Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki producent routerów wifi ma najsilniejsze nadajniki??

elektryk_siedlce 02 Lip 2013 14:23 8151 12
  • #1 02 Lip 2013 14:23
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

Witam serdecznie.
    Może źle sprecyzowałem tytuł ale cóż :D :D :D .
    Mam pytanko, a mianowicie jakiego producenta routery wifi mają zazwyczaj najsilniejsze nadajniki wifi (ERIP)? ;)

Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

2 12
  • #2 02 Lip 2013 16:26
    Madrik
    Moderator Robotyka

Tego, który produkuje na potrzeby kraju o najwyższym dopuszczalnym limicie.
    Słowo "homologacja" coś ci mówi?

To wszystko jest regulowane prawnie i żaden producent tego nie przeskoczy.

-2
  • #3 02 Lip 2013 22:49
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

Madrik napisał:
    Słowo "homologacja" coś ci mówi?

Wiem co ma kolega na myśli ;) Chodzi koledze o takie coś czego nie można przekraczać ;)

Ale widzę,że my się słabo rozumiemy troszkę :( Chodziło mi o to który producent routerów wifi (dostępnych w sklepach lub na allegro) produkuje z reguły routery o dużym współczynniku ERIP czyli nadawania 2.4GHz wifi ;)

0
  • #4 02 Lip 2013 23:16
    TheBill
    Poziom 24  

elektryk_siedlce napisał:
    Witam serdecznie.
    Może źle sprecyzowałem tytuł ale cóż :D :D :D
    Mam pytanko a mianowicie jakiego producenta routery wifi mają zazwyczaj najsilniejsze nadajniki wifi (ERIP) ?? ;)

Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

Zdecydowanie jest to Linksys - polecam.

0
  • #5 03 Lip 2013 09:10
    bestboy21
    Poziom 38  

Połowa stacji bazowych "operatorów" łamie wszelkie normy albo nadaje z łyżwy do klientów 30m dalej , więc się nie krępuj , wzmacniacz 1W to 200zł :lol:.
    Oczywiście nikt tego głośno nie mówi, taka zmowa milczenia. (bo kto normalny doniósł by sam na siebie) :lol:.
    Generalnie 2.4G jest już skończone i każdy orze jak może, chińskie video sendery na 2.4G , radary, zabawki , taki video sender potrafi położyć wszystkie sieci w promieniu 50m (bo sieje jak baba makiem) i co ? i nic ;)

Cytat:
    To wszystko jest regulowane prawnie i żaden producent tego nie przeskoczy.
    .
    14 kanału też w Polsce nie wolno, ale wystarczy przełączyć region na Japan ;) producent ma gdzieś co użytkownik z tym zrobi, w tym wypadku obejść prawo to najmniejszy problem. Wypuszczasz router zgodny z normą a za 2 tygodnie soft który zamieni radio w mikrofale ;) klient nasz pan.... oczywiście do oprogramowania nikt się nie przyzna , więc każdy używa na własną odpowiedzialność.

0
  • #6 03 Lip 2013 14:38
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

bestboy21 napisał:
    Połowa stacji bazowych "operatorów" łamie wszelkie normy albo nadaje z łyżwy do klientów 30m dalej , więc się nie krępuj , wzmacniacz 1W to 200zł :lol:.

Słyszałem kiedyś o czymś takim lecz jednak na allegro nie znalazłem jeszcze takiego wytworu natury jeśli chodzi o nadawanie sygnału wifi bo aparaturę do odbioru internetu wifi o mocy 2000mW można kupić za 100zł :D :D :D
    bestboy21 napisał:
    Generalnie 2.4G jest już skończone i każdy orze jak może, chińskie video sendery na 2.4G , radary, zabawki , taki video sender potrafi położyć wszystkie sieci w promieniu 50m (bo sieje jak baba makiem) i co ? i nic :wink:

A taki video sender to mam rozumieć,że chodzi koledze o kamerkę wifi?? :)
    TheBill napisał:
    Zdecydowanie jest to Linksys - polecam.

A po czym kolega tak twierdzi?? :)
    Ostatnio udało mi się wyczytać,że tp-linki mają duże nadajniki ;) Dobrze się doczytałem??

1
  • #7 03 Lip 2013 14:59
    bestboy21
    Poziom 38  

WZACNIACZ WI 500 AMP ok 270zł , jak poszukasz to znajdziesz, moc 500mW , z dobrym batem to pól warszawy tym wytniesz....

Sendery : owszem są i kamery na 2,4GHz i takie zwykle sendery jak się kiedyś używało do pegazusa czy do VHSa żeby kabla po domu nie ciągać.

Tp-Linki mają mocne nadajniki, obliczone na antenę z zestawu, po zmianie na mocniejszą - spokojnie przekracza EIRPa ;) (dlatego mają w menu TX power..) producent jest kryty jak ktoś chce sobie zmienić antenę to powinien TX zmniejszyć.

Jak ktoś się uprze to można konwerter SAT przerobić na wzmacniacz Wi-Fi .
    Pasmo jest to samo, on aż się prosi o przerobienie ;), sprawdzone i to działa tylko łatwo przesterować bo w końcu z satelity dociera słabiutki sygnał a wiadomo że jak się przesteruje i nie zastosuje dobrych filtrów to efekt jest taki że nic w koło nie działa :lol:.

http://www.ebay.com/bhp/wifi-booster-1w

0
  • #8 03 Lip 2013 15:24
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

bestboy21 napisał:
    Tp-Linki mają mocne nadajniki, obliczone na antenę z zestawu, po zmianie na mocniejszą - spokojnie przekracza EIRPa :wink: (dlatego mają w menu TX power..) producent jest kryty jak ktoś chce sobie zmienić antenę to powinien TX zmniejszyć.

A coś mocniejsze od tp-linka się znajdzie?? :) :) Tp-linki to dobre urządzenia lecz niestety mają zintegrowane anteny wifi więc trzeba by przerabiać w środku router tak aby można było podłączyć zwykłą antenę rp-sma ;)

I co to oznacza, że producent jest kryty?? :)

0
  • #9 03 Lip 2013 15:37
    bestboy21
    Poziom 38  

I co to oznacza, że producent jest kryty?? :)

To znaczy że odpowiedzialność spada na użytkownika, bo z anteną z zestawu EIRP jest nie przekroczony a jak zmienisz antenę to zgodnie z prawem moc trzeba zmniejszyć ;)

TL-WR841ND
    TL-WR741ND
    TL-WR340GD

te na pewno mają odkręcane.
    Moc radia 16dbm , więc z anteną 10dbi wychodzi
    ERP: 23.8516 dBm = 242.7483 mW
    EIRP: 26.0000 dBm = 398.1072 mW

już wiesz po co jest w menu TX power ;)

0
  • #10 03 Lip 2013 18:09
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

Acha ;)
    Czyli jeśli miałbym kupować router i musiałbym się kierować mocą nadawania EIRP to wybrać mam producenta TP_LINK ;) Dobrze myślę?? :)
    .....czy może wybrać jednak LINKSYS jak kolega TheBill podpowiadał?? :)

0
  • #11 03 Lip 2013 19:27
    bestboy21
    Poziom 38  

TpLink to jedna z tych pewnych opcji po prostu.

1
  • #12 03 Lip 2013 21:56
    TheBill
    Poziom 24  

A po czym kolega tak twierdzi?? :)
    Ostatnio udało mi się wyczytać,że tp-linki mają duże nadajniki ;) Dobrze się doczytałem??

Wtestach wychodza lepiej od TP'kow, sam jestem posiadaczem jednego z Linksysow i chwale go sobie bardzo.
    U mnie w domu router znajduje sie na pietrze a ja bez problemu w ogrodzie moge korzystac z netu - sygnal musi przebic sie przez 4 sciany i pokonac odleglosc okolo 20 metrow.
    Zawsze mozesz wykorzystac dopalacz w postaci wzmacniacza tak jak juz pisal kolega powyzej.
    Tak czy inaczej zycze powodzenia w wyborze :)

0
  • #13 03 Lip 2013 23:17
    elektryk_siedlce
    Użytkownik obserwowany

TheBill napisał:
    Wtestach wychodza lepiej od TP'kow, sam jestem posiadaczem jednego z Linksysow i chwale go sobie bardzo.

rozpatrzyłem się w allegro i zauważyłem,że oba produkty czyli LINKSYS i TP_LINK mają takie same moce nadawania (ERIP) więc czemu LINKSYS jest lepszy?? :) :)

0