Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie sondy pojemnościowej FTC 262 firmy Endress+Hauser.

03 Lip 2013 21:08 2988 1
 • Poziom 2  
  Witam,
  w chwili obecnej wykonałem układ załączania i wyłączania silnika 3 fazowego przy pomocy dwóch przycisków Start/Stop oraz stycznika DILM 32 ze stykami NO (na cewkę idzie 230V).

  Podłączenie sondy pojemnościowej FTC 262 firmy Endress+Hauser.

  Silnik napędza taśmociąg który napełnia zbiornik. Chciałem usprawnić cały proces, zakupiłem sonde pojemnościową Minicap FTC 262 firmy Endress+Hauser.

  Podłączenie sondy pojemnościowej FTC 262 firmy Endress+Hauser.

  Mam też przełącznik 1 0 2 (trzy pozycje).
  Chciałbym aby po przekręceniu na 1 działały przyciski a po przełączeniu na 2 żeby silnik załączany był przez sondę, przełącznik w pozycji 0 - wszystko jest wyłączone.

  Wejścia 1 i 2 w sondzie podłączyłem pod zasilanie 230 V , Zgodnie z instrukcją sondy po osiągnięciu maximum styki 4 i 5 zwierają się (chciałbym aby silnik zatrzymał się - analogicznie jak po wciśnięciu przycisku STOP) gdy sonda wskazuje minimum styki 3 i 4 zwierają się (chciałbym aby silnik został załączony - analogicznie jak po wciśnięciu przycisku START)

  Z przekaźnika z sondy zgodnie z dokumentacją będzie wychodzić 230V.

  Nie wiem jak podłączyć do istniejącego układu wyjścia 3 4 5 sondy

  Byłbym wdzięczny gdyby ktoś pochylił się razem zemną nad tym tematem
 • Poziom 12  
  Generalnie sposób w jaki chcesz to zrealizować jest niewłaściwy. Do sterowania poziomem napełnienia zbiornika wykorzystuje się z reguły co najmniej dwa czujniki (MIN i MAX), ewentualnie pomiar ciągły. Nie znam rozmiarów twojego zbiornika ani jak szybko będzie się zapełniał po uruchomieniu taśmy, ale w takiej konfiguracji układ będzie działał tylko na granicy strefy pomiarowej czujnika.

  Tu poruszony był podobny temat:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2583659.html

  Jeżeli chcesz żeby sonda działa jak przycisk START to podłącz jej styki równolegle z przyciskiem, z tą różnicą że napięcie sterujące na styk podasz z przełącznika trój-pozycyjnego. No i oczywiście jak sterujesz poprzez sondę to musisz rozwierać czymś podtrzymanie stycznika bo się nie wyłączy silnik.

  No i oczywiście wszystko steruj tą samą fazą.