Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiera mux 1 lub mux 3 (zależnie od ustawienia anteny)

milytuner 01 Lip 2013 22:00 1491 3
  • #1 01 Lip 2013 22:00
    milytuner
    Poziom 16  

Witam, dzisiaj ustawiałem antenę siatkową u znajomego (miejscowość Ciemniewko gmina Sońsk), antena skierowana na RTCN Raszyn. Pierwszy raz spotkałem się z przypadkiem gdzie antena siatkowa była by tak "wrażliwa" na obrót wystarczyło dosłownie kilkanaście stopni żeby odbierał mux 1 a zanikł mux 3 i na odwrót co ciekawe mux 2 odbierał cały czas. Nie udało mi się nigdy złapać wszystkich trzech muxów na raz. W antenie zainstalowany wzmacniacz LNA-177 30dB. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Teraz na spokojnie sprawdzam parametry między nadajnikami z Raszyna i Płocka. Czy możliwe było by, że mux 1 był złapany z raszyna a mux 3 z Płocka. Przy wyszukiwaniu znalazło 44 programy po zakończeniu dostępne były tylko 22.

0 3
  • #2 02 Lip 2013 08:25
    genek75
    Poziom 20  

W takim wypadku najlepiej zastosować dwie anteny kierunkowe o dużym zesku własnym FLASHD i zwrotnicę MMU

Każdą z anten ustawiasz w innym kierunku i wszystko działa.

0
  • #3 02 Lip 2013 08:52
    LeDy
    Poziom 43  

Jak kierunki są w miarę przeciwne to wystarcza antena siatkowa bez siatki. Czytaj tematy na elektrodzie. Zasilacz z regulacją i dobry kabel.

0
  • #4 02 Lip 2013 09:12
    ArtMedia
    Poziom 26  

Witam serdecznie.

milytuner napisał:
    ...antenę siatkową ... (miejscowość Ciemniewko gmina Sońsk), antena skierowana na RTCN Raszyn... W antenie zainstalowany wzmacniacz LNA-177 30dB. Co może być przyczyną takiego zachowania?
    ...

12km. od Ciemniewka, w Ciechanowie są nadajniki wszystkich trzech MUX. Czysty profil, idealne warunki.
    Próby odbioru z Raszyna, Rachocina czy Płocka z tak silnym wzmacniaczem, w takich warunkach muszą skończyć się niepowodzeniem. Sygnał z Ciechanowa jest zbyt silny.
    Zamontuj symetryzator zamiast wzmacniacza, zwyczajną wtyczkę antenową przy TV i ustaw antenę na Ciechanów.
    Pozdrawiam.

Sebastian

0
  Szukaj w 5mln produktów