Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki komputer będzie najlepszy do tych wymagań

SpyroChempion2013 02 Jul 2013 18:13 2049 23
    SpyroChempion2013
    Level 13  
    Zamierzam kupić sobie komputer do gier. Stacjonarny. W cenie do 2500zł.
    Podobają mi się takie nieduże jak od NTT, ale są za drogie jak na swoje podzespoły.
    Chcę grać w rozdzielczości Full HD i przy bardzo wysokich detalach w takie gry jak Skyrim, Heroes 6, Cyvilization 5 i Resident Evil 6. Nie jestem przywiązany ani do AMD, ani do Intela, ani do Nvidii. Chcę tylko, żeby komputer stacjonarny był nieduży, miał sporo portów USB (również z przodu, tak 5 portów, w tym jeden 3.0), no i żeby obudowa zapewniała bardzo dobrą wentylację. Nie przeszkadza mi hałas wentylatorów, bo gram głównie na słuchawkach, tyle, że chcę aby karta się nie nagrzewała ( tak 35-40 stopni max). Aha, nie zamierzam podkręcać kompa, bo mi to nie potrzebne. Jedyne co teraz mam do kompa to myszka na USB. Monitor kupię przy okazji. Co możecie polecić???
    SpyroChempion2013
    Level 13  
    O właśnie coś takiego! Tylko gdzie to można kupić...
    SpyroChempion2013
    Level 13  
    Ale gdzie tam jest miejsce na napęd DVD??
    xrenjix
    Level 22  
    jest miejsce nad miejscem na zasilacz. Tylko tam pasuje napęd slim i bez szuflady. Czyli taki jak masz w radiach samochodowych.
    SpyroChempion2013
    Level 13  
    Napęd w pionie?? Wolę tą pierwszą obudowę. Ale pytam też co włożyć do tej obudowy, żeby komponenty spełnialy powyższe wymagania.
    xrenjix
    Level 22  
    Nie napęd będzie w poziomie. Obudowa jest tu najważniejszym kryterium bo wtedy wiadomo ile zostaje na pozostałe cześć i powiem szczerzę że w tych pieniądzach będzie ciężko. Zdecyduj jaka obudowa i potem będziemy myśleć dalej.
    SpyroChempion2013
    Level 13  
    To zasilacz w tej http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=345&area=en jest z przodu???

Dodano po 6 [minuty]:

fajny komp jest tu http://www.youtube.com/watch?v=OSOxvwbke9w
    Tylko, że nie potrzebuję dwóch kart graficznych ani 2 dysków SSD. Wsytarczy mi jedna karta graficzna i jeden dysk HDD 7200 obrotów/min.

Dodano po 3 [minuty]:

właściwie to jak patrzę na te małe komputery i mało miejsca na dysk to chyba zdecyduję się na pełnowymiarowy komp. Podobno obudowy SilentiumPC są najlepsze jeśli chodzi o wentylację.
    xrenjix
    Level 22  
    Nie da rady się zmieścić w tym budżecie z taką obudową i żeby spełniał wydajnościowo twoje wymagania
    User removed account
    User removed account  
    MrDoimer
    Level 38  
    SpyroChempion2013 wrote:
    tyle, że chcę aby karta się nie nagrzewała ( tak 35-40 stopni max)

Można wiedzieć czemu ?
    + przy obciążeniu karty temperatura to ok. 60 C.

SpyroChempion2013 wrote:
    Chcę grać w rozdzielczości Full HD i przy bardzo wysokich detalach

To zwiększ budżet.
    Zestaw odpowiadający Twoim wymaganiom (trochę ponad budżet):

CORE i5-3350p - 650
    ASRock B75 Pro3 - 260
    2x4GB DDR3 1600 CL9 - 180
    Gigabyte GTX 760 - 1100
    WD Blue 1TB - 260
    XFX Core 450W - 190
    SPC Brutus 430 - 170 zł
    User removed account
    User removed account  
    SpyroChempion2013
    Level 13  
    Bo wszystkie karty graficzne jakie miałem wcześniej przy temperaturze pow. 50 stopni psuły się bardzo szybko.
    User removed account
    User removed account  
    SpyroChempion2013
    Level 13  
    ta karta Gigabyte GTX 760 na pewno nie będzie się mocno grzać bo ma aż 3 wentylatory.
    Kurde ten zestaw MrDoimera jest super, ale ja mogę wydać max 2500zł.
    MrDoimer
    Level 38  
    SpyroChempion2013 wrote:
    Kurde ten zestaw MrDoimera jest super, ale ja mogę wydać max 2500zł.

