Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon ze wzmocnieniem wzbudza sie co zrobic???Pomozcie!!!

peugeot81 05 Mar 2005 12:52 1619 6
  • #1 05 Mar 2005 12:52
    peugeot81
    Poziom 15  

Witam serdecznie pisze do Was z kolejnym moim problemem.... Dostalem wczoraj od kolegi mikrofonik ze wzmocnieniem CTE takie "sianko" na dwoch tranzystorkach i podlaczylem do CB Radia Onwa i tu powstaje problem wzbudza sie piszczy.....czasami przestanie jak przyloze blisko ust mikrofon znow sie wzbudza ale co zauwazylen jak dotkne druga reka kabla mikrofonowego przestaje....Chyba istnieje jakis sposob na to nie wiem jakies oekranowanie czy cos takiego.....Prosze o pomoc za wszelka odpowiedz bardzo dziekuje....POZdrawiam peugeot81
    (??)(!!) - ozdobniki?[h]

0 6
  • Pomocny post
    #2 05 Mar 2005 13:29
    airacobra
    Poziom 18  

Zrób ekran wewnątrz mikrofonu (kawałek blaszki) to może pomóc. Inna możliwość to konieczność wymiany przewodu mikrofonowego na ekranowany - to dotknięcię ręką.
    Pozdrawiam

Cieszę się, że mogłem pomóc.

0
  • #3 05 Mar 2005 16:41
    peugeot81
    Poziom 15  

Dzieki airacobra !!!!!Zrobilem ekranik i pomoglo teraz jest superowo!!!Wzialem cala plytke wewnatrz mikrofonu najpierw owinalem tasma izolacyjna a pozniej owinalem kawalkiem folii aluminiowej-spozywczej.Wyprowadzilem tez przewodzik ktory przylutowany jest do masy ukladu wzmocnienia a drugi koniec przylutowalem do ekranu ze sreberka.... Dziekuje bardzo jeszcze raz za pomoc!!!! Pozdrawiam!!!!

0
  • #4 05 Mar 2005 20:18
    andrew220
    Spec od GSM

Podejrzewam, że to owinięcie ekranem to półśrodek w Twoim przypadku. Musisz koniecznie sprawdzić instalację antenową. Gdzie używasz tego radia ? w samochodzie czy w domu ? Jeżeli w samochodzie to pewnie ekran kabla nie kontaktuje ci z karoserią, a jeżeli w domu to prawdopodobnie masz nie zestrojoną antenę.

Cytat:
    a drugi koniec przylutowalem do ekranu ze sreberka....

możesz mi powiedzieć jak żeś to uczynił ??? myślałem, że aluminium się nie lutuje...

0
  • #5 05 Mar 2005 20:30
    zodiak318
    Poziom 34  

andrew220 napisał:
    myślałem, że aluminium się nie lutuje...

No to musisz zweryfikować pewne poglądy :D . Trzeba sposobu ale się lutuje i to nawet całkiem nieźle.

0
  • #6 05 Mar 2005 20:41
    andrew220
    Spec od GSM

Weźno mnie kolego oświeć jakim sposobem. No chyba że w argonie... :roll:

0