Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką ładowarkę i akumulatorki

01 Lip 2013 21:59 5007 9
  • Poziom 17  
    Posiadam Aparat Cyfrowy FujiFilm FinePix S4200 i chce kupić akumulatorki i ładowarkę tylko zależy mi na jak największej pojemność żeby długo trzymały.

Link

Tam wchodzi 4 baterie typu LR06 AA, nie opłaca się kupować co chwilę baterii, dlatego szukam jakiejś ładowarki i akumulatorów najlepiej żeby ładowarka była na 4 akumulatorki, i w rozsądnej cenie.
  • Poziom 18  
    Baterie to polecam Eneloop np. 2550mA, ponieważ mają chyba najmniejszą upływność ze wszystkich akumulatorków jakie miałem i faktycznie mają te 2,5Ah, a nie jak większość taniej chińszczyzny gdzie w opisie jest 5500mA, a w rzeczywistości jest 1500mA.
  • Poziom 17  
    A mógłbyś mi na allegro pokazać takie które by były najlepsze bo na stronie producenta są Ładowarka Sanyo Eneloop MQR06XX czyli te będą najlepsze?
  • Poziom 14  
    Posiadam ładowarkę BC800 i dwa komplety 2000mAh.Jeden komplet naładowany
    "pod ręką" na zapas.Zrobiłem już kilka tysięcy zdjęć i jestem bardzo zadowolony.
    Robiłem próbe akumulatorki zamrożone do -25 C po włożeniu do aparatu z lampą
    zachowywały się tak jak te "ciepłe".Naprawdę POLECAM
  • Poziom 27  
    Witam!
    Ja już od kilku lat używam Sanyo Eneloop 2000mAh z dedykowana dla nich ładowarką. Nieużywane, pozostawione w aparacie trzymają naprawdę ekstremalnie długo-po ośmiu miesiącach "leżenia" w nieużywanym aparacie Canon PowerShot A620, byłem w stanie zrobić tyle zdjęć (w różnych trybach), żeby zapełnić kartę 2GB. Zdjęcia wykonywane głównie mroźną zimą. W tej chwili są w sprzedaży akumulatorki wykonane w nowej technologii (w stosunku do tych, które testowałem tak długo), z dedykowanymi ładowarkami potrafiącymi ładować od pojedynczych do kilku ogniw jednocześnie, w czasie krótszym niż ładowarka, którą posiadam (jednoczesne ładowanie ogniw parami, w czasie nie krótszym niż 6h).
    Ostatni używałem Eneloop-ów sprzed kilku ładnych lat (chyba pierwsze takie moje ogniwa). Były wówczas naładowane i odłożone na półkę. Udało mi się wykonać wspomnianym aparatem w trybie AUTO (tym razem latem) kilkadziesiąt zdjęć. Obecnie używam Eneloop HR-3UTGB oraz HR-4UTGB, zakupione za pośrednictwem "jedynie słusznego" portalu aukcyjnego.
  • Poziom 33  
    Akumulatorki SANYO ENELOOP 2000-2500 wraz z prostą firmową ładowarką.
    Są oczywiście lepsze ładowarki mikroprocesorowe (np.BCx00), ale w tym wypadku byłby to zakup przepłacony. Jeżeli komplet 4 akumulatorków używasz TYLKO w tym aparacie, to aparat poda ci informacje, że akumulatorki są rozładowane.
    Ładujesz więc zawsze tyle samo czasu, tyle, ile zaleca producent ładowarki (SANYO). Nie jest ci więc potrzebna droższa ładowarka. ENELOOPY nie mają pamięci, nie trzeba ich więc rozładowywać w ładowarce.
  • Poziom 19  
    wieswas napisał:
    ...
    Są oczywiście lepsze ładowarki mikroprocesorowe (np.BCx00), ale w tym wypadku byłby to zakup przepłacony. Jeżeli komplet 4 akumulatorków używasz TYLKO w tym aparacie, to aparat poda ci informacje, że akumulatorki są rozładowane.
    ....

Nie do końca. Dobra ładowarka pozwala nie tylko je odpowiednio naładować. Akumulatorki po pewnym czasie tracą na pojemności. W dobrej ładowarce mamy możliwość ich regeneracji(może nie do końca jak by się chciało ale jednak), mamy też możliwość dobierania akumulatorków wg. pojemności bo cały zestaw będzie zawsze tak mocny jak najsłabsze ogniwo. Zakup dobrej ładowarki procentuje w przyszłości.
  • Poziom 25  
    pawel-foto napisał:

Dobra ładowarka pozwala nie tylko je odpowiednio naładować. Akumulatorki po pewnym czasie tracą na pojemności. W dobrej ładowarce mamy możliwość ich regeneracji

Jeżeli za pojęcie regeneracji można uznać wymazanie efektu pamięci Ni-MH, jak w przypadku Ni-Cd, to zgadzam się w pełni. Z tą jednak różnicą, że ogniwa Ni-MH nabywają ten efekt po kilkukrotnym niekompletnym rozładowaniu, a następnie zejściu do napięcia dolnego progu, czyli +/- 1V. Wówczas taka ładowarka, dzięki funkcji rozładowywania ogniwa, mniej więcej po dwóch cyklach ładowania/rozładowania pozwoli odzyskać utraconą pojemność, jednak nie dotyczy to przypadków, gdy zauważalny już jest wzrost wewnętrznej rezystancji ogniwa.
  • Poziom 19  
    Witam!
    Moja ładowarka BC-900 już prawie wyzionęła ducha.
    Mam ją już parę lat i dość szybko pojawił się problem z jej wyświetlaczem.
    Po rozebraniu przeczyszczeniu docisku nie wiele to pomagało, a jak nie była używana dłuższy czas to już nic nie było widać i dopiero po paru używaniach coś się pokazywało na ekranie.

Teraz już nic nie pokazuje, więc uznałem że pora na nową.

Czy model NC-1000 będzie dobrym wyborem?
    Ładuje głównie eneloopy.