Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AQSF 109 - Jak wybić łożyska oraz skleić zbiornik?

02 Lip 2013 21:52 9411 31
  • Poziom 30  
    Witam serdecznie, tak jak w temacie bardzo bym prosił o pomoc jak wybić łożyska ponieważ już od paru godzin się męczę i bez rezultatu :-(.

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    W tej palce jest zbiornik klejony nierozbieralny.
    Albo wymiana całego zbiornika z bębnem ale to droga sprawa, albo ciąć zbiornik i uszczelniać.
    Tylko to jest trochę roboty i trzeba cierpliwości.
    Poniżej kilka zdjęć.

http://chomikuj.pl/jozek_i/PRALKI/Wymiana+*c5*81O*c5*bbYSK+w+Ariston+AQXL+109+EU
  • Poziom 30  
    Wiem wiem że zbiornik klejony ale już mam to za sobą i udało mi się go rozciąć :-) teraz tylko wybić łożyska...
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Trzeba przylać zdrowo przez przedłużkę, wtedy z oporem wyjdą. Jak przykorodowały w aluminiowej tulei, to po dobroci nie wyjdą. tylko z rozumem, żeby nie popękał zbiornik - powinno się je wyrywać ściągaczem, opartym na obwodzie tulei, ale zakup takiego sprzętu do jednej roboty mija się z celem.
  • Poziom 30  
    Witam, łożyska wyciągnięte teraz tylko zakupić nowe i uszczelnić zbiornik :-).
    Aaaaa jeszcze jedno czy do uszczelnienia zbiornika zwykły silikon sanitarny wystarczy?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Raczej nie - słabo trzyma się tworzywa, a będzie jedynym uszczelnieniem. Zainwestuj w klej do szyb samochodowych - trochę droższy, ale daje pewność że nie puści.
  • Poziom 30  
    ale również go poskręcam kilkoma śrubami więc wydaje mi się że silikon będzie najlepszym rozwiązaniem do uszczelnienia...
  • Poziom 30  
    Niestety ale silikon uniwersalny nie pomógł zbiornik cieknie :-(
  • Moderator Samochody
    sebaele22 napisał:
    Niestety ale silikon uniwersalny nie pomógł zbiornik cieknie :-(

robokop napisał:
    Raczej nie - słabo trzyma się tworzywa, a będzie jedynym uszczelnieniem. Zainwestuj w klej do szyb samochodowych - trochę droższy, ale daje pewność że nie puści.

A tuba kosztuje raptem nieco ponad 2 dychy...
  • Poziom 30  
    Zastanawiam się czy to wina silikonu a może za mało śrub założyłem 28sztuk...
    A koledzy czym najczęściej kleją takie zbiorniki?
  • Moderator Samochody
    A może tańca deszczu nie odtańczyłeś przed uruchomieniem? Silikon uniwersalny nadaje się do kitowania okien, a nie do uszczelniania czegokolwiek. Ile razy można pisać że klej do szyb samochodowych zdaje egzamin z powodzeniem?
  • Poziom 30  
    A jaki byłby najlepszy ten klej? Bo na allegro jest ich sporo...
  • Specjalista AGD
    sebaele22 napisał:
    czy to wina silikonu
    Nie. Po prostu niedokładnie nałożony, a poza tym 8 godzin schnięcia to za mało; co najmniej dobę.
  • Poziom 30  
    No to już sam nie wiem co mam robić :-(, po prostu nałożyłem grubą warstwę po czym skręciłem 28 śrubami i po 3 godzinach uruchomiłem pralkę.
  • Poziom 39  
    sebaele22 napisał:
    po 3 godzinach
    No to poszalałeś.
    Po 3 godzinach może złapie uszko od filiżanki na super-glue, ale na pewno nie silikon na tak dużej powierzchni :)
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    movzx ten biały silikon sanitarny nie trzyma się w ogóle- on nadaje się jedynie do zatykania szpar przed przeciągami. W dodatku długo schnie. A klej do szyb wiąże praktycznie od razu i lepi się do tego plastiku jak szalony. Spraktykowane.
  • Poziom 30  
    Użyłem silikonu uniwersalnego a nie sanitarnego :-), może to wina tego że tak szybko uruchomiłem pralkę.
    Jeszcze jedno pytanie, jeśli bym zastosował ten klej do szyb to czy po pewnym czasie (przy kolejnej wymianie łożysk) da się taki zbiornik rozkleić?
  • Poziom 39  
    robokop napisał:
    ten biały silikon sanitarny nie trzyma się w ogóle- on nadaje się jedynie do zatykania szpar przed przeciągami.
    Nigdzie nie twierdzę że się nadaje :) Po prostu zauważyłem że do złego kleju dołożył się krótki czas schnięcia, więc cieknąć musiało.
  • Poziom 30  
    Spróbuję jeszcze raz z tym silikonem i odczekam dobę jak to nie pomoże pozostaje zakup tego kleju do szyb. Mam jeszcze takie pytanie czy po nałożeniu silikonu zaraz zabierać się a skręcanie czy może odczekać 1-2h? Pytam bo pisałem z osobą która robiła taki zbiornik i skręcała go dopiero po 1-2h jak silikon wyschnął.
  • Poziom 28  
    Ja po nałożeniu silikonu czekam 45 min i mam 100% pewność że nic nie będzie ciekło. Używam silikonu bezbarwnego bo na nim nie odkłada się grzyb. 1 tubka za 3,5 zł wystarczy na jedno klejenie zbiornika. Próbę szczelności robię zaraz po skręceniu i złożeniu.
  • Poziom 30  
    Zbiornik ponownie skręcony, tym razem skręciłem go 40 śrubami, użyłem silikonu szklarskiego (biały). W sobotę zabieram się za próbę szczelności...
    Mam jeszcze pytanie w sprawie łożysk, łożyska które nabiłem kosztowały jakieś 10zł sztuka więc pewnie jakieś z dolnej półki :-), po nabiciu nowych nadal czuć delikatny luz gdy poruszam bębnem, a gdy nim pokręcę słychać takie trekotanie jakby coś haratało...
    Czy to może być wina łożysk?
  • Poziom 39  
    sebaele22 napisał:
    po nabiciu nowych
    Młotkiem w pierścień wewnętrzny?
  • Poziom 30  
    Nie nie, nabijałem śrubą uderzając w pierścień większy czyli zewnętrzny.
    Dodam że zaraz po nabiciu luz był ale nie było słychać takiego trykotania gdy kręciłem bębnem...
    Wczoraj wykonałem dwa prania i dziś zauważyłem że gorzej się obraca niż przed praniem :-(, obawiam się że łożyska długo nie wytrzymają...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    Tego to nie wiem bo ciężko to teraz stwierdzić ponieważ mam wszystko poskładane :-(. Koło pasowe również nie usiadało mi do samego końca nabić, brakowało jakieś 1-2mm...
  • Poziom 30  
    tak czuć jak delikatnie porusza się bęben...