Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE26B450 jak ominąć protect

01 Lip 2013 18:00 3501 11
  • Poziom 16  
    Witam wie ktoś z kolegów jak ominąć chwilowo zabezpieczenie protect w TV Samsung LE26B450. Siedzi w nim moduł, jest to zasilaczo-inwerter BN44-00259A i scalakiem UI801 (BD9893f )
  • Poziom 43  
    Ale który protect i po co?
    Może obejrzyj schemat.
  • Poziom 16  
    Chodzi mi o protect zabezpieczenia inwertera.
  • Poziom 43  
    Wprost się nie da. Można zapewnić wszystkim wejściom kontrolnym odpowiednie poziomy (po odpięciu istniejących gałęzi). Dane w aplikacji.
    Można w SCP dołożyć trochę pojemności (lub zewrzeć do masy?) i mieć czas na pomiary.

Można też przyjrzeć się dokładniej zasilaczowi, a nie samemu inwerterowi. ;)
  • Poziom 16  
    Znaczy rozumie trzeba któryś pin UI801 do masy zewrzeć?
  • Poziom 43  
    Nie któryś tylko konkretny.

Przecież wyraźnie napisałem:
    mirex napisał:

Można w SCP dołożyć trochę pojemności (lub zewrzeć do masy?) i mieć czas na pomiary.
  • Poziom 16  
    Tylko nie wiem co to jest SCP, mogę prosić o wyjaśnienie. Gdzie dołożyć tej pojemności lub co konkretnie zewrzeć do masy.
  • Poziom 43  
    Przecież schemat tego zasilacza jest dostępny w bazie! Datasheety też są, choćby j.w. Co tu wyjaśniać?
  • Poziom 16  
    Dziękuje kolegom o to mi chodziło ominąłem zabezpieczenie inwertera i dziwne uszkodzenie... świetlówki świecą do połowy matrycy ale nie z góry do dołu tylko od lewej do prawej. Trafka wyglądają na dobre kondensatory na KV też, miał ktoś z kolegów podobne uszkodzenie?
  • Poziom 43  
    aruss napisał:
    dziwne uszkodzenie... świetlówki świecą do połowy matrycy ale nie z góry do dołu tylko od lewej do prawej. Trafka wyglądają na dobre kondensatory na KV też, miał ktoś z kolegów podobne uszkodzenie?

Jakoś nie widzę nic innego, poza diagnostyka wzrokową.
    Więc chyba nie bardzo jest o czym dyskutować.
    mirex napisał:
    Można też przyjrzeć się dokładniej zasilaczowi, a nie samemu inwerterowi. :wink:
  • Poziom 16  
    Witam przemierzyłem cały inwerter wszystko wygląda na dobre, trafka na indukcji przemierzone. Robiąc pomiary na usuniętym zabezpieczeniu protect zauważyłem iż bardzo mocno grzeje radiator z tranzystorami z Q1820 i Q1821. Wyglądało by że jednak coś w inwerterze obciąża przetwornice.