Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki multimetr wybrać do 500 zł?

01 Jul 2013 19:44 6465 10
  • Level 10  
    Witam.
    Naczytałem się już trochę z różnych tematów o jakości multimetrów i już trochę mi się rozjaśniło, ale mam jeszcze dylemat, a dokładnie zastanawiam się czy kupić:
    kyoritsu kew1012
    czy może polować na Fluke 87 na ebay-u.
    Postanowiłem kupić nowy miernik bo już kilkuletni, pierwszy mój miernik UNI-T M830B, zaczyna powoli odmawiać mi posłuszeństwa, dodatkowo niewielkie zakresy pomiarowe też dają się we znaki. Chciałbym kupić już coś żeby posłużyło mi trochę. Zastanawiam się też nad funkcją TRMS - czy często się ona przydaje? Model KEW1011 bez funkcji TRMS jest o 100 zł tańszy.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 33  
    Zobacz SANWA PC5000a i porównaj jego parametry z Twoimi propozycjami.Miernik ten ma bardzo dobre parametry, jest wykonany przyzwoicie i jest dokładny (sprawdzałem kalibratorem). Używam go codziennie w pracy już ponad 2 lata i dalej działa super. Raz wpadł do wiadra z olejem napędowym i po rozebranie na czynniki pierwsze i wymyciu (strasznie śmierdział ropą) dalej działa bez zarzutu. Dodatkowo spadł mi niezliczoną ilość razy. Jedyne minusy tego multimetru to trochę słabe kąty wyświetlacza oraz brak podświetlenia ale te niedogodności nie są zauważalne przy użytkowaniu. Twoje propozycje też wyglądają bardzo przyzwoicie a Fluke to klasa sama w sobie. Niemniej jednak weź moją propozycje pod uwagę bo z tego miernika jestem naprawdę bardzo zadowolony.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • User removed account  
  • Level 21  
    Jeżeli do tej pory wystarczał m830 to nie ma sensu wydawać takich pieniędzy, polecam poszukanie czegoś tańszego -np. MASTECH MY-68 jest całkiem niezły, wręcz idealny do większości zastosowań amatorskich(oryginalny ok.100zł), za ok. 200zł można dostać Brymena, za 300zł Fluke 15B, a jak się postarasz to i 17B na e-bayu, Możliwości wyboru są ogromne.
  • Level 10  
    Dziękuję wszystkim za rady.
    SANWA PC5000a jest rzeczywiście lepsza od moich propozycji ale najtaniej znalazłem ją za 600zł z przesyłką, a dla mnie już 500zł było naprawdę kwotą maksymalną. Znalazłem za to Kyoritsu KEW1012 w bardzo dobrej cenie: Link i raczej na niego się zdecyduję.
  • Level 41  
    Brałbym Fluke, cena nawet możliwa.
  • Level 21  
    Zdecydowanie Fluke, jeszcze na gwarancji :)
  • Level 2  
    Dzięki Wam. W takim razie biorę Fluke choć testboy za 400zł jest kuszący to fluke ma gwarancję i jako firma daje gwarancję na niezawodność. Pozdrawiam
  • Level 1  
    Witam!

Panowie, a co sądzicie o APPA 79?
    unitor.com.pl/profesjonalne/289-appa-79-multimetr-cyfrowy.html?search_query=appa+&results=8

Specyfikacja:
    appatech.com/upload/product/techdata113046377117016.pdf

Używał ktoś tego? Gdzieś na elektrodzie ktoś napisał, że "krążą różne opinie o APPA", ale ja przez jakiś czas miałem możliwość używać APPA 505 i nie narzekałem, chociaż wiem, że to już zupełnie inna cena. Widzicie jakieś ewidentne minusy tego modelu?

Jednym z moich wymagań jest zakres pomiaru prądu poniżej 1uA (to wymaganie części praktycznej najbliższego seminarium z energooszczędnych mikrokontrolerów STM;) ) i ten model to spełnia.

Pozdrawiam

Dodano po 21 [minuty]:

Cholera, teraz widzę, że on ma dokładność ±(0.5%+2d), co chyba nie jest szałem jak za taką cenę...
  • Level 31  
    Steryd3 wrote:
    Zobacz SANWA PC5000a i porównaj jego parametry z Twoimi propozycjami.Miernik ten ma bardzo dobre parametry, jest wykonany przyzwoicie i jest dokładny..... Jedyne minusy tego multimetru to trochę słabe kąty wyświetlacza oraz brak podświetlenia ale te niedogodności nie są zauważalne przy użytkowaniu. Twoje propozycje też wyglądają bardzo przyzwoicie a Fluke to klasa sama w sobie. Niemniej jednak weź moją propozycje pod uwagę bo z tego miernika jestem naprawdę bardzo zadowolony.

Witam
    Też posiadam SANWA PC5000a. I mogę się podzielić swoimi uwagami na temat eksploatacji:

Wady:
    - brak podświetlania
    - brak termopary
    - nie najlepszy pomiar pojemności (Brymen BM-257 spisywał się tu dużo lepiej)
    - "tępe" końcówki pomiarowe, ześlizgują się z elementów - musiałem wymienić.

Zalety:
    - dokładność pomiaru
    - delikatnie chodzące pokrętło
    - jakość wykonania
    - dobry baragraf
    - szybki test ciągłości

Używałem też długi czas BM-257
    Wady:
    - nieczytelny baragraf
    - ciężko chodzące i czasami nie kontaktujące pokrętło zmiany zakresów

Zalety
    - wygodny, dobrze leży w ręce
    - szybki test ciągłości
    - ostre końcówki pomiarowe
    - podświetlanie
    - pomiar temeratury
    - dobry i w miarę szybki pomiar pojemności

Jeśli miał bym polecić polecam BM-257. Moim zdaniem jest trochę lepszy. Choć nie idealny.