Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta PagePro 1380MF - Nie pobiera papieru, błąd

02 Jul 2013 13:14 3186 9
 • Level 27  
  Witajcie, mam takie urządzonko. Nie wiem kto i co z nim robił ale nie pobiera papieru. Przy włączeniu jest błąd "otwórz pokrywę przednią, wyjmij papier" a papieru nie ma. Jak podaje papier też kompletnie nic się nie dzieje. Sprawdziłem czy nie ma gdzieś zakleszczonego papieru i nic. Co można jeszcze sprawdzić?
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 20  
  Może czujnik od przejścia papieru się zablokował, czasem wypadają ze swojego mocowania i zostają w nieprawidłowej pozycji, wówczas maszyna sugeruje się sygnałem z czujnika i informuję, że jest zacięcie chociaż papieru nie ma.
  Warto sprawdzić i palcami poruszać czujnik, czy swobodnie się porusza.
 • Level 20  
  Chyba szukasz nie tam gdzie trzeba Kolego, zrozumiałem że sprawdzasz w podajniku automatycznym u góry. Natomiast komunikat masz o otwarciu przedniej pokrywy. Przednia to jest zazwyczaj ta przez którą usuwa się zacięte kartki, co dopiero co zostały pobrane z kasety.
 • Level 12  
  To skoro już jesteśmy w temacie, to ja się chętnie dowiem gdzie jest ten czujnik.
  Dzięki
 • Level 12  
  I tak się proszę Państwa powinno odpowiadać na posty. Dziękuję bardzo.
 • Photocopiers specialist
  Wygląda na mocno zużyty bęben OPC . Żadne czyszczenie tu nie pomoże. Wymień bęben i dokładnie usuń spieki z "futrzastego" walka ładującego nad bębnem i czarnej listwy foliowej pod bębnem. Najlepiej założyć nowy zespół bębna (drum unit) lub jego zamiennik.

  C.
 • Level 2  
  Witam
  Jako, że jedna drukarka w firmie poszła do kosza wygrzebałem z magazynu 2 długo nie używaną.

  Problem taki papier blokuje się po wydrukowaniu 2,5 cm tekstu ( z podajnika chowa się na dystans 2/3 kartki) z wyraźną linią czarnego tonera w miejscu gdzie papier przestał się przesuwać. Dodam że wydruk jest brudny więc papier nie zdążył się wygrzać. Sprawdzałem te ww czujniki podajniku papieru, wejścia i wyjścia wszystkie chodzą lekko i z luzem. Papier za każdym razem się zacina. Drukarka prosi o wyciągnięcie i włożenie papieru.

  Pytanie czy w sklepie-serwisie gdzie drukarka była kupowana, zabiegi konserwujące by coś podziałały? Na drukarkę nie ma gwarancji.