Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką lodówkę cichą i bezawaryjną?

negri 01 Lip 2013 23:39 22266 22
  • #1 01 Lip 2013 23:39
    negri
    Poziom 7  

Szukam lodówki z zamrażalnikiem na dole. Ma być cicha, pojemna, no frost (ponoć super sprawa), fajnie jakby miała multiflow, komorę 0, opcję "wakacje". Ale najważniejsze, żeby się nie popsuła zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Ona ma mi służyć na lata. Mam nadzieję, że takie jeszcze istnieją. Kolor inox lub czarny. W sklepie namawiano nas do lodówki Samsung rb-31ferndsa bo gwarancja na chyba agregator inwentorowy jest 10 lat. Ja nie wiem jak znaleźć dobry model. A nie uśmiecha mi się wywalać 2000zł na coś co po 2-4 latach się psuje na amen. Może kupić coś taniego bo te lodówki i tak się psują szybko? Proszę o sugestie itp. Pozdrawiam.

2 22
  • #2 02 Lip 2013 10:46
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Na tym forum nie raz widziałem wpisy osób zajmujących się serwisem, że obecnie sprzęty takie jak lodówki produkuje się tak, by wytrzymały 5 lat. Potem to loteria.
    Z mojej strony mogę napisać, że z lodówek no frost Samsunga jestem bardzo zadowolony. Mam już drugą i wcale nie dlatego, że pierwsza się zepsuła.
    Weź też pod uwagę, że lodówki no frost pobierają trochę więcej prądu niż klasyczne. Ale coś za coś.
    Jeśli wybierzesz lodówkę innej firmy, to nie daj się przypadkiem namówić na zakup takiej, która nie jest "full no frost" czyli, że tylko zamrażalnik ma ten system, a chłodziarka jest wyposażona w półautomatyczneautomatyczne odszranianie.

1
  • #3 02 Lip 2013 17:20
    negri
    Poziom 7  

Dzięki za uwagi.
    Ta opcja "no frost" jest teraz przy większości chyba lodówek tych bardziej doposażonych. Ja szukam lodówki praktycznej i nowoczesnej do 2000zł, a "no frost" właśnie w takich jest. Więc nie upieram się przeciw "no frost".

Czekam na dalsze sugestie.

0
  • #4 03 Lip 2013 14:45
    kashashyna
    Poziom 9  

No frost to głównie brak gromadzenia się szronu i tworzeniu się lodu. Niewatpliwie jest to zaleta lodówki. W cenie do 2000 zł, proponowałabym Samsung RB29FSRNDSA.

0
  • #5 04 Lip 2013 18:16
    negri
    Poziom 7  

Model Samsung RB29FSRNDSA jest ok: cichy 39dB, dobra cena, no frost, opcja "wakacje" i multiflow, ale... Szkoda, że nie ma powłoki antybakteryjnej i 2 agregaty nie wiem czy to dobre rozwiązanie. No właśnie: co lepiej dwa czy jeden agregat?
    ps Dzięki za podpowiedź kashashyna :)

1
  • #6 04 Lip 2013 20:25
    my41s
    Poziom 32  

negri napisał:
    . No właśnie: co lepiej dwa czy jeden agregat?

Osobiście preferuję 2 agregaty

0
  • #7 04 Lip 2013 22:49
    negri
    Poziom 7  

Dlaczego? Pytam, bo poprostu nie wiem.

0
  • #8 04 Lip 2013 22:59
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

To znajdźcie w no frost 2 agregaty ;)

1
  • #9 05 Lip 2013 10:27
    my41s
    Poziom 32  

qstosz napisał:
    To znajdźcie w no frost 2 agregaty :wink:

To już inne pytanie. Odpowiedziałem tylko, czy 2 czy 1 agregat :)
    negri napisał:

M.in. dlatego, że masz oddzielne nastawianie temperatur w lodówce i zamrażalniku, można np. wyłączyć lodówkę wyjeżdżając, a zostawić zamrażarkę...

0
  • #10 05 Lip 2013 12:41
    negri
    Poziom 7  

ok chłopaki, cieszę się, że wiecie o czym piszecie - ja się jeszcze uczę.
    Cały czas szukam i trafiłam na takie modele: Samsung RL56gegih oraz RL58grgih. Co wy na to? A może inna marka?

