Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop - "okazja" z allegro ?

poncho666 02 Lip 2013 13:16 2076 17
  • #1 02 Lip 2013 13:16
    poncho666
    Poziom 12  

Witam,

z racji że mój laptop za niedługo zakończy żywot jestem zmuszony rozejrzeć się za nowym.Znalazłem na Allegro dość gorąca ofertę :

SAMSUNG 355V5C-S04PL + SAMSUNG Galaxy Tab 2 P3110

Dwurdzeniowy procesor AMD A10-4600M (2.3 GHz)
    Pamięć RAM 8GB DDR3
    HDD 1000GB SATA
    Karta graficzna AMD Radeon™ HD7660G + HD7670M
    Złącze HDMI
    Wbudowany Bluetooth
    Karta sieciowa Wi-Fi 802.11 b/g/n
    Czytnik Kart Tak
    Wbudowana kamera internetowa i mikrofon
    Windows® 8 PL 64bit

dodają do tego pierdoły typu torba, myszka...

i to wszystko za 2500zł

I teraz pytanie, pomijając tablet bo aż tak bardzo mi na nim nie zależy czy laptop z tej oferty jest godny swojej ceny.

Laptop będzie służył głównie do netu,muzyka, film i czasem jakaś gierka ale gry nie są tu priorytetem.

0 17
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 02 Lip 2013 13:21
    luki56
    Poziom 39  

Po pierwsze Samsung, po drugie na AMD. Do kosza. Nie kupuj tego.

0
  • #3 02 Lip 2013 14:11
    PRL
    Poziom 33  

Może Kolega rozwinąć swoją myśl 'Samsung'?

0
  • #4 02 Lip 2013 14:14
    luki56
    Poziom 39  

Denna jakość.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #5 02 Lip 2013 14:19
    PRL
    Poziom 33  

To w takim razie poproszę o wyszczególnienie kilku modeli dennej jakości oraz na czym ta ich denność polega. Ale bez ogólników...

P.S. Nie marka mówi o jakości, a model, prawda?

0
  • #6 02 Lip 2013 14:26
    luki56
    Poziom 39  

Bedzie ogólnikowo bo wszystko jest dennie robione przez Szajsunga. Wszystko z czym miałem doczynienia zaraz padło, albo jest tragicznej jakość, wręcz typowej chińszczyzny. Osobiście miałem z nim wiele złego i nikomu go nie polecam, w czymkolwiek.

Dodano po 40 [sekundy]:

W tym wypadku marka.

0
  • #7 02 Lip 2013 14:34
    PRL
    Poziom 33  

Rozumiem podejście 'wszystko, co Samsunga, to złe'. Nie liczę więc na właściwe podejście do tematu i brak odpowiedzi na moje pytanie.

Pozdrawiam i życzę zdobyć dane i zrobić sobie wykres ilości sprzętu na rynku wg marki do ilości trafiającego sprzętu do serwisu.

Na zakończenie zapytam, czy Kolega nie uważa, że oceniając jakiś sprzęt, mamy bazować na marce, a nie modelu?

0
  • #8 02 Lip 2013 14:37
    luki56
    Poziom 39  

Mam w tej chwili w domu monitor Samsunga, chce pan dostac dokładne zdjęcia jak dupnej jakości jest spasowanie i materiały? Po za tym ten laptop jest na AMD co go wyklucza i nie ma nawet na to patrzeć.

0
  • #9 02 Lip 2013 14:43
    PDT
    Poziom 24  

luki56 napisał:
    Bedzie ogólnikowo bo wszystko jest dennie robione przez Szajsunga.

Całkowicie się nie zgadzam ze zdaniem luki56 w tej ocenie. Po 20 latach użytkowania TV Samsung kupiłem następny tej samej marki (oczywiście współcześnie nowszy).
    Ale wróćmy do laptopów, jako informatyk miewałem już Toshiby, Compaqa, HP. Jeszcze więcej różnych naprawiałem. Ponad rok temu nabyłem Samsunga NP300E5A-S08PL (tak wiem - nie wypas) i ten po ponad roku użytkowania nie zaskoczył mnie czymkolwiek negatywnym: klawisz mu nie wypadł jak w Toshibie, gniazda USB pewnie kontaktują, bateria trzyma (inaczej niż w HP), ekran LCD nie przebarwia lila-róż (ach ten Compaq), zawiasy się nie łamią jak w Acer itd. itp.

Co do pytania autora wątku o to czy warto, odpowiem: Nie za taką cenę (2500,- uff).

0
  • #11 02 Lip 2013 17:15
    markoz7874
    Poziom 31  

PRL napisał:

P.S. Nie marka mówi o jakości, a model, prawda?

Oj myli się kolega i to bardzo.
    Gdyby tak było to marka sprzętu nie miała by żadnego znaczenia i żadna firma nie miała by interesu w dbaniu o jakość swoich produktów.
    Konkretny model ma krótki żywot na rynku. Na dobrą markę trzeba pracować latami i trudno odzyskać dobre imię, jeżeli się je straci.
    Czym się różni produkt "no name" od "markowego"?
    Jakością.
    Produkt niemarkowy może być lepszy od produktu firmowego, ale z jakością jest różnie.
    Produkt firmowy ma względnie przewidywalną jakość, dlatego szczególnie osoby nie obeznane ze sprzętem powinny kupować produkty markowe.

0
  • #12 02 Lip 2013 19:47
    poncho666
    Poziom 12  

wariato napisał:
    Szajsung + grafika AMD radeon + win 8 = problemy z obrazem. Omijaj takie konfiguracje a jeśli już Samsung to z grafiką nvidii i nawet z procesorem Intel.

Czyli mam rozumieć że należy omijać całkowicie wyroby AMD??

W moim pierwszym laptopie miałem Semprona 3400+ i pamiętam tylko tyle że mocno się grzał, potem wymieniłem go na Turiona TL-68 i wentylator nie miał łatwego życia.

0
  • #13 02 Lip 2013 20:32
    wariato
    Poziom 43  

Procesory AMD są bardziej gorące od ich odpowiedników wydajnościowych Intela. No i ich wydajność pozostawia też sporo do życzenia. Akurat ten A10 to odpowiednik Core i3 3120M a laptopa z takim CPU kupisz za mniej niż 2000zł.

0
  • #14 03 Lip 2013 04:27
    PRL
    Poziom 33  

Do Markoz.

To proszę o opinię znanej marki HP i jej modeli z serii Pavilion.
    Tak dla przykładu.

0
  • #15 03 Lip 2013 08:51
    zen3x
    Poziom 30  

To jest ciekawy modelLink

0
  • #16 03 Lip 2013 10:04
    Manoff
    Poziom 15  

zen3x napisał:

To co kolega podaje to się nadaje tylko i wyłącznie na śmietnik i w dodatku za jaką cenę... Proc AMD... szajs. Grafika - "szału nima", Blue-ray O.o a po co ? Zbędny wydatek, 17 cali ekran.... 15 starczy. No i na koniec wisienka na torcie, windows 8 w pakiecie...

Krótko, zwięźle i na temat: Link

Laptop nie tylko do pracy... :) A co do firmy to chyba każdy potwierdzi, że Lenovo to dobra firma.

0
  • #17 03 Lip 2013 14:57
    zen3x
    Poziom 30  

Na śmietnik nadają sie modele lenovo za mniej niż 2500 zł. Dobry laptop to powinien mieć chociażby 36 miesięczną gwarancji. Do 3000 zł trudno znaleźć taki model.

0
  • #18 08 Lip 2013 09:10
    LightOfWinter
    Poziom 29  

Manoff napisał:
    zen3x napisał:

To co kolega podaje to się nadaje tylko i wyłącznie na śmietnik i w dodatku za jaką cenę... Proc AMD... szajs. Grafika - "szału nima", Blue-ray O.o a po co ? Zbędny wydatek, 17 cali ekran.... 15 starczy. No i na koniec wisienka na torcie, windows 8 w pakiecie...

Krótko, zwięźle i na temat: Link

Laptop nie tylko do pracy... :) A co do firmy to chyba każdy potwierdzi, że Lenovo to dobra firma.

Witam

Powiem tak. Procesory intel-a w laptopie polecam. AMD w stosunku do Intel-a potrzebują dżo energii i przez to się grzeją.
    Grafika - jeśli laptop ma być do pracy tylko zintegrowana. Nie ma wtedy problemu że się przegrzeje i padnie.

Matryca tylko matowa.

0