Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon mp282 przy error P08 błąd wejścia w service mode - uszkodzony mainboard?

mrk8809 01 Jul 2013 22:47 7074 5
 • #1
  mrk8809
  Level 10  
  witam,
  mam problem z kodem błędu P08 przegrzane dysze lub pampers. kilkukrotnie udawało mi się wejść w tryb serwisowy ale za którymś razem naklikałem za dużo i już nie udało jej się wybudzić z tego stanu. Objawy:
  1.przytrzymaj czerwony trókąt w kółku
  2.przytrzymaj power on nie zwalniając poprzedniego(zaświecił się )
  3.zwolnij punkt pierwszy
  4.nacisinij 6 razy czerwony trókąt w kółku
  i tutaj pojawia się problem każde przyciśniecie przycisku zmienia stany zapal/zgaś na przemian pomiędzy diodami led:
  -power on
  -error (trójkąt poniżęj power'a)

  znalazłem to na filmiku jak coś
  http://www.youtube.com/watch?v=71JABSADRCc

  jednak po wciśnięciu ostatni raz przycisku z punktu czwartego dioda led powinna migać w miejscu power on. Ona jednak momentalnie gaśnie i zapala się dioda błędu. Od tego momentu drukarka na nic nie reaguje.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  mrk8809
  Level 10  
  cześć, dzięki za poradę jednak wyjęcie tuszy nic nie zmieniło. tusze są udrożnione, wpadłem na ten pomysł już wczoraj po przeczytaniu opinii w internecie że jest to problem przegrzewających się dysz. Mam w zapasie płyn do udrożniania i z pewnością pomógł wyczyścić dysze. Po Twoich poradach zauważyłem, że wciskając cztery razy czerwony przycisk drukarka wchodzi w tryb serwisowy. System WinXP ją wykrywa prawidłowo. Problem w tym że trwa to tylko do momentu kalibracji karetki. Po tym zadaniu drukarka wychodzi z service mode i przechodzi do normalnego trybu drukowania.

  Co do okoliczności. Drukarka ma bardzo mały przebieg, jest to pierwsza próba napełniania tuszy w moim życiu. Do tej pory nie wiedziałem, że nie mogę dopuścić do sytuacji kiedy to drukarka wykryje niski stan tonera. Kiedy kończył się czarny tusz zamówiłem dolewki. Na razie dolałem tylko do czarnego odpowiednią ilość i przez jakiś czas drukarka jeszcze drukowała. Denerwował mnie wyskakujący ciągle komunikat o kończącym się tuszu więc zacząłem czytać jak go się pozbyć. wyczytałem jak wejść w service mode i wykonać reset programem na WinXP.
  Jedno podejście zrobiłem jednak tylko wykonałem clear ink counter. Zapomniałem o Ink absorber counter co właśnie przyczyniło się do zablokowania ponownie drukarki. Z tego powodu podjąłem kolejną próbę resetowania.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  korena37
  Level 1  
  też miałam powyższy problem, teraz, kiedy chcę skorzystać z programu aby skasować pampersa ciągle wyskakuje mi błąd 006 - co robić???
  smo
 • #6
  User removed account
  User removed account