Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno samochodu do 20 tysiecy zlotych.

tyskaczcz 01 Lip 2013 22:56 1902 11
  • #1 01 Lip 2013 22:56
    tyskaczcz
    Poziom 8  

Kuzyn ma do sprzedania golfa 4 1.9 tdi 4motion 101km, z bogatym wyposazeniem i chce 17 tysiecy . Ma tez zawieszenie gwintowane , jak ta cena sie ma do tych aut??? Mi wydaje sie za drogo. Golf jest z 2002 roku.

Moj system polega na tym iz od marca do listopada jestem za granica w wloszech i robilbym tym autem nie az tak duze przebiegi , w dwie strony w roku do wloch + od listopada do marca w polsce w granicach 4 tys kilometrów . Czy oplacalne jest kupywanie silnika typu diesel?? czy benzyna , a moze benzyna + lpg (tylko w wloszech pewnie bedzie ciezko zatankowac bo nie spotkalem sie jeszcze z tym )

Chcialbym auto nie az tak mulaste zeby mialo ponizej 100 koni mech ale tez nie potwor .... wiaze sie to z wydatkami na benzyne/lpg. Jezeli mialbym zakladac gaz to chcialbym kupic auto bez i samemu zalozyc.

No i najwazniejsza kwestia jakie auto??Dobry diesel lub benzyniak znoszacy dobrze gaz (malo sie znam na tym :( )

Preferuje auta typu Hatchback

Z gory dziekuje za propozycje i pomoc. :)

Auta jakie zwrocily na siebie uwage to:
    -Seat leon I
    -Astra H
    -Focus II
    -Mazda 3

0 11
  • #2 01 Lip 2013 23:07
    krocze
    Poziom 25  

Citroen C4 też jest też ciekawym autem, szczególnie w wersji 2.0 VTS lub 2.0HDI. Kiedyś montaż gazu utrudniały plastikowe kolektory cytryn, nie wiem jak jest teraz, bo sam jeżdżę Dieslami.

0
  • #3 02 Lip 2013 12:18
    cefaloid
    Poziom 30  

tyskaczcz napisał:
    Kuzyn ma do sprzedania golfa 4 1.9 tdi 4motion 101km, z bogatym wyposazeniem i chce 17 tysiecy . Ma tez zawieszenie gwintowane , jak ta cena sie ma do tych aut??? Mi wydaje sie za drogo. Golf jest z 2002 roku.

Ale jest to 4motion a one trzymają mniej więcej taką cenę. Jeśli jest w bardzo dobrym stanie - możesz wziąć. Jeśli jednak napęd 4x4 nie jest Ci do szczęścia potrzebny, to nie przepłacaj. Acha, no i jeśli ma przebieg mniejszy jak 220tys uznaj to za banialuki.

tyskaczcz napisał:
    Moj system polega na tym iz od marca do listopada jestem za granica w wloszech i robilbym tym autem nie az tak duze przebiegi

To ja bym sobie na Twoim miejscu poszukał samochodu tam na miejscu zamiast jechać do Włoch autem sprowadzonym być może z Włoch :D Nie daj zarobić na sobie pośrednikom.
    Co prawda Włosi lubią mieć auta poobijane ale nie mają zimy jak nasza a to dla blacharki duży plus.

Dodano po 3 [minuty]:

krocze napisał:
    Kiedyś montaż gazu utrudniały plastikowe kolektory cytryn, nie wiem jak jest teraz, bo sam jeżdżę Dieslami.

To było owszem prawdą w czasach kiedy instalacja gazowa to był mikser i jeden wybuch w kolektorze = kupno nowego. Dziś nikt normalny już nie montuje miksera do aut wyprodukowanych po 2000r a instalacji z wtryskiem gazu plastikowy kolektor nie jest przeciwwskazaniem.

0
  • #4 02 Lip 2013 14:30
    tyskaczcz
    Poziom 8  

@celaloid
    Wlasnie ze 4x4 przydalo by mi sie bo mieszkam w gorach na dosc sporej gorze i z przednim napedem trzeba sie ukombinowac by nie raz w zimie wyjechac ;)(od razu zaznaczam nie podobaja mi sie terenowki) a golf ma przebieg 160 tys. Sprowadzil go z niemiec rok temu i mial 145tys.

