Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung galaxy s plus gt-i9001 - Zgranie zawartości uszkodzonego telefonu

stanleyzx 03 Lip 2013 10:40 4992 5
  • #1 03 Lip 2013 10:40
    stanleyzx
    Poziom 10  

Witam dostałem samsunga galaxy s plus gt-i9001 w celu zgrania zawartości telefonu. Telefon ma uszkodzony wyświetlacz i dotyk USB wykrywa telefon i dwa dyski przenośne jednak nie są one zamontowane. Mój problem polega na tym że nie wiem jak odczytać z nich dane bez możliwości włączenia mass storage z poziomu wyświetlacza. Jeżeli ktoś ma jakieś jak można to ominąć lub jakiego programu użyć proszę o pomoc

0 5
  • #2 03 Lip 2013 11:21
    topstar
    Poziom 18  

Odpalasz ADB (potrzebne SDK platform-tools) i wpisujesz :
    adb pull /mnt/sdcard \mysdcard
    i czekasz az skopiuje. Potem szukasz folsderu mysdcard na dysku C i tam bedziesz mial wszystkie pliki z pamieci telefonu .

0
  • #3 03 Lip 2013 16:46
    stanleyzx
    Poziom 10  

Witam wielkie dzięki za naprowadzenie mnie na dobry tok myślenia. Jednak nadal mam problem z tą pamięcią bo nie mam nic zamontowane w /mnt może wiesz kolego jak zamontować pamięć wewnętrzną?

0
  • #4 03 Lip 2013 19:07
    topstar
    Poziom 18  

To komenda z recovery mode :

mount -t vfat /dev/mmcblk0p1 /sdcard
    Poszukaj na forum XDA , jest kilka tematów na temat twojego problemu, nie mam w tej chwili żadnego androida pod ręką żeby posprawdzać komendy które działają , jeśli nie znajdziesz nic to jutro w pracy będę miał dostęp do telefonów z andkiem i postaram sie odpisać.

0
  • #5 03 Lip 2013 21:04
    gsm-tech
    Poziom 23  

@ topstar

Solucja według tego co opisałeś zadziała tylko wówczas gdy w telefonie jest włączony tryb debugowania jeśli nie jest włączony no to zonk

0
  • #6 04 Lip 2013 11:31
    stanleyzx
    Poziom 10  

Witam dzięki za odpowiedzi. Więc z tego co zrozumiałem bez debugowania USB może być ciężko cokolwiek zrobić. Jeżeli dobrze rozumiem kolega @gsm-tech mial na myśli uzyskanie roota, problem jest również z recovery mode bo działają tylko przyciski boczne i power.

0
  Szukaj w 5mln produktów