Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom DSI83 - Podłączenie do komputera PC i odbiór HD

smoq5 03 Lip 2013 19:59 1611 4
  • #1 03 Lip 2013 19:59
    smoq5
    Poziom 13  

Witam

Czy istnieje możliwość podłączenia tego dekodera do komputera PC,
    tak aby odbierać jakość HD?
    Jakaś karta/grabber?

0 4
  • Pomocny post
    #2 03 Lip 2013 21:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

smoq5 napisał:
    Czy istnieje możliwość podłączenia tego dekodera do komputera PC,
    tak aby odbierać jakość HD?

Biorąc pod uwagę, że HD uzyskamy tylko przez HDMI w tym dekoderze, to musiałbyś zdobyć jakąś kartę z WEJŚCIEM HDMI IN, lub coś z HD do przechwytywania sygnału HDMI który ma zabezpieczenia HDCP w sygnale.
    smoq5 napisał:
    Jakaś karta/grabber?

No tą chwilę nie ma takiej możliwości (z tego co mi wiadomo).

0
  • #3 03 Lip 2013 22:02
    smoq5
    Poziom 13  

To w takim razie w inną stronę na starszej karcie Avida obraz idzie teraz w jakości SD, ale zacina, nie jest płynny, czy jakaś lepsza karta wideo sprawi że obraz puszczony w SD będzie płynny?
    Wiem, że pozostaje jeszcze opcja podłączenia dekodera przez monitor, ale co wtedy zrobić z dźwiękiem? Kupić monitor z HDMI i głośnikami?

0
  • #4 03 Lip 2013 22:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

smoq5 napisał:
    obraz idzie teraz w jakości SD, ale zacina, nie jest płynny, czy jakaś lepsza karta wideo sprawi że obraz puszczony w SD będzie płynny?

Zapewne tak, tylko pamiętaj też, że nowsze karty/sprzęt wymagają znowu mocniejszego kompa.
    Choć nie można wykluczyć tez winy samego dekodera, lub jego sygnału z talerza.
    Jaką ma specyfikację Twój obecny komputer?.
    smoq5 napisał:
    Wiem, że pozostaje jeszcze opcja podłączenia dekodera przez monitor, ale co wtedy zrobić z dźwiękiem? Kupić monitor z HDMI i głośnikami?

Niekoniecznie, da radę to zrobić przez Fiio D3, tuner ma coaxiala do dźwięku, Fiio D3 też ma i optyka i coaxiala jako wejście dźwięku, a wychodzisz dźwiękiem na 2 RCA, zwykłe stereo, ale zawsze coś i można to podpiąć pod zwykłe głośniki komputerowe co już masz.

0
  • #5 03 Lip 2013 22:34
    smoq5
    Poziom 13  

Komputer nie jest mój, ale tak z pamięci, to jakaś 5 - 8GB ramu, to wszystko na jakieś sensownej karcie graficznej, zasilacz też markowy Aerocool (chyba), jednostka z tamtego roku, całkiem sympatyczna, tylko samą kartę TV podpinałem jakąś archaiczną, co mógłbyś polecić jeżeli chodzi o karty TV? Może być zarówno PCI jak i USB.

Dzięki z odpowiedzi i pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo