Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Posnet Thermal - jako drukarka niefiskalna

tjupa 02 Jul 2013 10:51 2646 7
 • #1
  tjupa
  Level 11  
  Witam,
  Stałem się posiadaczem drukarki fiskalnej Posnet Thermal, która jest po odczycie i moje pytanie do fachowców czy mogę np po resecie albo czy jest możliwość skasowania jej pamięci tak bym mógł z niej korzystać do drukowania paragonów niefiskalnych póki co prowadzę działalność z nieewidencjonowaną sprzedażą i bardzo by mi taka możliwość ułatwiła prace a druga sprawa jest taka, że prawdopodobnie w przyszłym roku będę musiał posiadać kasę fiskalną i pytanie czy warto tą drukarkę przywracać do życia? Może się ktoś orientuje jakie są procedury przy takiej operacji i z jakimi wiąże się to kosztami etc.
  Drukarka Posnet Thermal 5V z 2007roku.

  Z góry dziękuje za odpowiedzi pozdr.
 • #2
  Kuniarz
  Moderator of Designing
  Pamięci nie skasujesz, więc NIP poprzedniego właściciela zawsze będzie na wydrukach. Żeby przywrócić ją do życia musi zostać odsprzedana serwisowi, serwis wymienia moduł fiskalny (kilkaset zł) i odsprzedaje Tobie. Możesz wówczas używać w trybie niefiskalnym.
 • #3
  endriuf
  Printers specialist
  Kuniarz wrote:
  serwis wymienia moduł fiskalny

  Pod warunkiem, że drukarka ma jeszcze homologację.
 • #4
  tjupa
  Level 11  
  Czyli rozumiem, że chcąc z niej w jakikolwiek sposób korzystać pierwsze co muszę zacząć to od wymiany modułu?

  a jakie to dokładnie koszty? i tak jak wcześniej pytałem czy opłaca się konkretnie w ten model inwestować?

  Dodano po 26 [minuty]:

  homologacje raczej ma w końcu ma dopiero 6lat domyślam się, że od roku jest po odczycie
 • #5
  Kuniarz
  Moderator of Designing
  Moduł w urządzeniach Novitusa kosztował ze dwa lata temu 600 zł netto. Musiałbyś swe kroki skierować do lokalnego serwisu Posnet i tam uzyskasz informacje z pierwszej ręki.
 • #6
  endriuf
  Printers specialist
  Z tego co wiem, kasę i rolki z odczytu należy trzymać przez 5 lat. Dopiero potem można taką kasę zutylizować. Chyba, że została odsprzedana serwisowi. Zadzwoń do producenta kasy. Oni ci wszystko wyjaśnią.
 • Helpful post
  #7
  matisblu
  Level 18  
  Witam!
  Jeśli drukarka jest z 2007 roku to może się okazać że nici z wymiany modułu fiskalnego bo nie będzie miał homologacji.
  Koszt wymiany czyli moduł + dobre chęci serwisu to około 1000zł brutto.
  Co do przechowywania to nie twórzmy fikcji. Rolki kontrolne przechowujemy przez 5 lat od zakończenia roku obrachunkowego, Jeśli chodzi o moduł to jego losem zgodnie z przepisami powinien sie martwić serwis fabryczny (centralny) danego producenta. Chyba we wrześniu zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie odnośnie warunków technicznych jakie muszą spełniać urządzenia fiskalne.

  Więc niestety z tym THERMALEM to gra nie warta świeczki.
 • #8
  tjupa
  Level 11  
  ok dziękuję wszystkim za dobre chęci, zadzwoniłem jeszcze do serwisu i dowiedziałem się że faktycznie wymiana modułu to koszt około 1000zł dodatkowo uzyskanie nowej homologacji i jeszcze przypisanie na nowo unikatowego numeru suma summarum koszty dość wysokie około 2tyś a nowa drukarka 2,5tyś a dodatkowo jest na gwarancji i przede wszystkim jest nowa także zamykam temat a drukarka ląduje do utylizacji

  pozdrawiam