Patrzylem na mobile italia i ceny samochodow po przeliczeniu porownywalne sa z polska + oplaty za przerejestrowanie to drozej moze wyjsc nawet ;(

0
  • #5 02 Lip 2013 20:46
    cefaloid
    Poziom 30  

W takim razie warto dopłacić jesli auto jest w dobrym stanie - napęd takiego golfa w zimie bardzo dużo pomaga. Tam gdzie inni nie będa już dawali rady wyjechać w takim golfie nie będziesz jeszcze czuł że jest ślisko.

A przebieg hmm... w Polsce wszystkie sprowadzane i nastoletnie diesle mają przebieg okolo 160 tys. Niemnie jednak nie ważne jaki jest naprawdę przebieg. Ważny jest stan auta.

0
  • #6 02 Lip 2013 22:51
    krocze
    Poziom 25  

tyskaczcz napisał:
    od razu zaznaczam nie podobaja mi sie terenowki [...] Sprowadzil go z niemiec rok temu i mial 145tys.

Czyli przebieg ok. 300 tys. km, standard u Golfa TDi. Jak zadbany to jeszcze pojeździsz nim. A terenówki nei ma sensu kupować na podjazd, bo spali dwa razy więcej, napęd na tył bardziej niebezpieczny, niż na przód, a przód załączany tylko na nieutwardzonych nawierzchniach za wyjątkiem kilku terenówek z automatyczną skrzynią biegów typu command trac.

Możesz jeszcze spojrzeć na Renault Scenic rx4 z napędem, którym możesz poruszać się swobodnie w każdych warunkach lub Kangoo w tej samej wersji, ale tylko z 1.9dci. Jeżeli to nie odpowiada, to może jakieś Subaru plus gaz. A jak nie to kupuj tego Golfa, ale starguj trochę, bo z takim przebiegiem to znajomu tanio go kupił.

0
  • #7 02 Lip 2013 22:59
    tzok
    Moderator Samochody

...trochę zbaczając z tematu to we Włoszech LPG jest dość popularne, tylko mają inne końcówki do tankowania (są dostępne przejściówki).

0
  • #8 02 Lip 2013 23:21
    tyskaczcz
    Poziom 8  

kuzyna wyszedl golf ok 20 tys z przerejestrowaniem. A co do przebiegu to auto w wewnatrz i zewnatrz nie wyglada zeby mialo z 300 tys napykane;)

0
  • #9 02 Lip 2013 23:56
    tzok
    Moderator Samochody

tyskaczcz napisał:
    co do przebiegu to auto w wewnatrz i zewnatrz nie wyglada zeby mialo z 300 tys napykane
    Zapytam tylko - widziałeś Golfa z prawdziwym przebiegiem 300 tys. km (a nie mającego 300 tys. km na liczniku)? Ja mam dwa samochody, które mają ok 200 tys. km i wyglądają lepiej niż niejeden "od dziadka z Niemiec z przebiegiem" 80 tys. km...

0
  • #10 03 Lip 2013 00:10
    krocze
    Poziom 25  

tyskaczcz napisał:
    wewnatrz i zewnatrz nie wyglada zeby mialo z 300 tys napykane;)

Jechałem kiedyś sprowadzonym autem ze znajomym, gdy zapytałem go o przebieg, bo samochód wyglądał jak nowy, odpowiedział - 370tys. km. Nie przypuszczałbym tego po wyglądzie wnętrza, bo nawet gałka zmiany biegów była jeszcze chropowata, ale tak jest jak auto jeździ po autostradach.

0
  • #11 03 Lip 2013 14:24
    tyskaczcz
    Poziom 8  

no nie stety ciezko jest auto w dzisiejszych czasach przeswietlic ;)

A jakie opinie macie na astre H (3)?

0
  • #12 18 Lip 2013 13:12
    computer-expert.pl
    Poziom 13  

Tyskaczcz a na czym Tobie przede wszystkim w aucie zależy?

0