Czyli zaciskamy pasa ;)
    Bierz :
    CORE i5-3350p - 650
    MSI B75MA E33 - 185
    4GB DDR3 1600 CL9 - 110
    Gigabyte GTX 760 - 1100
    Seagate 1TB - 230
    Corsair VS450 - 150
    Brutus 410 - 130
    User removed account
    User removed account  
    SpyroChempion2013
    Level 13  
    A ten zasilacz w ogóle pociągnie tą potwornie mocną kartę graficzną??
    MrDoimer
    Level 38  
    Lord_Krecitsqa wrote:

Ja bym z tego ASRocka nie rezygnował. MSI się chowa.

Czemu ?
    MSI jest również bardzo dobrą firmą.
    MSI może być.

SpyroChempion2013 wrote:

A ten zasilacz w ogóle pociągnie tą potwornie mocną kartę graficzną??

Tak.
    hazoc
    Level 20  
    GTX 760 to zdecydowanie najlepsza karta w swoim segmencie cenowy. jeśli mieścisz się w budżecie to się nie zastanawiaj
    MrDoimer
    Level 38  
    SpyroChempion2013 wrote:
    Ale czy ta karta graficzna na pewno jest mi potrzebna??

Jeżeli chcesz grać w FHD na wysokich, to tak.

SpyroChempion2013 wrote:
    Więc chyba wezmę płytę od Gigabyte.

Równie dobrze mogłeś mieć płytę Asus`a która też by tyle wytrzymała.
    Lub mogłeś mieć płytę AsRock`a która mogła by po 2 latach paść.
    Bierz albo MSI B75MA E33 albo AsRock B75 Pro3.

SpyroChempion2013 wrote:
    Tylko nigdzie nie ma napisane ile portów USB mozna podłączyć z przodu komputera....

www.asrock.com wrote:

- 2 x USB 2.0 headers (support 4 USB 2.0 ports)
    - 1 x USB 3.0 header (supports 2 USB 3.0 ports)

www.asrock.com wrote:
    - 2 x Rear USB 3.0 ports, support USB 1.0/2.0/3.0 up to 5Gb/s
    - 1 x Front USB 3.0 header (supports 2 USB 3.0 ports), supports USB 1.0/2.0/3.0 up to 5Gb/s

SpyroChempion2013 wrote:

Nawet można kontrolować w niej prędkośc wentylatorów! Chyba jednak kupię ASRocka

Jak masz trochę wiecej pieniędzy to bierz AsRock`a.
    xrenjix
    Level 22  
    Lord_Krecitsqa piszesz głupoty.

ASrock, nie pochodzi w ogóle do MSI, nigdy z nimi nie tworzył, lub współpracował na szerszą skalę. To dwie zupełnie inne firmy nie związane ze sobą.

ASrock pochodzi od ASUSa. Firma ta powstała jako filia, i początkowo miał się zajmować produkcją tanich płyt na starsze platformy, z zastosowanie przestarzałych technologi i elementów których nie można było już wykorzystywać w produktach ASUSA, a z magazynów musiały poschodzić. I początkowe produkty tej firmy myły badziewne jak nie wiem co. Dopiero z czasem zaczęli wypuszczać konstrukcje zdolne konkurować z resztą firm, MSI ASUS GB. Ich produkty są dobre ale wcale nie zawsze najlepsze. Jak na razie nie płaci się u nich podatku na markę i to obniża cenę ich produktów przez co stają się konkurencyjne a często najbardziej opłacalne. Jak ASrock wyrobi sobie opinię jak ASUS to się pewnie zmieni. Teoretycznie teraz ASUS i ASrock to dwie oddzielne firmy (ogólnie asus to tylko marka a żądzą nią 3 firmy), ale osobiście uważam, że przychody z obu firm i tak płyną do jednej kieszeni. Pozycja Asusa nadal jest nie podważalna bo sam zagarnia prawie 50% rynku a drugą połową dzielą się pozostałe firmy.
    SpyroChempion2013
    Level 13  
    Kurde, a jak nazywają się te przewody, żeby podłączyć od płyty w taki sposób, że na jedno złącze na płycie podłączam dwa złącza USB z przodu, czyli nie pojednyczy tylko jakiś specjalny podówjny.