Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford S-max 1,8 Tdci 2007 - Wspomaganie kierownicy

gori92 03 Jul 2013 12:31 3969 7
    gori92
    Level 13  
    Witam,
    mam problem ze wspomaganiem a szczególnie z podłączeniem 3 kabli ponieważ auto po wypadku i kostka zniknęła.
    Kolory kabli:
    biały
    biało-niebieski
    zielony
    Bo 2 grube to plus i minus to mam załatwione.
    Bo pompa posiada 2 wtyki jedna duża zasilająca,mała te 3 cienkie.
    I nie mam właśnie schematu,a od focusa jest inny schemat.

Pozdrawiam
    motorek4612
    Level 12  
    Ja mam rok starszy model s-maxa i mam zwykła hydrauliczną p-pe wspomagania, zajrzyj na inna strone klubowa forda tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.
    jeremi 733
    Level 2  
    U mnie jest kabel zielony 12,30 v biały 2.50v i biało niebieski 2.60v po zapłonie
    pozdrawiam .
    damdam

Level 34  
    zielony to KL.15 , para biała CAN. Mogę jutro podać nr pinów, ale jeśli nie masz wtyczki to niewiele Ci to da ;)
    jeremi 733
    Level 2  
    Hej a mugbyś byś pomierzyć napięcie na tej kostce 3 pinowej czy tak samo jest ciebie . Mi chyba padła pompa wspomagania w teście zegarów wywaliło błąd c 42068 czyli nieprawidłowe dane otrzymane z modułu sterowania pompą . Mam brak wspomagania , napięcie dochodzi masa jest na tych grubych kablach bezpieczniki też ok . Jak pomierzysz napisz ja u ciebie nie chce kasy wywalać w ciemno na pompę a ja nie mam gdzie sprawdzić w innym s maxie . Będę wdzięczny .
    radiogaga
    Service technician RTV
    Te pompy są awaryjne.Najczęściej jest to usterka wewnętrzna sterownika pompy.Na wtyczce sterującej pierwszy pin od lewej 12V po przekręceniu kluczyka,na dwóch pozostałych linie can po ok.2,5V.
    jeremi 733
    Level 2  
    Napięcie takie samo jak podałeś jest i u mnie. Stanęło na kupnie pompy używki z s max-a 2008r .Pompa założona i śmiga wspomaganie wróciło. Tak jak mówił poprzednik sterownik pompy nawalił. Nawet troszkę wycie ucichło już tak nie wyje , wymieniłem płyn na zielony febi syntetik, zbiorniczek przemyłem to znaczy te sitko w nim .
    radiogaga
    Service technician RTV
    Można je regenerować.Kwestia opłacalności i długości gwarancji.