Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 8L 2002 - kontrolka Sensor OIL

02 Lip 2013 12:57 22338 9
  • Poziom 17  
    Witam !Posiadam A3 2002 r.Panowie od kilku dni podczas jazdy zapala mi sie na półfisie pomarańczowa ikona z konewką SENSOR ,po czym gasła po 3-5 minutach .Byłem na VAGU i w silniku brak błędów ,jedynie w liczniku .W ostatnim czasie zaczeła sie zapalać coraz czesciej ,wiec kupiłem Preparat do czyszczenia i rozpuszczania elektornicznych rzeczy "KONTAKT" .Popsikałem wtyczke dochodzaca do czujnika oleju który jest w misie oraz złacza w samym czujniku .Odczekałem ,aż odparowało ...teraz kontrolka pali sie i pika non stop od pierwszego przekrecenia kluczyka .Wątpie ,aby to był do wymiany czujnik poniewaz powinienem miec błąd w silniku ,co mam jeszcze sprawdzic ,aby znaleść przyczynę (Dodam ,iż otwieranie maski nie reaguje na zgaszenie kontolki "SENSOR" pali sie nadal)...poniżej zamieszczam screen z błedami licznika :

Audi A3 8L 2002 - kontrolka Sensor OIL
  • Użytkownik obserwowany
    Masz oczywisty błąd. Izopropanol i sprężarka żeby kontaktu się pozbyć xD Masz Vaga masz władzę. Słyszałem że jak otwiera się szyberdach to znika.
  • Poziom 17  
    Opamp sadzisz ,ze winą tego wszystkiego jest ze popsikałem kontaktem ?Jesli jest przeznaczony na elektronike to chyba raczej powinien odparowywac w 100 % .

Ps.Tylko ,ze te oba błędy były równiez przed tym jak popsikałem kontaktem tylko tyle ze ten 00562 mozna było wykasowac a po popryskaniu juz nie.Szyberdachu nie posiadam .
  • Poziom 38  
    pawelmail200 napisał:
    Szyberdachu nie posiadam .

To pozostaje tylko diagnoza/wymiana. Te czujniki sypią się jak szkło. Sygnał prostokątny, dwa impulsy po sobie, potem dłuższa przerwa.
  • Poziom 17  
    Ok rozumiem ,tylko moim zdaniem jesli czujnik poziomu oleju byłby zepsuty ,wtedy powinienem mieć taką informacje w Sterowniku Silnika ,a mam tylko błąd w liczniku ...
  • Poziom 38  
    Ten błąd jest tylko w zegarach, sterownikowi ta informacja nie jest potrzebna. Natomiast na podstawie sygnału z tego czujnika i paru innych informacji licznik wylicza stopień zużycia oleju (zmienne okresy międzyprzeglądowe).
  • Poziom 17  
    Ladamaniac Czyli co proponujesz zrobic ?bo sie juz pogubiłem w tym wszystkim .
  • Moderator Samochody
    Masz błąd zwarcia z masą, ściągnij wtyczkę z czujnika i wtedy odczytaj, powinien pojawić się błąd open circuit, jeśli nie to wiązka gdzieś zwiera
  • Poziom 17  
    ok problem został naprawiony .
  • Poziom 1  
    Co było rozwiązaniem, wymiana na nowy czy zwora do masy jak kolega pisał..?