Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

S7-200 - Modbus -zadawanie prędkości falownika Omron V1000

karl_moreno 03 Lip 2013 01:37 1968 6
  • #1 03 Lip 2013 01:37
    karl_moreno
    Poziom 9  

Witam serdecznie kolegów i koleżanki na forum.
    Borykam się z problemem zmiany pewnego programu.
    Program wgrany jest na takiej konfiguracji sprzętowej:
    sterownik S7-200 połączony modebusem z 3 falownikami omron V1000.
    Potrzebuję zwiększyć częstotliwość falowników o adresie:
    -1
    -2
    o 3 razy i niestety nie wiem jak zabrać się do tematu.
    Blok gdzie podaje się adresy falowników odnalazłem w programie,
    jednak mam spory, problem ze zlokalizowaniem miejsca, gdzie następuje przesłanie poprzez modebus sygnału sterującego częstotliwością falownika.

W załączniku umieszczam program, który chce zmienić.

Bardzo proszę o pomoc.

0 6
  • SterControl
  • #2 03 Lip 2013 09:53
    Pritend
    Poziom 19  

Witam

Być może nie ma potrzeby ingerować w program i wystarczy ustawić żądaną częstotliwość bezpośrednio na falownikach. Nie jestem specjalistą od s200 ale pewnie jeżeli ta częstotliwość jest ustawiona w programie to pewnie w jakimś bloku DB. Podejrzewam jednak że jest ustawiona w falowniku a z programu idzie tylko informacja o załączeniu lub wyłączeniu falownika.

0
  • SterControl
  • #3 03 Lip 2013 10:18
    karl_moreno
    Poziom 9  

Pritend napisał:

Podejrzewam jednak że jest ustawiona w falowniku a z programu idzie tylko informacja o załączeniu lub wyłączeniu falownika.

Jest to urządzenie dozujące, a sterownik odpowiedzialny jest za odpowiedni dobór sygnału wyjściowego ze sterownika na falownik sterujący pompą. Wraz z potrzebą zwiększenia wydatku pompy wzrasta wartość sygnału wyjściowego idącego na falownik, a co za tym idzie częstotliwość falownika.
    Zatem oprócz sygnałów start/stop na falownik idzie m.in. sygnał wysterowywujący częstotliwość falownika

Pritend napisał:
    Być może nie ma potrzeby ingerować w program i wystarczy ustawić żądaną częstotliwość bezpośrednio na falownikach.

Potrzebuję zwiększyć częstotliwość z jaką pracuje falownik 3 razy.
    Pomysł mam taki, żeby sygnał wyjściowy ze sterownika pomnożyć x 3 i otrzymany wyniek modebusem przesłać na falownik.
    Szkopuł cały w tym, że nie jestem w stanie zlokalizować właśnie sygnału idącego na falownik.

0
  • #4 03 Lip 2013 11:14
    Pritend
    Poziom 19  

Czyli występuje jakieś sprzężenie zwrotne, które powoduje zmianę prędkości pompy podczas pracy?

0
  • #5 06 Lip 2013 11:34
    elpronet
    Poziom 17  

Mam pytanie? Z czego zadawana jest prędkość lub ilość dozowania do sterownika PLC. Czy prędkość lub ilość dozowania wpisywana jest z panela HMI?

Patrząc na program ilość dozowania jest w bloku Consumi.

0
  • #6 06 Lip 2013 11:46
    karl_moreno
    Poziom 9  

elpronet napisał:
    Z czego zadawana jest prędkość lub ilość dozowania..... Czy prędkość lub ilość dozowania wpisywana jest z panela HMI?
    .

Kolego elpronet zadajemy tutaj ilość dozowania i tak jak sam zauwazyles jest ona podawana z panela HMI.

0
  • #7 06 Lip 2013 12:05
    elpronet
    Poziom 17  

karl_moreno napisał:
    elpronet napisał:
    Z czego zadawana jest prędkość lub ilość dozowania..... Czy prędkość lub ilość dozowania wpisywana jest z panela HMI?
    .

Kolego elpronet zadajemy tutaj ilość dozowania i tak jak sam zauwazyles jest ona podawana z panela HMI.

A wiesz która zmienna w panelu jest odpowiedzialna za wpisywanie ilosci dozowania?

0