Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porażenie prądem w palec - Kosiarka Elektryczna

Zalewany 01 Jul 2013 18:09 13017 11
    Zalewany
    Level 9  
    Witam.
    Dzisiaj kosząc trawę nieuważnie przeciąłem kabel od kosiarki.
    Niestety byłem na tyle mądry, że przecięcie dotknąłem kciukiem co spowodowało, że poczułem jakby poparzenie.

Korków na szczęście nie wywaliło ale mam pytanie czy nie skończy się to źle dla mojego zdrowia?

Na kciuku pękł mi mały kawałek skóry i jest zaczerwienienie
    Czytałem, że niektóre porażenia zabijają nawet po kilku dniach.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Mojego kumpla tydzień po kopnięciu przez prąd ręka telepała i zmarł bo wpadł pod samochód, nie wiem czy to ma związek z tym, że wcześniej kopnął go prąd ale jak napisałeś
    Zalewany wrote:
    Czytałem, że niektóre porażenia zabijają nawet po kilku dniach.

to oznaczałoby, że jadący wtedy tamten samochód nie był tam przypadkowo, pomijając, ze to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście.
    kkas12
    Level 43  
    No tak.
    Na szczęście "korków" nie wywaliło, a że poraziło i mogła się ta "mądrość" i kciukowa ciekawość źle skończyć nie ma znaczenia.
    Ważne iż "korki" się uratowały.
    Zawsze parę groszy w kieszeni pozostało.

Kosę sobie człowieku kup.
    Najwyżej się pokaleczysz, ale przynajmniej prąd Cię nie porazi.
    A i "korki" przestaną być zagrożone.
    Zalewany
    Level 9  
    Sołtys_Elbląga wrote:

to oznaczałoby, że jadący wtedy tamten samochód nie był tam przypadkowo, pomijając, ze to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście.

To już po mnie mieszkam obok głównej :D
    Sołtys_Elbląga
    Level 31  
    Pokaż stronę, gdzie napisali o tej śmierci po tygodniu. Ciekawe co na to elektrycy...
    konior966
    Level 21  
    Zalewany wrote:
    Cóż był to całkiem inny przypadek

No właśnie! Zaczynając od tego że tam kolega dostał przez obie ręce i tułów (serce!) a nie przez sam kciuk.
    Zalewany wrote:
    To już po mnie mieszkam obok głównej :D

Szykuj miejsce na cmentarzu. :D
    User removed account
    Level 1  
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zaraz będę to musiał przenieść do Hyde Parku.
    Reprint
    Level 16  
    Witam.
    Jak masz obawy to idź się zbadać do szpitala, prąd może zaburzyć działanie układu nerwowego co może powodować niewłaściwą pracę serca i śmierć po paru dniach (może nie być objawów).
    Mnie już prąd kopnął nieraz raz pośrednio raz bezpośrednio. Pierwszy raz jak miałem z 5 lat bawiłem się lampką i odkręciłem taką małą żaróweczkę i do tej dziurki wsadziłem palca, tak zaczęła się moja przygoda z prądem :D . Raz prawie mnie zabiło: kosiłem trawę el. kosiarką, trawa była średnio mokra a kabel był zaizolowany taką taśmą szmacianą (namokła od trawy) i tą część kabla objąłem ręką i ścisnąłem, prąd w ręku czułem po bark i trzymało mnie z 2 sekundy, myślałem że mnie nie puści i mówię wam uważajcie, bo z prądem niema zabawy !!!
    User removed account
    User removed account  
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wystarczy. Zamykam.