Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką klawiature i mysz z podświetleniem?

01 Lip 2013 19:31 2625 15
  • Poziom 14  
    Cześć!
    Chciałbym was poprosić o wypisanie mi jakieś podświetlanej klawiatury albo niepodśwetlanej z myszką która dobrze sprawuje sie w grach jak bf3 lub cs1.6.
    Budzet to max 200zł
  • PCBway
  • Poziom 22  
    Trochę mało pieniędzy jak na takie wymagania.

Klawiatura:
    GENESIS RX55 - NA Allegro z przesyłką 100 PLN. To chyba najrozsądniejsza podświetlana klawiatura w tych pieniądzach. W testach wypadła całkiem całkiem.

I zostaje 100 na myszkę Logitech G300 albo Bloody Gun3 V7
  • Moderator - Komputery Serwis
    xrenjix napisał:
    GENESIS RX55 - NA Allegro z przesyłką 100 PLN. To chyba najrozsądniejsza podświetlana klawiatura w tych pieniądzach.

Odradzam. Kupiłem. Zwróciłem. Klawiatura może i ma rozsądny układ klawiszy i całkiem rozsądne podświetlenie, ale nawet umiarkowany nacisk w środku (jeśli stoi na nóżkach) powoduje jej ugięcie. Do tego tak fatalnej jakości tworzywa nie widziałem. Niby matowe, ale po pięciu minutach użytkowania wyglądała gorzej, niż samsung, którego używałem 12 lat. na klawiszach powstawały odciski palców. Tak wiem, z brudnymi rękoma do klawiatury się nie siada - tak pomyślałem. Po dokładnym wymyciu rąk efekt był dokładnie ten sam. Klawiatury NIE DA się utrzymać w czystości (pedantem nie jestem, ale klawiatura uwalona po 5 minutach pracy nie wygląda estetycznie). Do tego software. Kiepski. Przyzwyczajeniem ze starej klawiatury chciałem zdefiniować jeden z klawiszy na wykonanie polecenia shutdown -s -t 0 - to jest niewykonalne. Jako własną aplikację można zdefiniować jedynie plik exe (więc odpadało zrobienie pliku .bat) i nie można definiować dodatkowych parametrów. Support techniczny kiepski. Było im przykro, że się nie da tego zrobić i na tym pozostało. Nie polecam.

Z klawiatur, które wydawały mi się dobre testowałem też ZALMANa ZM-K400g. To była kolejna klawiatura, którą oddałem w ciągu 10 dni. Podświetlenie kiepskie (ciemne). do tego klawiatura się przywieszała (być może uszkodzona była) - co jakiś czas (pół minuty, minutę) przestawała na sekundę czy dwie reagować na klawisze (nawet ich nie buforowała, wtedy też przygasało na niej podświetlenie - coś jakby jej reset). Sprawdziłem na porcie USB2.0/3.0 oraz przez aktywnego HUBa USB z własnym dwuamperowym zasilaczem. Support zalmana mnie rozczarował - nie odpisali w ogóle na zgłoszenie problemu, nie przysłali żadnej próby jego rozwiązania. Totalnie zlali sprawę.

Tak więc może z wyborem klawiatury nie pomogę (ale śmiało mogę pomóc, których dwóch nie wybrać).

Jeśli chodzi o mysz moim faworytem nadal jest stara konstrukcja Logitech MX-518. Po ponad 5 latach użytkowania nie wymieniłbym tej myszy na żadną inną :) Niestety coraz ciężej ją dostać, a Logitech G400 (reklamowany na aukcjach jako jej następca) już nie jest warty uwagi.
  • Poziom 31  
    dt1 napisał:
    Niestety coraz ciężej ją dostać, a Logitech G400 (reklamowany na aukcjach jako jej następca) już nie jest warty uwagi.

A to czemu? Miałem MX518, mam G400. Godny następca. Ńiestety dla autora tematu żadna z nich nie jest podświetlona.
  • PCBway
  • Poziom 14  
  • Poziom 22  
    Tracer bym sobie odpuścił, A4Tech, może okazać się dobry. Miałem kiedyś ich klawiaturę, tereaz korzysta z niej siostra będzie już z 7 lat i nadal działa, choć już nie wygląda w wielu miejscach starła się farba. Podświetlenie wygląda mi na strasznie lipne, ale zawsze to jakieś podświetlenie.
  • Poziom 13  
    a może ibox? Moim zdaniem mają bardzo dobry sprzęt, ceny przystępne, a na tym chyba koledze najbardziej zależy, żeby było niedrogo.
  • Poziom 14  
    a podacie linka?

Dodano po 16 [sekundy]:

bo ja nieumiem sie odnaleźdź:D

Dodano po 3 [minuty]:

http://www.agito.pl/klawiatura-esperanza-vegas-usb-ek114-65-586456.html
    Może ten?