0
  • #11 05 Lip 2013 12:45
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Od grudnia 2011 mam RL60GEGIH (wyższa od RL58, reszta to samo). Jest super, zwłaszcza jej pojemność :) Nigdy nie miałem żadnych problemów. Gdy ją kupowałem była to lodówka o największej pojemności w swojej klasie.

0
  • #12 09 Lip 2013 07:11
    qstosz

Pojemność dzięki głębokości ;)

0
  • #13 09 Lip 2013 09:43
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

To nie tak. Głębokość tej lodówki jest standardowa. Ale należy ona do serii GRAND. Ma cieńsze ścianki i dlatego ma 401 litrów całkowitej pojemności. Złośliwi mogą twierdzić, że pobiera więcej energii z powodu gorszej izolacji termicznej, ale jakoś tego nie zauważyłem :)
    Szukając lodówki zastanawiałem się też nad Whirlpool WBS4345 A+NFX. Jest to jedyny model full No Frost z ich największych lodówek. Niestety nigdzie w kilkunastu okolicznych marketach AGD i sklepach jej nie mieli, a nie chciałem kupować w ciemno przez internet.

0
  • #14 10 Lip 2013 00:56
    qstosz

Skoro 67 cm to standard.

0
  • #15 16 Lip 2013 00:21
    negri
    Poziom 7  

Nadal szukam, a raczej przestaję. Dlaczego? Ponieważ po zaciągnięciu wiele opinii od sprzedawców, klientów zadowolonych lub mniej, od państwa i od znajomych użytkujących współczesne lodówki dochodzę do następujących wniosków:
    1. No frost - super sprawa - bez szronu i nie trzeba wyłączać, aby umyć, ale... "ponoć wg użytkowników" głośniej lodówki chodzą, wysusza jedzenie i kilka razy w ciągu doby można usłyszeć jakieś dziwne dźwięki w lodówce. :( A w tej chwili w każdej lepszej lodówce z dodatkowymi opcjami no frost to już standard. Chyba niestety....
    2. Kupując współcześnie lodówkę nie ma co się łudzić i liczyć, że jak sobie kupimy lodówkę za 2000zł i więcej to mamy spokój na 10-20 lat. Guzik, dzisiaj nawet kupując lodówkę za grubą kasę trzeba się liczyć z opcją dokupienia "przedłużonej gwarancji" i wtedy mamy spokój na 5 lat i koniec.
    W innym wypadku taka lodóweczka jakoś dziwnie zaczyna się psuć niedługo po 2 latach użytkowania. Pech? Może... Ale ja w tym momencie dziękuję bardzo. Chyba lepiej kupić zwykłą tanią lodówkę do 1000zł i po kłopocie.
    3. Miałam szczere chęci już kupić lodówkę samsung RL58GRGIH, tylko gdzie ja wsadzę garnek z rosołem? (Mam rodzinę 5-osobową.) W tych nowych modelach szuflad i półeczek jest sporo, ale chyba na sushi lub jogurcik. Gdzie tu przestrzenne i praktyczne rozwiązania dla polskiej (zaznaczam młodej) "kury domowej". Te lodówki chyba jakiś zapracowany facet wymyślał, który nie jada w domu obiadów, albo kobitka na diecie. Litości!

W związku z powyższym zostaję póki co przy mojej małej, prostej, ale cichej i wytrzymałej 10-letniej lodówce ARDO i czekam cierpliwie na trwalsze i praktyczniejsze modele lodówek w Polsce. Może się doczekam. A jak nie to, gdy moja wysiądzie, kupię jakąś tanią i w ten sposób trochę zaoszczędzę. Pozdrawiam gorąco.

ps. Odnośnie agregatów i termostatów - jako prosty konsument naszego rynku, nie powinny mnie wogóle obchodzić takie rzeczy. Sprzęt zakupiony ma ch(ł)odzić i nie sprawiać problemów. Kropka. A reszta ma być milczeniem. A nie, że ja wchodzę do sklepu kupić towar i wypytuję o jakieś "duperele" typu agregat czy termostat, a pan zajmujący się sprzedażą lodówek robi wielkie oczy, bo okazuje się, że ja wiem więcej od niego. No chyba, że to jest taka męska podpucha. :)

0
  • #16 16 Lip 2013 09:43
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

negri napisał:
    Miałam szczere chęci już kupić lodówkę samsung RL58GRGIH, tylko gdzie ja wsadzę garnek z rosołem?

