Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarny ekran, po podłączeniuniu monitora kablem HDMI

scidrov 02 Lip 2013 11:34 10770 18
  • #1 02 Lip 2013 11:34
    scidrov
    Poziom 12  

Mam taki problem, dziś kupiłem kabel hdmi i oczywiscie nie działa. Jest czarny ekran i chodzi po ekranie żeby kabel sprawdzić. Mam monitor Samsung Syncmaster 2032MW, kartę graficzną AMD Radeon HD 4850, win 7 64x. Nie ma całkowicie żadnego obrazu, jak podłaczę bezpośrednio przez hdmi, czy przejsciówke (kabel hdmi-hdmi)!
    Co mam zrobić?

0 18
  • #2 02 Lip 2013 11:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scidrov napisał:
    Nie ma całkowicie zadnego obrazu jak podłacze bezposrednio przez hdmi czy przejsciówke

Wejdz do menu monitora i zresetuj ustawienia w nim, może to pomoże.
    scidrov napisał:
    dzis kupiłem kabel hdmi i oczywiscie nie działa

Skąd masz pewność, że to wina kabla, a nie karty graficznej?.

0
  • #3 02 Lip 2013 11:43
    scidrov
    Poziom 12  

Nie ze wina kabla (tylko ze ogolnie cos musiało nie działac) Mniejsza z tym

Wszystko na VGA działa bez zarzutów, wczesniej nie podłaczalem nic zwiazanego z HDMI moze jakis sterowników nie ma?

Jak mam wejsc z monitor :<

0
  • #4 02 Lip 2013 11:46
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scidrov napisał:
    Wszystko na VGA działa bez zarzutów

A jaki to dokładnie monitor, nazwa, oznaczenia, producent?.
    scidrov napisał:
    Jak mam wejsc z monitor :<

No chyba na monitorze jest taki przycisk MENU....i tam szukaj RESET FACTORY DEFAULT lub coś podobnego.

0
  • #5 02 Lip 2013 11:59
    scidrov
    Poziom 12  

Dobra problem z hdmi rozwiazany ale teraz jeszcze inny. Obraz jest strasznie brzydki, wszedzie pisze ze jest ustwiaone 1680x1050 (natywne) ale jest czarna ramka do okola i to wyglada tak jak okno w monitorze

0
  • #6 02 Lip 2013 12:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scidrov napisał:
    Obraz jest strasznie brzydki, wszedzie pisze ze jest ustwiaone 1680x1050 (natywne) ale jest czarna ramka do okola i to wyglada tak jak okno w monitorze

A jaki to dokładnie monitor, nazwa, oznaczenia, producent?,
    bo jakoś się nie doczekałem odpowiedzi!.

1
  • #7 02 Lip 2013 12:22
    scidrov
    Poziom 12  

samsung syncmaster 2032mw lcd tv monitor

0
  • #8 02 Lip 2013 12:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scidrov napisał:
    samsung syncmaster 2032mw lcd tv monitor

Najmocniej przepraszam, podałeś jego nazwę nawet już w pierwszym poście.
    Przepraszam.
    scidrov napisał:
    wszedzie pisze ze jest ustwiaone 1680x1050 (natywne)

Ten monitor (a właściwie monitor z funkcja tv) NIE obsługuje wyższej rozdzielczości.
    scidrov napisał:
    jest czarna ramka do okola i to wyglada tak jak okno w monitorze

Spróbuj zmienić rozdzielczość w samej karcie graficznej.

0
  • #9 02 Lip 2013 13:02
    scidrov
    Poziom 12  

Jak to nie obsługuje, jak od zawsze miałem 1680x1050, problem teraz jest ten, że nie mogę wybrać nawet tej rozdzielczości, jest 1920x1080 max. i jakieś 'pomnijesze'.

Dodano po 2 [minuty]:

I btw czemu obraz jest taki brzydki, kolory blade i nie ostre?

0
  • #10 02 Lip 2013 13:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scidrov napisał:
    jak to nie obsługuje jak od zawsze miałem 1680x1050
    KOCUREK1970 napisał:
    NIE obsługuje wyższej rozdzielczości.

scidrov napisał:
    problem teraz jest ten ze nie moge wybrac nawet tej rozdzielczosci jest 1920x1080 max i jakies pomnijesze

Nie możesz wybrać, bo już taka jest ustawiona,
    a te inne rozdzielczości, to są ustawienia karty graficznej,
    spróbuj przełączać na mniejsze rozdzielczości i zobacz co się z obrazem będzie zmieniać.
    scidrov napisał:
    i btw czmeu obraz jest taki brzydki, kolory blade i nie ostre

Bo to nie jest monitor HD tylko HD READY.

0
  • #11 02 Lip 2013 14:02
    egon42
    Poziom 37  

Trzeba wejść w ustawienia karty graficznej i ustawić sobie rozdzielczość 1680 x 1050 bo to największa rozdzielczość jaką wyświetla ten monitor. To karta graficzna decyduje jaka częstotliwość jest wyświetlana na monitorze oczywiście musi też monitor wyświetlać daną rozdzielczość.

