Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 Brak obrazu - Czarny ekran . Zielona dioda .

03 Lip 2013 19:30 9072 10
  • Poziom 2  
    Witam mam wyjątkowy problem z moją konsolą . 2 tygodnie temu wyjechałem na wakacje konsola chodziła normalnie , gdy przyjechałem to konsola już nie działała . Dało się wejść w recovery menu dałem na przywracanie do ustawień fabrycznych czy coś takiego ale cały czas było 1% ,chyba z 4 godziny tak było .Wyłączyłem konsolę i włączyłem ponownie i od tej pory już nic tylko czarny obraz dioda świeci na zielono. Jak wyjmę dysk to wyskoczy że nie można uruchomić bo nie znaleziono pamięci masowej konsoli . Mógł paść dysk ?
  • Poziom 28  
    A czy to nie będzie Ylod?
  • Poziom 29  
    Kolejność powinna być taka: 1- Wciśnij power OFF w PS3 z tyłu konsoli, po chwili włącz ponownie w pozycję ON;
    2- Przytrzymaj przycisk zasilania z przodu aż usłyszysz 3 sygnały 'bip';
    3- Przejdź wstępną konfiguracje ustawień audio/video.
  • Poziom 2  
    No już tak właśnie robiłem i nic
  • Poziom 19  
    Jednym słowem, samotna konsola się zbuntowała i zmusiła Cię do zakupu nowej :-)
    A tak na serio, potrzebujesz sporo wiedzy technicznej (lutowanie) i programatora E3 FLasher (NOR/NAND) by cokolwiek zadziałać, oczywiście szanse też zależą od wersji oprogramowania.
    Niestety na chwilę obecną stwierdzam, że samemu nic już nie zrobisz.

PS spróbuj konsolkę ruszyć jeszcze bez dysku, pozniej ponownie go zamontuj i sproboj wejsc w recovery mode.
  • Poziom 17  
    Podstaw do konsoli zastepczy HDD (np. z laptopa), wejdź do Recovery Menu i zainstaluj ponownie Soft korzystając z 6 opcji - Aktualizacja oprogramowania.

Gdy konsola zapyta o format HDD, wciskasz i trzymasz start + select przez 5 sek.

Jak nie pomoże to pozostaje serwis.

Ps. Obecny HDD z konsoli podepnij do pc, wykonaj format + test programem HD Tune.
  • Poziom 11  
    rsx do reballingu lub wymiany
  • Poziom 17  
    Ciekawe...
    Konsola daje obraz także nie w rsxie problem a w HDD/oprogramowaniu.
  • Poziom 11  
    racja nie zauważyłem. przepraszam za błąd
  • Poziom 2  
    Witam, nie wiem czy zakładać nowy temat więc podłączę się do tego bo jest podobny. Mianowicie podczas próby uruchomienia programu sen enabler konsola się zawiesiła więc wyłączyłem ją przy pomocy przycisku power na konsoli. Po tym chciałem ją ponownie uruchomić jednak od tej pory miałem tylko czarny ekran, zielona dioda się świeci, jak mam płytę w napędzie to niebieska też. Próbowałem przez rocovery menu jednak każda próba wybory czegokolwiek znów wywala mi czarny ekran, przy próbie przywrócenia systemu mam komunikat że nie można uzyskać dostępu do pamięci masowej. Gdy wyciągnę dysk i próbuję wejść do RM pokazuje mi na telewizorze rozdzielczość (więc jest komunikacja z konsolą) jednak mam czarny ekran bez możliwości wyboru niczego. Może jakieś pomysły co mogło to spowodować i co ja mogę z tym zrobić...z góry dzięki, pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Jezeli bez HDD konsola nie daje w ogóle żadnego obrazu to sam nic nie zrobisz.

Powinna sie wyświetlić informacja o braku pamięci masowej.

W takim wypadku pozostaje oddanie konsoli w dłonie kompetentnej osoby znającej sie na rzeczy ( czy naprawa napewno możliwa ? Tego nie wiem. Poprawialsmy wiele Konsol i niestety każdy przypadek jest inny. Nie ma możliwości udzielenia jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie).