Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kable USB nie łączą z drukarką

02 Lip 2013 14:57 1998 3
  • Poziom 9  
    Witajcie, mój problem z drukarką to nie lada wyzwanie dla największych mózgów otóż:
    pracuję w DPS i ostatnio jeden z dziadków kupił sobie urządzenie wielofunkcyjne hp2515. Oczywiście poszłam zainstalować mu ten sprzęt i okazało się, że nie ma kabla USB, ale Pan od razu dokupił go w sklepie. Podczas instalacji wszystko było OK, do momentu kiedy trzeba było podłączyć drukarkę do komputera poprzez kabel. Wtedy wychodziło, że nieznane urządzenie ma błąd i w ogóle nie wykrywało tej drukarki. Zadzwoniłam do HP i powiedzieli mi, że prawdopodobnie jest za długi kabel. Następnego dnia zabrałam swój własny kabel, który ma ok 180cm żeby sprawdzić czy on będzie działał. Okazało się, że dzieje się to samo. Przeniosłam drukarkę do swojego biura i próbowałam podłączyć do komputera służbowego i było to samo. Jednak o dziwo kiedy podłączyłam kabel z biura (taki sam jak mój prywatny) do owej drukarki to zadziałało. Zadowolony Pan poszedł do sklepu komputerowego z działającym kablem żeby kupić identyczny. Kiedy kupił taki sam i podłączyliśmy do jego sprzętu znowu nic nie działa, a dodatkowo kiedy ten który działał włożyłam na swoje miejsce do komputera służbowego to również on nie działa, pomimo tego, że wcześniej było Oki. Drukarka jest w trybie offline i kiedy dam żeby coś drukowało, to wychodzi, że jest jakiś błąd i drukarka nie jest podłączona.

Ratujcie, bo teraz mam dwa kable, dwa komputery i dwie drukarki nie działające...
  • Poziom 22  
    Oddaj drukarkę na reklamację bo prawdopodobnie to jest problem z drukarką.
  • Poziom 9  
    Ale kiedy podłączyłam ten kabel usb z pracy to działała, a dodatkowo skaner i "kopiarka" działa poprawnie. Wydaje mi się, że to z tymi kablami jest coś nie tak.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany, to była wszystko wina kabli. Poeksperymentowałam z kablami usb i obie drukarki idą aż miło patrzeć. zamykam temat.