Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdka - NIe działają gniazdka, bezpieczniki dobre.

02 Lip 2013 12:46 4596 5
  • Poziom 9  
    Mam trzy gniazdka połączone szeregowo ze sobą. Podczas prasowania żelazkiem nagle przestał płynąć prąd ze wszystkich trzech. Żaden bezpiecznik nie wyskoczył, sprawdzałem probówką i dioda we wszystkich trzech się świeci, miernika nie mam więc nic innego nie sprawdzę. Dodam, że instalacja jest miedziana i przepalenie kabla nie jest raczej możliwe. Na codzień pod te gniazdka podłączony jest TV i lampa, żelazko sporadycznie. Jestem sam w stanie to naprawić, czy wzywać fachowca?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 28  
    Zdecydowanie wezwać fachowca już po pierwszym zdaniu. Niestety nie masz wiedzy ani podstawowego sprzętu do pomiarów.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 18  
    Uszkodzenie przewodów jest możliwe nawet przy miedzi. I to jest najprawdopodobniej przyczyną. Trzeba po zaglądać do gniazd i sprawdzic czy któryś z przewodów sie nie poluzował. Najlepiej żeby sprawdził to fachowiec.
  • Poziom 29  
    raafaa1 napisał:
    Mam trzy gniazdka połączone szeregowo ze sobą. Podczas prasowania żelazkiem nagle przestał płynąć prąd ze wszystkich trzech. Żaden bezpiecznik nie wyskoczył, sprawdzałem probówką i dioda we wszystkich trzech się świeci, miernika nie mam więc nic innego nie sprawdzę. Dodam, że instalacja jest miedziana i przepalenie kabla nie jest raczej możliwe. Na codzień pod te gniazdka podłączony jest TV i lampa, żelazko sporadycznie. Jestem sam w stanie to naprawić, czy wzywać fachowca?

Czy na pewno szeregowo ?
    Chyba równolegle, jeżeli w pierwszym gniazdku brak napięcia a zabezpieczenie sprawne to pozostaje instalacja. Sprawdzić połączenie w pierwszym gniazdku.
  • Poziom 9  
    Racja, połączenie równoległe. Sprawdziłem, wszystko jest ok. Wszystko ze sobą styka, nic nie odstaje nie iskrzy.
  • Poziom 43  
    raafaa1 napisał:
    Żaden bezpiecznik nie wyskoczył, sprawdzałem probówką i dioda we wszystkich trzech się świeci,
    raafaa1 napisał:
    Wszystko ze sobą styka, nic nie odstaje nie iskrzy

Pewnie zero "nie styka" skoro reszta w porządku. Może "nie stykać" przy bezpieczniku, niekoniecznie przy gniazdkach. Wezwij elektryka, tak będzie bezpieczniej