Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch zasilaczy do ledów.

03 Lip 2013 07:32 3159 18
  • Poziom 14  
    Witam. Czy można połączyć równolegle dwa zasilacze do ledów w celu zwiększenie mocy?
  • Poziom 16  
    Tak, ale muszą być identyczne: moc, napięcie, firma... identyczne !!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    To może przez diody prostownicze?
  • Poziom 14  
    Pytam, ponieważ mam do założenia 6m paska ledowego jednobarwnego w miejscu gdzie wcześniej miał być kinkiet. Przez to nie mam przygotowanego miejsca pod zasilacz. Jedyne miejsce gdzie mogę go upchAć jest puszka kieszeniowa pod włącznikiem. Zasilacz musi być mały ponieważ duży się tam nie zmieści. Podkucie w puszcze też nie wchodzi w grę, gdyż ściana jest za cienka. Znalazłem zasilacz dopuszkowy 15W firmy Zamel. Jest on za mały aby zasilić cały pasek dlatego myślałem dać dwa tego typu zasilacze połączone ze sobą. Dzwoniłem do tej firmy z zapytaniem czy tak można. Odpowiedzieli, że teoretycznie powinno działać, ale nie dają gwarancji. Dlatego pytam szanownych kolegów.
  • Poziom 38  
    Nie poszło by, ponieważ diody LED mają być zasilane DRIVERem LED żadnym transformatorem... Tak jak koledzy wcześniej pisali podłączyć dwa zasilacze przez diody schottiego a znajdziesz takie np w starym zasilaczu ATX (do komputera PC)...
  • Poziom 14  
    To jak podłącze do transformatora pasek ledowy przez mostek prostowniczy, kondensator i dodatkowo jeszcze stabilizator to nie będzie działać?
  • Poziom 26  
    Będzie. 7812 występuje w wersji 1, 1,5 i 3A
  • Poziom 28  
    Bronek22 napisał:
    mmario32 napisał:
    To jak podłącze do transformatora pasek ledowy przez mostek prostowniczy, kondensator i dodatkowo jeszcze stabilizator to nie będzie działać?
    Jak jesteś kompletnie niekumaty to zlęć to elektronikowi.
    Nie ma czegoś takiego jak pdłączenie mostka ,kondensatora i stabilizatora.
    Trzeba zrobić zasilacz. Powinien być impulsowy, bo wszystko się zagotuje.
    A przy pierwszej okazji -zwarciu się spali. Twoje ledy też.

Dodano po 2 [minuty]:

lukiiiii napisał:
    Będzie. 7812 występuje w wersji 1, 1,5 i 3A

Nie będzie, bo potrzebne są 2 kondensatory kolego.

Witam.

Co to znaczy, że nie ma czegoś takiego jak: pdłączenie mostka ,kondensatora i stabilizatora?.
  • Poziom 28  
    Witam.

A ja do tej pory uważałem, że istnieją takie elementy jak: mostki, kondensatory i stabilizatory
  • Poziom 38  
    Koledzy o czym wy tu piszecie.... ? LED potrzebuje źródło prądowe. Czyli tak zwany DRIVER LED który sam w sobie to nie 3 elementy... tylko kilkadziesiąt które zapewniają odpowiednie parametry zasilania LEDów. I tyle na temat.
  • Poziom 14  
    Drążę ten temat ponieważ w końcu tego paska ledowego wyjdzie nie 6m a prawie 10m. Dwa zasilacze jakoś do puszek kieszeniowych by się zmieściły, ale trzy już nie bardzo. A poza tym koszty. Dlatego pytam o ten transformator.
    Bronek22 napisał:

Trzeba zrobić zasilacz. Powinien być impulsowy, bo wszystko się zagotuje.
    A przy pierwszej okazji -zwarciu się spali. Twoje ledy też.

Na zwarcia nie jest wytrzymały również zasilacz impulsowy. Nie rozumiem dlaczego i jak ma się to ugotować?
    BILGO napisał:

LED potrzebuje źródło prądowe. Czyli tak zwany DRIVER LED który sam w sobie to nie 3 elementy... tylko kilkadziesiąt które zapewniają odpowiednie parametry zasilania LEDów.

Rozumiem, że parametry nie będą może idealne, ale moje pytanie brzmi czy będzie działać. W pasku ledowym, jak i w zwykłych diodach, jako ograniczenie prądowe stosowany jest rezystor.
    Wielokrotnie podłączałem diody poprzez rezystory do napięcia 230V lub na inne napięcia (12V, 24V) chociażby w prostownikach i nie zaobserwowałem żeby działo się z nimi coś niepokojącego.
    Dlatego pytam dlaczego miało by się coś stać gdy podłącze przez ten transformator. Chodzi o to, że jest elektroniczny?
  • Poziom 1  
    Witam , pomożecie mi Panowie ?

Posiadam dwa zasilacze firmy LEDLUMEN
    model DR 100W IP67 8,33 A 12V
    model DR 150W IP67 12,5 A 12V

Te zasilacze posiadają po dwa przewody na wyjściu (12 v).

Jeśli zasilacz posiada dwa wyprowadzenia np ten 100W 8,33A , to wtedy moc mam podzieloną po ok. 50 W/4A na każde wyprowadzenie ? Jeżeli tak , to czy mogę oba przewody połączyć aby uzyskać 100 W ?

Czy mając te dwa zasilacze o różnej mocy i wydajności prądowej ,mogę spokojnie je połączyć ze sobą ,aby zsumować moc ?

I ostatnie pytanie , czy te zasilacze posiadają w sobie już jakieś zabezpieczenie przed przeciążeniem , czy dla spokoju dołączyć jakieś bezpieczniki na każdy zasilacz ?

Niestety żadnej informacji nie posiadam na obudowie :-(

Z góry dziękuję za wszelką pomoc .
  • Specjalista elektryk