Ja mam rodzinę 4-osobową i właśnie dlatego wymieniłem poprzedniego Samsunga na RL60GEGIH. Tak, jak piszesz, większość lodówek ma jakieś "komory 0", półki na wino, kostkarki do lodu itp., których ja zupełnie nie potrzebowałem. Potrzebowałem za to dużej ilości półek i ta lodówka właśnie taka jest. RL58GRGIH jest podoba, tylko niższa.
    W mojej lodówce spokojnie mieszczą się 2 wazy zupą, z czego bardzo cieszy się moja żona. Garnek z zupą to też nie problem.

Co do hałasów, to trudno mi coś powiedzieć na temat ich dokuczliwości. Poprzedni Samsung był co prawda cichszy (ale i mniejszy) jednak poziom hałasu obecnego nie jest uciążliwy. Lodówka stoi w kuchni około 12m², gdzie jest jeszcze gazowy piec CO/CW i zapewniam, ze taki piec hałasuje znacząco bardziej ;) Co do dziwnych odgłosów, to potwierdzam, że NoFrosty takowe wydają. Są to odgłosy kapania, trzaskania itp. Nie jest to jakieś głośne, lodówka po prostu "gada".
    Co do wysuszania jedzenia: to prawda, ale ja itak wszystko od zawsze trzymałem w oddzielnych pudełkach. Poza tym u mnie jakoś nic nie zdąży wyschnąć... a będzie gorzej, synowie rosną... ;)

Nie doczekasz się na praktyczniejsze modele lodówek. Będzie tylko gorzej. Ja szukałem mojej prawie 2 lata temu i zapewniam, że było bardzo mało lodówek, które są NoFrost, mają dużo półek, jedną szufladę w chłodziarce, dużą pojemność chłodziarki, 3 duże szuflady w zamrażarce i nie są side-by-side. Na palach jednej ręki mógłbym wymienić wszystkie.

Teściowie mają lodówkę LG NoFrost, nie pamiętam teraz jaki model, ale też ma w środku "standardowe" wyposażenie. Są bardzo zadowoleni.

Ja wiem, że już nigdy nie wrócę do użytkowania lodówki, która nie jest Full NoFrost.

Szukając lodówki nie przejmowałem się "takimi duperelami" jak ilość termostatów, agregatów itp. Temperatura jest ustawiana niezależnie dla zamrażarki i lodówki i to mi wystarcza. Zresztą i tak nie zmieniłem domyślnych wartości.

Wszystko się teraz psuje i często zależy od szczęścia, czy dany sprzęt będzie działa długo bez żadnej awarii. U mnie w domu nie zepsuł się dotąd żaden sprzęt z "dużego AGD" - odpukać, a mam:
    pralka HOOVER: od jesieni 2007
    zmywarka SIEMENS: os wiosny 2009
    poprzednia lodówka SAMSUNG: działała od 2007 do 2011 i stoi w piwnicy

Nigdy nie kupowałem przedłużonej gwarancji. Padnie coś to wezwę fachowca lub kupię nowe. Takie czasy. I wcale nie jestem zwolennikiem częstego wymieniania rzeczy. Mam sporo, które kupiłem z drugiej ręki.

Moi rodzice do dzisiaj używają lodówki Mińsk 15M z 1989r... Nie zepsuła się nigdy! Wymienili tylko uszczelkę, bo się rozpadła w międzyczasie.

2
  • #17 16 Lip 2013 14:48
    negri
    Poziom 7  

Dzięki za komentarz. Twój model jest ok. Dałeś mi trochę nadziei, że przynajmniej w tej zmieszczę nieszczęsne garnki. Mam nadzieję, że posłuży trochę. A lodówki typu Mińsk to już chyba przeszłość. Nasz Świat się cofa; niby idziemy do przodu, a tu coraz gorszy sprzęt, żywność i czasu na wszystko coraz mniej... Pozdrawiam mimo wszystko z uśmiechem, a co! :)

0
  • #19 17 Lip 2013 01:31
    negri
    Poziom 7  

Mińsk tyle nie kosztował, moja ARDO też nie, a działa i działa i działa...

1
  • #20 19 Lip 2013 17:33
    patryk260983
    Poziom 18  

my41s napisał:
    qstosz napisał:
    To znajdźcie w no frost 2 agregaty :wink:

To już inne pytanie. Odpowiedziałem tylko, czy 2 czy 1 agregat :)
    negri napisał:

M.in. dlatego, że masz oddzielne nastawianie temperatur w lodówce i zamrażalniku, można np. wyłączyć lodówkę wyjeżdżając, a zostawić zamrażarkę...

przy lodówkach Samsunga na jednym agregacie masz opcje Vacation - wyłączasz lodówkę, działa tylko zamrażarka ;-)

Dodano po 1 [minuty]:

negri napisał:

Miałam szczere chęci już kupić lodówkę samsung RL58GRGIH, tylko gdzie ja wsadzę garnek z rosołem? (Mam rodzinę 5-osobową.) W tych nowych modelach szuflad i półeczek jest sporo, ale chyba na sushi lub jogurcik. Gdzie tu przestrzenne i praktyczne rozwiązania dla polskiej (zaznaczam młodej) "kury domowej". Te lodówki chyba jakiś zapracowany facet wymyślał, który nie jada w domu obiadów, albo kobitka na diecie. Litości!

ze spokojem wszelkie garnki, nawet te 5-litrowe wchodza na najniższą półkę, tą nad szuflada bezpośrednio :-) jest dość pojemna, mam model rl56gegih, czyli jeszcze niższą i narzekać nie możemy z żona, tylko parę razy zdarzyło się, że brakło miejsca - są to okresy świąt ;-)

Dodano po 3 [minuty]:

speedy9 napisał:

Szukając lodówki nie przejmowałem się "takimi duperelami" jak ilość termostatów, agregatów itp. Temperatura jest ustawiana niezależnie dla zamrażarki i lodówki i to mi wystarcza. Zresztą i tak nie zmieniłem domyślnych wartości.

super sprawa jeszcze z tym sterowaniem elektronicznym, że po wyłączeniu prądu lodówka zapamiętuje ustawienia poprzednie, moi rodzice przy Samsungu sterowanym mechanicznie (pokrętłami w środku) niestety za każdym razem mają ustawienia środkowe i chcąc oszczędzić muszą zmniejszać chłodzenie ręcznie ;-)

Dodano po 1 [minuty]:

negri napisał:
    Mińsk tyle nie kosztował, moja ARDO też nie, a działa i działa i działa...

jak by tak spojrzeć na wartość pieniądza i ceny w tamtych czasach, to kto wie, czy teraz lodówki nie wychodzą dużo tańsze :D

0
  • #21 25 Lip 2013 00:50
    negri
    Poziom 7  

patryk260983 napisał:
    jak by tak spojrzeć na wartość pieniądza i ceny w tamtych czasach, to kto wie, czy teraz lodówki nie wychodzą dużo tańsze

Dla jednych tańsze, dla innych drogie... Zwłaszcza, gdy po kilku zaledwie latach trzeba szukać następnej, bo naprawa jest nieopłacalna.
    Ideałem byłoby kupić tanio i dobrze, prawda? :) Dzięki za komentarze.

0
  • #22 26 Mar 2014 22:32
    vessaEn
    Poziom 1  

Ja nie kupowałam jeszcze lodówki. Budżet mam tak do 2000 zł, może jeszcze z 200 zł dałoby się wygospodarować. Jakie parametry potraktować priorytetowo biorąc pod uwagę sumę, którą dysponuję? Rodzina 3 osoby, więc nie musi to być jakiś kolos, aczkolwiek coś małego też nie.

0
  • #23 11 Lip 2017 22:34
    megamix
    Poziom 10  

Odgrzeje kotleta.
    Nadszedł czas na poszukiwanie lodówki. Mój pełnoletni Polar CZN 340 połowicznie padł. Czyli uciekł gaz z agregatu od lodówki. Lodówka 18 lat wygląda jak nowa, zero rdzy nawet półki są ok. Jaką teraz kupić lodówkę? Mam małą kuchnie gdzie pozostawiona luka w meblach 190x60x60 wymiary poprzedniej 185x60x60 a teraz nie wiem dla czego, wszystkie mają większą głębokość co niestety zwęzi miejsce przejścia którego jest mało. Dodatkowo stoi w rogu a drzwi lodówki otwierają się na ścianę. Następne założenie; kolor nie biały, bez uchwytów jak największa ale mała na głębokość, regulowane półki, oraz po otwarciu drzwi powinny się wyciągnąć szuflady z zamrażarki i lodówki. No frosta nie chcę gdyż wysusza jedzenie, ma być cicha, niezawodna pracować bezawaryjnie jak poprzednia 18 lat. Co polecacie gdyż mam kupić lodówkę dla swojej pani, co by była szczęśliwa ?

0