Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GoldStar CBT-4282 - nie reaguje na obsługę ręczną

James596 03 Jul 2013 01:10 993 5
 • #1
  James596
  Level 22  
  Problem dotyczy starego GoldStara, rzekomo na płycie PC04X. Jest to stary model bez jakiegokolwiek OSD, z wyświetlaczem z przodu. W środku siedzi SDA2030-A009, obok niego SDA2112, SDA2131, SDA2116. Telewizor po wciśnięciu włącznika głównego uruchamia się, ale nie reaguje na klawiaturę czołową. Po naciśnięciu klawiszy głośności, wyłącza się do stand-by. Wygląda jakby jakieś opcje serwisowe były przestawione, gdyż już kiedyś miał taki problem, jednak przeszło mu samo z siebie. Czy ten model ma jakieś menu serwisowe, w którym można pozmieniać opcje? (np. tak jak telewizory Syriusz czy Westa)
 • #2
  radsat
  Moderator
  James596 wrote:
  Wygląda jakby jakieś opcje serwisowe były przestawione, gdyż już kiedyś miał taki problem, jednak przeszło mu samo z siebie.


  Z pilota sprawdzałeś? Może trzeba doprowadzić do stabilnej pracy zasilacz?
 • #3
  James596
  Level 22  
  Nie posiadam do niego pilota, dlatego nie mam możliwości sprawdzenia.
  OTV poza wspomnianym wariowaniem przy obsłudze ręcznej działa zupełnie normalnie - uruchamia się, wyświetla normalne kolory. Czyżby zasilanie do sterowania procesorem (5V, nie wiem jak jest ono uzyskiwane na tej płycie, stabilizator?) mogło tak bardzo wpływać na powyższe zachowanie? Pytanie czysto teoretyczne, bez złośliwości proszę. :)
 • Helpful post
  #4
  radsat
  Moderator
  Zazwyczaj od tego się zaczyna. O sprawdzeniu klawiatury też nie można zapominać, w tym przypadku pilot by to sprawdził. Powodzenia.
 • #5
  James596
  Level 22  
  Dzięki za wskazówkę. ;) Jeśli ten tv faktycznie nie posiada jakiegoś trybu serwisowego, to biorę się za sprawdzenie gałęzi +5V i klawiaturki. Postaram się pożyczyć od kogoś pilot uniwersalny, może się uda. O postępach będę informować. :)
 • #6
  radsat
  Moderator
  Popatrz na schemat, pomyśl, posprawdzaj. Używaj przy tym własnych możliwości i działaj. Pamiętaj że nie można liczyć tylko na to co ktoś napisze, nie zawsze to pomaga. Układ sterowania nieco inny jak w większości TV, dlatego należałoby zacząć od tego co wyżej, aby mieć pewność że "grunt" jest "sztywny". Dalej pomyślimy. :wink: