Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 2300dtn LaserJet - drukuje duplex zawsze zamiast tylko gdzie powinna...

OBCY_ 02 Lip 2013 02:18 1212 4
  • #1 02 Lip 2013 02:18
    OBCY_
    Poziom 9  

Witam,

Mam HP LJ 2300dtn, w samej drukarce ustawiona opcja "nie drukuj pustych stron", ale mimo tego drukuje zawsze w duplexie. Oczywiście jak z programu ustawię "druk jednostronny" to jest normalnie jedna strona.
    Pytanie czy ta drukarka/sterownik już tak ma i jest tak głupia, że nie potrafi odróżnić pojedynczej strony do wydruku i nie przepuszczać drugiej pustej strony przez duplex?
    Po co ona robi przebieg drugiej pustej strony przez duplex? To przecież bez sensu.

Sprawdziłem chyba wszystkie możliwe opcje i nie można ustawić inaczej.

0 4
  • #2 02 Lip 2013 20:49
    servicemen
    Poziom 27  

Zobacz w menu drukarki czy opcja duplex jest wyłączona.

0
  • #3 28 Lip 2013 13:39
    OBCY_
    Poziom 9  

Pomimo wyłączenia drukuje duplex.

Ale nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy.
    Drukarka powinna drukować pojedyncze strony bez użycia duplexu, a jak jest więcej niż jedna strona wtedy normalnie przez duplex. Teraz działa tak, że obojętnie czy jest jedna strona czy więcej drukuje zawsze przy użyciu duplexu.

0
  • #4 28 Lip 2013 13:54
    suri1986
    Poziom 23  

Zrób jej przywrocenie ustawień fabrycznych, jak nie pomoże to cold reset i powinno być ok.

0
  • #5 28 Lip 2013 13:57
    thorgee
    Poziom 20  

Kolego sprawdź ustawienia drukarki, z tym, że nie tylko w jej sterowniku (preferencje drukowania) na komputerze, ale przede wszystkim w drukarce np. z jej pulpitu, albo programem do konfiguracji poprzez jej stronę www,, albo jeszcze do tego celu służy narzędzie HP o nazwie o ilę pamiętam FX tool.

Czasem tak jest, że ustawienie opcji wydruku w samym urządzeniu jest dla niej nadrzędne od ustawień w komputerze. Jeśli tak jest w tym przypadku, to nawet wydruk stron testowych, informacyjnych, itp z menu na pulpicie drukarki powoduje wydruk w duplexie.

Pomogłem?

0