Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki bezprzewodowe Panaso - jak podłączyć z telewizorem i kinem domowym

rysiek-113 01 Lip 2013 18:18 8208 10
  • #1 01 Lip 2013 18:18
    rysiek-113
    Poziom 6  

Posiadam telewizor Samsung 8500, kino domowe Panasonic SA-BT 100 oraz słuchawki bezprzewodowe Panasonic RP-WF820T. Stacja dokująca słuchawek podłączona jest do telewizora i słuchawki odbierają dobrze. Telewizor odbieram bez włączania kina domowego. Teraz pytanie: jak połączyć słuchawki bym mógł odbierać głos z samego telewizora lub z kina np. muzyki bez przełączania przewodu.

1 10
  • #2 02 Lip 2013 22:36
    KJaniczak
    Poziom 24  

Witam.
    Jak to masz podłączone do TV? Jakim kablem, pod które złącze?

0
  • #3 06 Lip 2013 06:14
    rysiek-113
    Poziom 6  

Przepraszam, słuchawki mam podłączone pod dekoder ponieważ przy podłączeniu pod telewizor wyłącza się głos zewnętrzny. Teraz mogę tylko słuchać przez słuchawki programów telewizyjnych i mam głos w słuchawkach i na zewnątrz. Słuchawki bezprzewodowe Panaso - jak podłączyć z telewizorem i kinem domowym Tak wyglądają podłączenia w TV.

1
  • #4 06 Lip 2013 23:11
    anmedia
    Poziom 39  

rysiek-113 napisał:
    Teraz pytanie: jak połączyć słuchawki bym mógł odbierać głos z samego telewizora lub z kina np. muzyki bez przełączania przewodu.

Zamontowac rozgaleznik z kina domowego i dekodera. Wada tego polaczenia jest ze jedno z urzadzen bedzie grac o wiele ciszej.

Czy kino domowe posiada wejscie na HDMI szczegolnie z ARC lub wejscie cyfrowe SPDIF optyczne?

0
  • #5 07 Lip 2013 15:03
    rysiek-113
    Poziom 6  

To są połączenia w kinie domowym, te dolne i dekoder.

Dodano po 1 [minuty]:

0
  • #6 07 Lip 2013 22:38
    anmedia
    Poziom 39  

Niestety przy tym modelu (sa 3 wersje tego modelu) nie masz wielu mozliwosci. Wersja na anglie posiada wejsci HDMI IN. Dlatego jedyne rozwiazanie sensowne to podlaczenie:
    Dekoder -> kino domwe (kablem optycznym)
    Dekoder -> TV (HDMI)
    Kino domowe -> TV (HDMI)
    W tym przypadku po podpieciu sluchawek do kina domowego bedziesz mial dzwiek z kina i z dekodera. Natomiast do TV bedzie konieczna przejsciowka jak napisalem powyzej. Istnieje jeszcze jedno ale kosztowne rozwiazanie - przelacznik wejsc cyfrowych. Wtedy dekoder i tv wpinasz do przelacznika a z przelacznika do kina. Sluchawki pozostaja wpiete tylko w kinie domowym.

0
  • #7 13 Lip 2013 19:32
    qlimax2013
    Poziom 12  

Dekoder ---> kino domowe ( Optical)

dekoder tv (hdmi) --> kino domowe i będziesz miał fajnie ale to troche kosztowne kable
    kino domowe ---> tv (HDMI)

0
  • #8 13 Lip 2013 19:43
    rysiek-113
    Poziom 6  

Mam podłączenie - kino domowe z TV kabel HDMI i dekoder z TV też przez HDMI, problem jest z słuchawkami bezprzewodowymi. Stacja dokująca od słuchawek jest obecnie podłączone pod dekoder i działają, ale nie mogę z nich korzystać przy odbiorze kina domowego. Gdy kable od stacji przełączę do kina to i tak nic nie słychać w słuchawkach tak jakby było brak sygnału.

0
  • #9 13 Lip 2013 20:47
    anmedia
    Poziom 39  

rysiek-113 napisał:
    Gdy kable od stacji przełączę do kina to i tak nic nie słychać w słuchawkach tak jakby było brak sygnału.

Przeczytaj instrukcje kina domowego jak sie przelacza wejscia. Samo polaczenie nie wystarczy. Oczywiscie jesli jest tak polaczone jak opisalem wczesniej.

Dodano po 1 [minuty]:

qlimax2013 napisał:
    dekoder tv (hdmi) --> kino domowe i będziesz miał fajnie ale to troche kosztowne kabl
    kino domowe ---> tv (HDMI)

I gdzie polaczy to HDMI? Doradzasz a nie widzisz ze kino ma tylko wyjscie HDMI i to wylacznie jedno.

0
  • #10 13 Lip 2013 21:20
    rysiek-113
    Poziom 6  

Rzeczywiste kino ma jedno wyjście HD i dekoder ma jedno, w telewizorze są telewizorze są cztery mam jeszcze podłączoną plejkę. wszystko jest na załączonych zdjęciach.

1
  • #11 15 Lip 2013 19:06
    KJaniczak
    Poziom 24  

Możesz to jeszcze podpiąć przez SCART w TV. Pełno tutaj tematów jak to zrobić.

1