Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG26LC51 LCD - Zamiana matrycy V260B1-L12 za V260B1-L03?

Bartosz_ aua 02 Jul 2013 19:41 2988 6
    Bartosz_ aua
    Level 10  
    Witam.
    Mam pytanie czy w miejsce matrycy o oznaczeniu V260B1-L03 można wstawić matrycę o oznaczeniu V260B1-L12 , ponieważ taką posiadam z Panasonica TX-26LE8PS.Matryca V260B1-L12 orginalnie nie posiada płytki T-Con w przeciwieństwie do V260B1-03, wtyk 30 pin
    Pozdrawiam.
    lamer.
    Level 33  
    Oczywiście, że można. Matryca to tylko wyświetlacz, oczywiście trza wiedzieć co i jak podłączyć.
    Kcyś
    Level 19  
    Specyfikacje obydwu matryc dostępne w sieci. Jeżeli jednak nie wiesz jak z nich skorzystać, gdzie jest t-con w tej L12 i nie wiesz gdzie wetknąć do niej LVDS to sobie odpuść. W L12 też jest gniazdo 30pin.
    Bartosz_ aua
    Level 10  
    Witam.
    W obu matrycach są gniazda 30pinowe.Mam pytanie czy pasują gniazda czy trzeba przepinać wejścia .Jeśli tak to proszę o pomoc jak przepiąć ponieważ są dwie różne wtyczki
    vtznolk
    Level 2  
    Kcyś wrote:
    Specyfikacje obydwu matryc dostępne w sieci. Jeżeli jednak nie wiesz jak z nich skorzystać ... to sobie odpuść.
    Bartosz_ aua
    Level 10  
    Witam.

W obu przypadkach gniazda są 30 pinowe , ale w LG jest taśma wykonana z dwóch wtyczek połączona kablem 30 zyłowym i wtyczka do T-con jest odwrócona .Natomiast do matrycy V260B1-L12od T-con( tv Panasonic) jest taśma jednolita bez wtyczek - sama taśma jest wsuwana w gniazda i zatrzaskiwana z góry plastikową listwą .
    Może wie ktoś jak to przerobić . Jedna za drugą nie pasuje aby wpiąć.
    Pozdrawiam
    Bartosz_ aua
    Level 10  
    Witam.
    Przerobiłem gniazdo podłączenia taśmy do t-Con i przełożyłem panel LCD.
    Tv działa.Zamykam temat