Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Telefon stacjonarny brak rysika, nieopisany model

gregorywojcik 01 Lip 2013 22:58 2328 11
  • #1 01 Lip 2013 22:58
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Witam,
    Mój znajomy ma taki telefon jak na zdjęciach jest to telefon stacjonarny przywieziony z Ameryki do obsługi tego telefonu był rysik ale się zgubił. Niestety mój znajomy nie ma pojęcia z czego był ten rysik ja też go nie widziałem i w tej chwili nie da wybrać się numeru z tego telefonu, próbowałem naciskać palcami, długopisem bez żadnego efektu.
    Cały panel dotykowy pokryty jest taką folią.
    Niestety na telefonie nie ma żadnego modelu ani firmy, więc ciężko czegoś takiego wyszukać.
    Czym jeszcze spróbować klikać?
    Lub jeżeli ktoś posiada taki telefon lub rozpoznaje model prosiłbym o informację mając model myślę że w uda się wyszukać coś więcej lub nawet kupić rysik...

Telefon stacjonarny brak rysika, nieopisany model Telefon stacjonarny brak rysika, nieopisany model Telefon stacjonarny brak rysika, nieopisany model

0 11
  • #2 02 Lip 2013 10:02
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Jaki tam rysik. A masz sygnał w słuchawce?? To podstawowe pytanie.
    Jka masz to naciskaj klawisze.
    I poszukaj naklejki z typem, producentem i czym tak jeszcze.
    Zgadywanie po obrazku to zabawa a nie poważny temat.

0
  • #3 02 Lip 2013 10:12
    andk1eltd
    Poziom 35  

Rysik może i był ale nikt nie robi telefonu stacjonarnego aby do podstawowej obsługi było potrzebne dodatkowe narzędzie. Klawiatura wyraźnie przystosowana do obsługi palcami.
    Pierwsze co proponuję to sprawdzenie zasilania - zgodnie z prawami Murphy'ego wszystko co podłączone do prądu lepiej działa :D :D
    Pod tą klapką powinna być jakaś bateria - sprawna.
    Drugie - to wydaje mi się, że to nie jest seryjna produkcja tylko gadżet; i dobrze sprawdź czy to nie jest po prostu amerykańska zabawka dla dzieci... :cry:

0
  • #4 02 Lip 2013 20:13
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Podobne telefony były w supermarketach. To tanie aparaty do biura.
    Być może ten rysik służy do programowania. Podaj konkretny model albo sam znajdź instrukcję obsługi, to wszystko będzie jasne.

0
  • #5 02 Lip 2013 20:50
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Problem w tym że nie mamy pudełka ani instrukcji niestety na telefonie nie ma żadnej informacji o modelu i producencie...
    Bądźmy poważni telefon jest podpięty do linii telefonicznej i normalnie można na nim odbierać połączenia przychodzące, lecz problem w tym że nie da się wybrać numeru.
    Palcami próbowałem naciskać niestety brak jakiejkolwiek reakcji nie czuć też aby powierzchnia przycisków uginała się po prostu całość jest sztywna.

0
  • #6 02 Lip 2013 21:26
    andk1eltd
    Poziom 35  

OK, jeśli można odbierać połączenia to mój trop wydaje się być słuszny - brak zasilania. Speaker-phone też pewnie nie działa - te rzeczy nie są zasilane z linii telefonicznej, wymagają zewnętrznego zasilania - bateria albo zasilacz.

0
  • Pomocny post
    #7 02 Lip 2013 22:13
    oscar2000
    Poziom 33  

To chińskie badziewie musi mieć baterie włożone ! nie wiem skąd ty wytrzasnąwszy ten rysik ... bo go na pewno nie ma ... sypały się na potęgę , możne rysik był chińczykowi potrzebny jak go robił i wydłubywał ryz z zębów ;)

0
  • #8 04 Lip 2013 16:38
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Takie cos kupiłem wiele lat temu . Za 15 PLN. Nawet działa, potem dostały dzieci. Żadnego rysika nie potrzebuje. Jak klawisze nie działają to ...kubeł( do plastyków..)

0
  • #9 06 Lip 2013 10:58
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Dziękuję wzystkim za pomoc :)
    Niestety wygląda na to iż telefon jest uszkodzony ponieważ po wymianie baterii udało mi sie wybrać numer tylko raz palcami, niestety kolejne próby nie skutkowaly czasami tylko wskakuje 6, to samo tyczy sie trybu głośno mowicego zaskoczyl tylko raz .
    Wygląda na to iż baterie są konieczne po to aby telefon podtrzymywał napięcie i wyswietlal godzinę ponieważ podniesinie słuchawki bez baterii skutkuje normalny działaniem wszystkich eelementów jak na bateriach.

0
  • #10 06 Lip 2013 19:43
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Miałem też problem z podobnym aparatem. Nie wszystkie cyfry dało się wybierać. Winna była klawiatura ale niestety nie do kupienia.

0
  • #11 06 Lip 2013 20:55
    oscar2000
    Poziom 33  

Ja mam te klawiatury nowe ... ale za chiny bym nie chciał jej już wymieniać , szkoda zdrowia :)

0
  • #12 02 Kwi 2018 23:49
    gregorywojcik
    Poziom 8  

Niestety uszkodzony ezgemplarz.

0