Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy to dwumas?Sharan 1.9TDI 110KM

03 Lip 2013 08:50 2559 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu mam pewien problem. Otóż na rozgrzanym silniku (na zimnym tego nie ma) przy niskich obrotach ok 900-1100o/m dochodzą spod maski dziwne, głucho metaliczne stuki na wciśniętym sprzęgle tylko do połowy. Jeśli wcisnę sprzęgło do końca to słychać je troszkę mniej ale za to bez dodawania gazu. natomiast bez wciśniętego sprzęgła nie słychać nic, silnik pracuje równo. Podpowie mi ktoś czy to może być oznaka zużywającego się już koła dwumasowego? troszkę szarpie przy zapalaniu i gaszeniu, ale nie ma zadnego dyskomfortu podczas jazdy przy zmianie biegów. Proszę o pomoc, mój mechanik już postawił diagnozę, że to dwumas ma już luz i może uszkodzić skrzynię, a mój znajomy z kolei mówił, że to nie musi być to, a mechanik próbuje mnie naciągnąć.. Proszę o pomoc.
  • Moderator Samochody
    mental87 napisał:
    a mój znajomy z kolei mówił, że to nie musi być to, a mechanik próbuje mnie naciągnąć..

To jak ten "znajomy" jest taki mądry, to niech podejmie się naprawy.
  • Poziom 2  
    Kolego robokop... tu chodzi o to, że nikt nie jest pewny na 100%, a ten mechanik już mi silnik wymieniał we wrześniu 2012.. mówił że koło z mojego poprzedniego silnika było jak nowe, to wydaje mi sie, że nie zużyłoby się w tak krótkim czasie.. Facet ma warsztat i wszystko robi mi przy samochodzie, ale zdarzyło się już, że wymienił mi kilka niepotrzebnych części.. chciałbym tym razem tego uniknąć ze względu na dość wysokie koszty naprawy oraz części..
  • Poziom 30  
    Więc chyba nie ma innej opcji jak rozebranie i zmierzenie DKZ, inaczej to wróżenie, zleć mechanikowi diagnozę tylko licz się z kosztami demontażu i montażu skrzyni.
    pozdr
  • Poziom 2  
    Już jest diagnoza, wstępna co prawda ale podobno prawdziwa.. podobno są jakieś delikatne luzy na sprężynkach?nie wiem jakich i nie wiem gdzie.. całe sprzęgło do wymiany łącznie z kołem dwumasowym, takie właśnie skutki.. mechanik powiedział że nie ma jeszcze tragedii i jeszcze przez jakiś czas można pojeździć.. tylko tyle, że delikatnie stuka.. skrzynia jest ok i wszystko z silnikiem też jest ok. tylko czy rzeczywiście nie będzie żadnych efektów jęsli będe jeździł na tym jeszcze przez tydz czy dwa? szykuje mi się wyjazd na litwę i nie wiem czy robić to szybko czy też poczekać i zrobić jak wrócę..