Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TD-W8961ND i NetiaSpot - Tryb bridge - pomoc z konfiguracją routerów

02 Lip 2013 22:31 6231 16
  • Poziom 12  
    Posiadam dwa routery TP-Link TD-W8691ND (w wersji pierwszej) oraz Netia Spota. Chciałbym, aby internet szedł do Netiaspota, a jako bridge służył TP-Link. Na obu routerach mam wgrane najnowszy firmware. Tutaj załączam grafikę z tym jak mi się to widzi. TP-Link TD-W8961ND i NetiaSpot - Tryb bridge - pomoc z konfiguracją routerów
    Wiem, że Netiaspot posiada gniazdo RJ-45 jako WAN ale to nie wchodzi w grę, chyba że w TP-Linku można mieć dostęp do plików z pamięci zewnętrznych wpiętych do Netiaspota. W TP-Linku mam wyłączony DHCP, w trybie łączenia z internetem załączony PPPoE LLC z bridged mode. Schody zaczynają się gdy ustawiam statyczny adres IP. Gdy ustawiam IP:192.168.1.110 Gateway:192.168.1.254 i Subnet Mask:255.255.255.0 to wyskakuje mi błąd "ERROR DUE TO... failed to duplicate IP adress". Proszę o szybką pomoc.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Zrób reset tp-linka do ustawień fabrycznych, wyłącz na nim DHCP (disable) i zabezpiecz sieć. To wszystko co musisz na nim zrobić.
  • Specjalista Sieci, Internet
    przywróć tplinka do ustawień fabrycznych i wyłącz DHCP.
    Kablem z końcówkami rj45 połącz porty LAN tp-linka z LAN netia spotu.
  • Poziom 12  
    Jest tak: Po restarcie routera do ustawień fabrycznych, wyłączeniu DHCP internet jest na może sekundę po czym sie wyłącza. Wtedy mój komputer nie może złapać internetu ani z Netiaspotu ani z TP-Linka. Jedyne co pomaga to restart obu routerów i komputera. W trakcie gdy nie mam internetu nie mogę wejść ani na ustawienia TP-Linka ani Netiaspotu (błąd 138 w google chrome). Jak próbuje sie połączyć z TP-Linkiem przez Wi-Fi to łączy się, ale wyskakuje błąd "sieć niezidentyfikowana, łączność ograniczona". Może coś jest w Netiaspocie z przydzielaniem IP z DHCP ? Dodam, że mam Win 8.
    Pytanie jaką adresację dostajesz w tej konfiguracji na kartę sieciową.
  • Poziom 12  
    Przydzielania IP, DNS itp. mam ustawione na automatyczne (jeśli o to chodzi).
    No właśnie jak przydziela (sprawdź)!?
  • Poziom 12  
    Jak jestem połączony z Netiaspotem :
    Jak jestem połączony z TP-Linkiem według zasady:restart fabryczny i wyłączyć DHCP :
    I zauważyłem, że jak podepne kable do TP-Linka i odrazu wejde na przeglądarkę to tak na 10-5 sekund mam internet, a potem wyskakuje "sieć niezidentyfikowana". I również podobnie mam z tym jak połącze kablem Netiaspota z TP-Linkiem. Jak tylko odłącze się od netiaspota i podłącze do TP-Linka to komputer jakby zapamiętuje ze jestem połączony z TL-Linkiem i nawet jak podłącze się na kabel lub Wi-Fi do Netiaspota dalej pisze, że jestem połączopny z TP-Linkiem. Oba routery resetowałem do ustawień fabrycznych.
    Ufff - Link - tam wpisz komendę ipconfig /all i daj screen-a.

Dodano po 10 [minuty]:

Łączysz się kablowo czy bezprzewodowo z TP-linkiem?
  • Poziom 12  
    Z TP-Linkiem łącze się przez kabel. Właściwie ten TP-Link jest mi poterzebny tylko do dekodera DVB-T bo nie mam anteny i telewizje mam przez internet oraz przez TP-Linka ma się łączyć PS3. Screen jest jak jestem połączony do netiaspota. Inaczej nic nie zrobię jeżeli chodiz o internet.
    Do zrobienia screen-a nie potrzebujesz dostępu do internetu!
  • Poziom 12  
    Tutaj z połączeniem zarówno przez kabel jak i Wi-Fi:
    I zauważyłem, że jak nie mam internetu po konfiguracji TP-Linka i się "na sztywno" przypisze w karcie sieciowej IP z puli od 192.168.1.100 do 192.168.1.253 maske podsieci 255.255.255.0 i bramę domyślną 192.168.1.254 (ip netiaspota) to internet jest.
    Wygląda że masz problem z połączeniem się przez wifi. Sieć z TP-linka jest jakoś zabezpieczona?
  • Poziom 12  
    WPA2-PSK/WPA-PSK i TKIP/AES
    Spróbuj bez zabezpieczeń co się będzie działo.
  • Poziom 12  
    IPConfig z TP-Linka bez zabezpieczeń:
    A tak wogóle co te problemy z Wi-Fi mają wspólnego z tym trybem bridge ?
    Bo ja mogę mieć router główny (ten co adsl2+ idzie) tego TP-Linka tylko jak bym miał Netiaspota jako bridge to muszę mieć dostęp do plików z pendrive'a z zewnątrz (nie z sieci LAN). A jeszcze jedno pytanie. Czy kable którymi łącze routery nie muszą być zcrossowane ?
  • Poziom 12  
    A tak w ogóle to jest jakaś szansa, żeby ten TP-Link działał jako bridge ? UPDATE
    Pomoc już niepotrzebna. Przeczytałem instrukcję TP-Linka jeszcze raz. Tam pisało żeby łączyć wejścia z tym samym oznaczeniem. No to w Netiaspocie podpiąłem do wyjścia drugiego, i w TP-Linku podpiąłem do wejścia drugiego i nagle zobaczyłem ikonkę monitora z kablem obok bez żółtego trójkąta.