Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Panasonic SA-AK22 - Podłączanie kolumny z innej wieży

yogobella 02 Lip 2013 18:41 1383 3
  • #1 02 Lip 2013 18:41
    yogobella
    Poziom 9  

Witam, posiadam wieżę Panasonic SA-AK22 i jeden głośnik właśnie od niej, a drugi od innej, ale też Panasonic(podobne lata produkcji jak nie te same). Obydwa mają w parametrach po 6 ohm i 100 watt , ale ta kolumna z kompletu ma 2 głośniki, a ta nie z kompletu którą chcę podłączyć 3 głośniki. Ta z kompletu jest na 2 kable (czarny i czerwony) a ta nie z kompletu 4 kable (czarny,czerwony, niebieski i szary). Skoro parametry są takie same to tą z innego kompletu powinno się dać podłączyć też tak jak tą na 2 kable. Pytanie brzmi jak?? Zmostkować któreś kable, tylko które? Czy rozebrać kolumnę i połączyć jeden głośnik(chyba woofer) szeregowo jak inne?
    Proszę o pomoc bo nie chcę nic spalić, ani zniszczyć.

0 3
  • #2 02 Lip 2013 21:09
    Jolaton
    Poziom 18  

Zmierz które przewody mają ok.6Ω a drugie dwa mogą być do światełek montowanych czasami w kolumnach.

0
  • #3 02 Lip 2013 21:19
    Wojte1199
    Poziom 18  

Ta kolumna od innej wieży była zasilana systemem bi wiring. Czyli oddzielna końcówka dla głośnika niskotonowego i oddzielna dla wysokich. Morał że może nie posiadać zwrotnicy. Po podłączeniu do posiadanej wieży wysoko tonowe długo Ci nie pograją.
    A jak już się upierasz to czarny z niebieskim do - a czerwony z szarym do+.

0
  • #4 02 Lip 2013 21:41
    yogobella
    Poziom 9  

Do Jolaton
    niestety nie dysponuję takim przyrządem i kolumna nie ma światełek.

Wojte1199 w innej wieży mam 3 głośniki w kolumnie i do kolumny też idą tylko 2 kabelki, a kiedy jedną rozbierałem to przy niskotonowym był taki jakiś mały rezystorek czy coś w tym stylu wielkości 3x5mm i na zwrotnicę to chyba jest za małe a kolumny grają już jakieś 12 lat :p

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo