Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyka bram - ranking

03 Lip 2013 11:36 10311 10
 • Poziom 10  
  zróbmy ranking względem napędów do bram przesuwnych, o opinie prosiłbym użytkowników o dłuższym stażu lub instalatorów. Proszę poprzeć argumentacją zapewne wydana opinia pozwoli formułowiczom dokonać trafnego zakupu napędu spełniającego swe wymogi a nie będącego dźwignią reklamy marketingowej
  dziękuję
 • Poziom 20  
  Każdy będzie chwalił swoje i nici z obiektywizmu. Po kilkunastu latach pracy mogę powiedzieć iż wybór napędu jest tylko jednym z licznych elementów działania niezawodnie bramy przez długi okres. Według mnie najważniejsze jest:
  1. odpowiedni dobór mocy urządzenia do ciężaru bramy i intensywności działania,
  2. prawidłowo wykonana brama, która będzie działać bez zbędnych oporów ( bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem: Panie załóż napęd bo brama zaczęła ciężko chodzić i nie mam siły jej przesuwać)
  3. prawidłowo wykonana instalacja zasilająca i sterująca urządzeniem,
  4. prawidłowo zamontowany napęd,
  5. przeglądy napędów,
  6. niestety nie ma urządzeń które się nie psują tak więc bliskość serwisu który będzie w stanie szybko i skutecznie naprawić takowy napęd też powinien być brany pod uwagę. Osobiście preferuje montaże w odległości do 30 km, pozwala to na szybką reakcje i w miarę tani dojazd, co w rezultacie nie odbija się negatywnie na kieszeni klienta.
 • Poziom 15  
  W pełni się zgadzam z powyższą opinią . Często spotykam się z montażem bramy i automatu gdzie trudno mówić o poprawnym zamontowaniu . Niestety intelekt człowieka jest ograniczony , a głupota nie zna granic .
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 39  
  Wiadomo, ze montaz jest ważny, ale można poza tym wysunąć pewne wnioski na temat samych urządzeń.
  Moja opinia na temat najpopularniejszych:

  Do przesuwnych bram w większości przypadków "domowych" stosuje faac 740/741
  Jedne z mocniejszych w swojej klasie ( stosunek mocy do siły uciągu), szybkie 12m/min, dobra diagnostyka na płycie głównej(wyświetlacz stanu+ ledy) i wzorowy opis na złączach i płycie ( nie trzeba odliczać zacisków , by coś podłączyć. Dużo zamienników odbiorników radiowych ( w oryginalne złącze) bez rzeźbnienia na kablach. Soilidny mechanizm odblokowania z kluczykiem, (ale klapkę od niego ciężko otworzyć). Szczelny dół mechanizmu ( wejście przewodów) jeśli się założy zaslepki i przeźroczysta obudowa elektroniki + możliwośc zmian i programowania bez zdejmowania tej obudowy.
  Wady to praktycznie nieprzydatna płyta( raczej blaszka ) montażowa , która może posłużyć tylko jako szablon i mocowania magnesów na listwę- długo nie pożyją, jak dzieciaki grają w piłę w pobliżu bramy. Awaryjne też sa oryginalne fotokomórki safebeam.

  Came BX/BX.strong, solidne i trwałe mechanicznie napędy , dobre płyty główne ZBX , ale jak coś nie działa , to zgaduj zgadula , co źle zaprogramowałeś. Dobre tory radiowe i trwałe piloty ( zwłaszcza space), ale beznadziejne gniazdo mocowania odbiornika- płytka potrafi sama wypaść od drgań. Duży wybór zamienników odbiornika radiowego. dość trwałe fotki DIR ( choć ostatnio już gorzej) . Mechaniczny wyłącznik krańcowy niezawodny, ale w zimę , gdy popada śnieg i trochę podmarznie to wyłączają się w nieodpowiednim miejscu ( dotyczy wszystkich automatów z wyłącznikami mechanicznymi). Duża nieregulrna dziura pod automatem- gryzonie wchodzą bez problemu i tną przewody. Modele BX na 24V szybkie i dośc trwałe, ale padaja plastikowe krańcówki wewnętrzne z przekładnią .
  Beninca ( duży wybór modeli ) BULL, w wyższych modelach przekładnia w kąpieli olejowej, solidna płyta montażowa, proste programowanie , wyświetlacz LCD- choć wyświetlanie pozycji i stanu bramy na pojedyńczych segmentach cyfr mało przejrzyste. Dobrze rozwiązane ( uniwersalne ) mocowanie magnesów na metalowych popychaczach. Kiepsko trzumająca sie klapa od elektroniki i za duży dostep dla gryzoni od spodu mechanizmu, nie elegancki sposób odblokowania ( zwłaszcza na dłuzszy okres), odstająca otwarta dźwignia , łatwa do uszkodzenia/urwania.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 20  
  numer 1: bramy posesyjne Robus 600,rzadziej Facc 740/741
  bramy bardzo ciężkie :Run 1800 (bardzo dobry siłownik w stosunku siła do ceny)
  Bardzo rzadko zakładam automaty firmy Came,ale mam o nich bardzo dobre zdanie.
  Oczywiście każdy napęd ma swoje zalety i wady,dużo by o tym pisać.
 • Poziom 15  
  Najprościej popatrzeć na forum i zobaczyć z którymi napędami jest najwięcej problemów - może się okazać , że te niby najlepsze najczęściej występują .
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 11  
  zgadzam się ze stanem-lab zobacz jakie napędy firmowe mają najwięcej problemów a o jakich firmówkach jest mało co