Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 310d - Kontrolka świec+świece

03 Lip 2013 12:22 4020 9
  • Poziom 11  
    Witam. Posiadam Sprintera 310d silnik 2,9. Problem jest taki że kontrolka od świec żarowych się nie zapala(żarówka wymieniona). Było tak od kiedy go kupiłem, po wstepnych oględzinach okazało się że nie ma sterownika do świec (tego koło akumulatora), kupiłem sterownik podłączyłem, mimo tego kontrolka dalej nie zapala się, sterownik (przekaźnik) koło aku cyka i załącza świece (mierzone miernikiem), jednak nie rozłącza świecy, grzeje je cały czas, a kontrolka dalej nie zapala się. Czy jest jeszcze jakiś przekaźnik ? A jeżeli tak to gdzie go znajdę? Lub co może być winne? Wszystkie świece są ok sprawdzane na krótko.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Sterownik włącza ecu.Przekaźnik z wtyczka sterującą na 2 piny z cieńkimi przewodami?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Tak ten, doszedłem do tego że sterownik steruje czyli włącza i rozłącza świece, mimo tego kontrolka nie świeci, nie wiedzieć dlaczego....
  • Poziom 43  
    Odpytaj ecu o błędy i wysteruj lampkę. Sprawdź ciągłośc przewodu od ecu do licznika
  • Poziom 18  
    Witam podbijam temat u mnie w mercedesie 2.9 td vario612d jest to podobnie. Jak włączę zapłon świece grzeją około 30s jak odpalę grzeją cały czas, przekaźnik sprawdzony wiązka też nawet podmieniałem ecu. co może bycz przyczyną
  • Poziom 14  
    Witam.A sygnał temperatury silnika sprawdzony,a świece sprawne.
  • Poziom 9  
    Witam. Nie chce zakładać nowego tematu. A mam podobny problem jak kolega. Nie zapala mi się kontrolka od grzania świec w "nowym" liczniku.
    W starym wszystko jest dobrze, grzeje prawidłowo nie ma żadnych błędów itp.
    I mam do Was koledzy takie pytanie czy w liczniku jest jakiś moduł od tej kontrolki świec? Mam taki model samochodu jak kolega 310d.
  • Poziom 18  
    Żarówka sprawna? Złącze licznika nie jest zaśniedziałe. Odnośnie modułu świec znajduje się pod maską.
  • Poziom 12  
    Sprawdzić moduł swiec lubią gnić może być tam zielono i wesoło :D ... zwłaszcza jak reszta (blachówa) mercedesa ehh... :/

aha moduł jest z przodu w okolicy prawej lampy ( strona kierowcy)
  • Poziom 9  
    Koledzy żarówki sprawdzone sprawne. Postaram się objaśnić jaśniej.
    Mam licznik stary bez obrotomierza, a chciałem mieć z obrotomierzem, więc kupiłem taki z obrotomierzem. W moim oryginalnym wszystkie kontrolki działają i najważniejsza ta od świec również działa prawidłowo. A w tym co kupiłem nie działa tylko kontrolka od świec :cry: . Podjechałem do kolegi który ma również Sprintera podłączyliśmy do niego i u niego również nie działa kontrolka od świec.
    Reasumując problem jest tylko i wyłącznie w liczniku który kupiłem...I wracając do mojego pytania z wcześniejszego postu czy w liczniku jest jakiś moduł, od tej kontrolki świec? A jeżeli nie czy może ktoś orientuje się czy można przełożyć sam obrotomierz w miejsce zegarka analogowego?
    Z góry dziękuje za odp.