Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nietypowy set instrumentów do nagłośnienia. Czym?

tomek5678 03 Jul 2013 14:21 1071 4
    tomek5678
    Level 14  
    Witam!
    Sprawa wygląda następująco:
    Do nagłośnienia jest zespól, który ma dosyć nietypowy setup, i nie do końca wiem jak to ogarnąć.
    Otóż do nagłośnienia jest
    a) Fortepian, z tym że podczas grania musi być na fontach sygnał czysty z mikrofonów, i jednocześnie, z dodatkowych przez komputer (efekty) na front będzie przechodzić
    Zaproponowałem tutaj dwa mikrofony Shure KSM44 na "dół" i "górę" strun, jako czysty sygnał, i jeden SM81 po środku do tego komputera z efektami.

b) Misy dźwiękowe (4 duże, brzmiące nisko, i jedna malutka wysoko).
    Tutaj, artysta mi mówił że do tej pory, nagłaśniane to było tak, że między misami stawiał 2 mikrofony. Poszedłem tym tropem, i zaproponowałem 2x e906 pomiędzy dużymi misami, choć w sumie nie wiem czy się nadają do tego... I na tą malutką SM57. (Dodam, że misy stoją na podłodze sceny..)

c) Gongi...
    Więc tak, jest gong tam tam, i fen.
    Gong wybrzmiewa na środku dołem, na brzegach górą.
    Moja propozycja, dół e906, góra SM57.

Generalnie jak widzicie uparłem się na tego shura 57 i sennka 906. I to tylko i wyłącznie dlatego że mam bardzo małe doświadczenie, siedziałem z tymi muzykami, rozmawialiśmy przy herbatce i dochodziliśmy do wniosków różnych stąd moje(słabe) propozycje...

Chciałbym się was poradzić, jak Wy byście to zrobili,bo domyślam się że mój set jest kompletnie do niczego... Ale ciągle się uczę i wasze porady nie pójdą na marne.

Jeszcze kwestia jedna, bo wiem że propozycje mik. nie zależą tylko od tego "bo tak ma być" lecz od tego co zespół gra. No to tutaj link to posłuchania:
    http://www.youtube.com/watch?v=N6stlpw3Nog

p.s Nie pytam was o sposób nagłośnienia tych instrumentów bo to ja i tak nie kręcę tego zespołu(mam inny) ale poprosili mnie o poradę w sprawie stricte jakie dać mikrofony :)
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    KSM44 brzmi kiepsko na fortepianie, poza tym nie opanujesz tego w monitorach.
    Jeśli klapa może być zamknięta, to polecam 4szt SM57, rozłożone równomiernie na płycie. Plus dodatkowy na ten efekt.
    Na misy można dać KSM44, dwie sztuki.
    Gongi SM81.
    Tam tam, e604, lub ATM350
    tomek5678
    Level 14  
    Dzięki @Ciasteczkowy za konkrety :)

A jeszcze pytanie jedno małe.
    Bo przez jeden utwór, otwierający koncert, kolega, który gra na misach, ma tam kilka dźwięków na Koshi ( http://www.mandalia-music.com/images/instruments/carillons-koshi.gif ) taki, nazwijmy to "dzwonek". Ogólnie z daleka brzmi jak dzwonek, ale jeżeli przyłożymy ucho, to wybrzmiewa podobnie do dużej misy. I gośc chce właśnie, żeby to było słychać. I teraz pytanie czy odpowiedni będzie tam jeszcze jeden KSM na statywie, mniej więcej na wysokości głowy kucającego mężczyzny?
  • Helpful post
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    Tak, jeszcze jeden KSM się sprawdzi, jako trzeci mikrofon, do którego będzie grała konkretna przeszkadzajka. Choć dużo lepszym mikrofonem byłby AKG C214, a już C414 to rewelacja do takich instrumentów.
    tomek5678
    Level 14  
    Okej. Dzięki za pomoc. Jeśli miałbym jeszcze jakieś pytania, wątpliwości to odezwę się :)
    Pozdrawiam.