Dodano po 7 [minuty]:

OKOK znalazlem już klawaiture którą kupie:)

http://www.agito.pl/klawiatura-a4-tech-kd-800l-czarna-65-589880.html?attr=348-367390

niska cena,wydajsnoś

Dodano po 7 [minuty]:

tylko niewiem jaką mysz

Dodano po 6 [minuty]:

>?
  • Poziom 22  
    mati1155 napisał:

Tą konstrukcję to akurat znam. Wcześniej to się nazywało Omega, plastik jest tak ohydny, bo to chyba nylon, nie wiem paskuda. Ale nie to jest największym problemem. Klawisze są tak słabej jakości że moja zona wciągnęła je odkurzaczem, autentycznie. Połamały się zatrzaski, po 2 miechach użytkowania. Podświetlenie no jest nawet z regulacją i w dwóch kolorach. Ale jak zobaczyłem podświetlenie w prawdziwiej klawiaturze to zrozumiałem jaki to szajs. Farba odpryskuje od klawiszy po miesiącu, a że są one przezroczyste, to zamiast literki mamy podświetloną plamę.

Bardzo ale to bardzo nie polecam. Drugie takie badziewie to ciężko znaleźć.
  • Poziom 14  
    hahahhah a ok to niekupie tego

Dodano po 17 [sekundy]:

no ale niemoge znaleźdz coś innego

Dodano po 19 [sekundy]:

ej to pomożesz mi znaleźdz albo dasz jakiegoś linkia?
  • Poziom 22  
    No ta którą sam wybrałeś http://www.agito.pl/klawiatura-a4-tech-kd-800l-czarna-65-589880.html?attr=348-367390 powinna być ok

A jak mam sam ci poradzić to kup to http://pclab.pl/art42205.html Mam i polecam jedyny minus to dłuższa spacja, trzeba się przyzwyczaić. Poza tym nie znajduje żadnych minusów. Świetna gwarancja Microsoft nic nie naprawia tylko wymienia na nowe. Dwa razy oddawałem ją na gwarancję, raz jak się nóżka połamała bo walnąłem w klawiaturę pięścią. Ale to tak że wysuwana bułka w biurku też się oberwała. Bez problemowo uwzględnili, napisałem, że sama się połamała od naciśnięcia. Dostałem nową. Potem wylałem na nią gorącą herbatę, ścieżki na foli się rozmyły, próbowałem sam naprawić ale jednej ścieżki nie udało mi się naprawić. Zadzwoniłem do Microsoftu czy nie da się od nich kupić, pani powiedziała ze nie ale co się stało wyjaśniłem, że to moja wina i nie ma podstaw do gwarancji, a pani na to że jak ma jeszcze gwarancje to żeby przysłać to wymienią, i wymienili.

Ja swoją kupiłem za 140 + przesyłka, ale teraz podrożała. Wiem że to przekracza twój budżet. Ale kup teraz klawiaturę nazbierasz i dokupisz myszkę.
  • Poziom 14  
    Jeszcze ostanie pytanie:
    Czy ten procesor bedzie pasował do moje kompa?
    http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-33....pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=662209

Dodano po 1 [minuty]:

aktualne podzespoły:
    Płyta Główna Asus P8H61-M LX2/SI,3.0,H61,LGA1155,uATX.
    Dysk twardy 3,5 Western Digital WD25000AAKX 250GB 16MB SATA3

Dodano po 45 [sekundy]:

Zasilacz ATX-Forton 300PNR ATX12V 300W

Dodano po 34 [sekundy]:

Karta graficzna gigabyte radeon 7770

Dodano po 22 [sekundy]:

i czy te podzespoły sa dobre?
    Bee mógł grac w bf3?

Dodano po 10 [minuty]:

Czy jestem znuszony kupywać ten zasilacz znaczy będe go kupował ale dopiero po 20 sierpnia a teraz niemam kasy i niehcce go kupic ale niewiem czy wytrzyma mi Forton ATX 300W Z TYM PROCESOR I KARTA GRAWFICZNA?
  • Poziom 22  
    Ten procek będzie pasował do twojej płyty, wymagany bios to 4104. Jak masz starszy to zrób update.

Powinien odpalić, na zmniejszonych detalach.
  • Poziom 14  
    a jestem zmuszony kupowac zasilacz czy tamtem wytrzyma 1 miesiąc?

Dodano po 41 [sekundy]:

dlaczego na zmiejszonych?
    Pytałes sie na baterlogu to mówili że medium na multli bede mial
    a single hight
  • Poziom 22  
    No to właśnie dla mulit musisz zmniejszyć
  • Poziom 14  
    a jestem zmuszony kupowac zasilacz czy tamtem wytrzyma 1 miesiąc?

Dodano po 13 [sekundy]:

fORTON 350 w 12V

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

?