Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lodówka elektrolux ERD 2343

darek63 05 Mar 2005 12:35 4672 5
    darek63
    Level 11  
    Trzy dni temu kupiłem nową lodówkę. Decydowałem pomiędzy Gorenje a Elektroluxem. Wybrałem Elektrolux ERD 2343 (dwoje drzwiczek - oddzielny górny zamrażalnik) - sprzedawcy zachwalali Elektroluxa (ja też mam kilka ich sprzetów i jest O.K.)
    Mam wątpliwości dotyczące temperatury wewnątrz chłodziarki !!!
    Model ma termostat od 0 do 6. W instrukcji producent zaleca ustawienie termostatu na pozycji "2-3" (ok. 40-50%) i wówczas temp. pominna wynosić -18 st. C w zamrażarce i +5 st. C w chłodziarce. Moje odczyty na pozycji "3" -18 st oraz + 8/10 st (chłodziarka) - ZA CIEPŁO.
    Ustawiając termostat na poz. "5" odczyty -24 st oraz + 5/7 st.
    Warunki w kuchni: temp. +19/20 st. lodówka 3 cm od sciany (wszystko zgodnie z instrukcją). Odczywam "deficyt" chłodu w części chłodziarki. Tym bardziej, ze w lecie będzie cieplej.
    Moja strara lodówka "Silesia" przy ustawieniu na 70% mocy potrafiła mrozić wędliny pod zamrażalnikiem (ok. - 2st).
    Czyżby zamienił stryjek siekierkę na kijek.
    Co radzicie ?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    darek63
    Level 11  
    Lodówka była transportowana na stojąco. Podłączona 24 godziny po dostarczeniu.
    User removed account
    Level 1  
    darek63
    Level 11  
    Po pół roku użytkowanie praktycznie jest tak jak na początku. Tylko ustawiajac regulator na położenie max czyli "6" temperatura w lodówce spada do plus 3-4 oC.
    Aktualnie mam położenie regulatora na "4" i na najwyższej półce mam 8 oC, na najniższej 12 oC. Chyba to za ciepło (tak sądzę).
    Wniosek: producent zbyt dużo obiecuje w instrukcji lub lodówka słabo chłodzi w część chłodzącej. Zamrażarka jest ok. potrafi mrozić do - 30 oC.
    Chyba muszę skonsultować to z serwisem.