0
  • #12 02 Lip 2013 14:32
    scidrov
    Poziom 12  

Dobra musze dalej na VGA pracowac, Wyglada to tak podłaczam HDMI, i ustawiam pilotem zródło nie PC tylko HDMI. Przeczytałem ze cos tam trzeba zrobic zmienic nazwe HDMI na PC i powinno wszystko działac ale to sie chyba tego nie dotyczy. Gdy podłaczam HDMI obraz jest strasznie brzydki i nie ma w ogóle takiej opcji 1680x1050. Nie specjalnie wiem co macie na mysli wejsc w ustwienia karty, opiszcie.

0
  • #13 02 Lip 2013 15:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A, że się tak zapytam, po co Ci HDMI, skoro ten monitor/tv ma wejście na DVI, a Twoja karta o ile dobrze widzę na zdjęciach z sieci tez posiada DVI?.

1
  • #14 03 Lip 2013 06:58
    scidrov
    Poziom 12  

hdmi tez maja i wszyscy radzili kupic hdmi

Dodano po 4 [godziny] 10 [minuty]:

a kupiłem hdmi bo tak mi radzili bo mam czesty problem ze gdy włączam komputer to czarny ekran i pisze zalecana rozdzielczosc 1680x1050 60Hz i musze komputer uspic ctrl shift s a potem obudzic i znów bedzie dzialac wszystko.
    Rozumie jezeli bym podłaczyl kablem DVI (nie wiem czy dvi-vga czy dvi-hdmi czy dvi-dvi, zeby dobrze działało) to by ten problem nie wystepował? Bo teraz przełaczam na łacze HDMI a nie jak przez VGA było oznaczone jako PC

0
  • #15 03 Lip 2013 09:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scidrov napisał:
    Rozumie jezeli bym podłaczyl kablem DVI (nie wiem czy dvi-vga czy dvi-hdmi czy dvi-dvi, zeby dobrze działało) to by ten problem nie wystepował?

Podłącz DVI-DVI i zobacz.
    scidrov napisał:
    AMD Radeon HD 4850, win 7 64x.

Sterowniki ze strony AMD masz najnowsze do tej karty?.

0
  • #16 03 Lip 2013 10:18
    scidrov
    Poziom 12  

tak

Dodano po 2 [minuty]:

juz itak widze ze z dvi bedzie tak samo, poniewaz jak podłaczyłem HDMI (mam monitor z funkcja tv) to to te HDMI czyta nie ze strony komputera tylko tv, czyli widzi to w rozmiarach 16;9 4;3 zoom 1 zoom 2, cos pisalo zeby nazwe zmienic z HDMI na PC

Dodano po 3 [minuty]:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=296212 tu znalazlem temat bardzo podobny do mojego problemu

0
  • #17 03 Lip 2013 11:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scidrov napisał:
    cos pisalo zeby nazwe zmienic z HDMI na PC

Zmienić nazwę, by Ci się nie myliło na co przełączasz w portach tv, czy dvd, pc czy inne urządzenie.
    scidrov napisał:
    te HDMI czyta nie ze strony komputera tylko tv, czyli widzi to w rozmiarach 16;9 4;3 zoom 1 zoom 2

Podłączenie HDMI, lub DVI powoduje automatyczne dobranie parametrów pracy monitora/tv, komputer wykrywa jaki rodzaj kabla jest podpięty i wysyła odpowiednie komendy do karty, a ona odpowiednio steruje już monitorem.
    Twój problem polega na tym, że HDMI, i DVI to protokoły cyfrowe (VGA to analog) i komp nie może sobie poradzić z rozdzielczością twojego monitora/tv gdyż on nie obsługuje technologii FULL HD a taka jest przede wszystkim brana pod uwagę przy takim podłączeniu kablowym.
    Gdybyś miał monitor FULL HD czyli 1920 x 1080 nie było by żadnego problemu przy takim połączeniu kablowym.

0
  • #18 03 Lip 2013 12:00
    suiyan01
    Poziom 13  

Witam autora postu i wszystkich pomocników.

Polecam dokładne przeczytanie instrukcji obsługi dostępnej na stronie www.samsung.pl,, w której na str. 22 pkt 5. HDMI połączeniowe jest wyraźne ostrzeżenie "Nie można podłączyć komputera do złącza HDMI IN" (O to dlaczego tak jest, proszę pytać Samsunga), Dodatkowo od str. 24 jest łopatologiczny wykład na temat pobierania i instalowania sterownika monitora, również niezbędnego do prawidłowego ustawienia rozdzielczości.
    Mam nadzieję, że doba wystarczyła na definitywne wyjaśnienie tematu.
    Pozdrowienia

0
  • #19 04 Lip 2013 14:05
    scidrov
    Poziom 12  

dobra zwróciłem kabel, moze jednak to był nie odpowiedni dla tego monitora zobaczy sie w przyszlosci

0