Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo III 1.6 hdi - wtyczka na pompie wtryskowej do czego podłączyć?

03 Lip 2013 21:16 13593 13
  • Poziom 9  
    Citroen Berlingo III 1.6 hdi - wtyczka na pompie wtryskowej do czego podłączyć? Citroen Berlingo III 1.6 hdi - wtyczka na pompie wtryskowej do czego podłączyć?
    Witam, mam pytanie. Moje Berlingo jest po naprawie powypadkowej i została ta kostka, do której nic nie jest podłączone. Szukałem jakichś luźnych przewodów ale nic nie znalazłem. Samochód normalnie jeździ więc nie mam pojęcia co to może być może ktoś wie?

Druga rzecz to czujnik temperatury paliwa, znajduje się on na powrocie z tyłu pompy. Czy jego brak może być przyczyną szarpania i pulsowania obrotów? I może ktoś coś wie na temat oznaczeń tego bo w serwisie nie za bardzo wiedzą o co chodzi :D

• Poziom 38  
    common2 napisał:
    Samochód normalnie jeździ ...

...Czy jego brak może być przyczyną szarpania i pulsowania obrotów?:D

Zdecyduj się; normalnie jeździ, czy szarpie. Niektóre francuzy miały chyba czujnik niskiego ciśnienia we filtrze paliwa.
  • Poziom 9  
    Normalnie jeździ chodziło mi że ta pompa pracuje i silnik pracuje bo nie mam pojęcia od czego jest ta kostka czy wtyczka. Głównie tylko o to mi chodzi czy ona powinna być podłączona czy czegoś tam brakuje czy może tak ma być.

Nie, nie, z tym czujnikiem ciśnienia nic nie jest, błąd jedynie pokazywał ten czujnik temperatury paliwa i czytałem że to może być przyczyna pulsowania na jeszcze nie rozgrzanym silniku.

Ale ta wtyczka przy pompie jest priorytetem bo nie wiem czy tak to zostawić czy jednak czegoś szukać dalej.
  • Poziom 9  

Na tym czujniku nie ma żadnych oznaczeń, początkowo myślałem, że jego kod to te PA66 GF30 ale potem doczytałem że to tylko oznaczenie z jakiego to jest plastiku...czujnik jest dwupinowy. Z tyłu pompy jest podłączany do takiego trójnika małego na powrocie paliwa.

Ta wolna wtyczka na pompie chyba również dwupinowa ale nie mogę jej dobrze obkręcić żeby dokładnie obejrzeć.
  • Poziom 39  
    Przecież to nie pompa a filtr paliwa...
  • Poziom 9  
    kybernetes napisał:
    Przecież to nie pompa a filtr paliwa...

Tak? To może wiesz co powinno być podłączone do tej wtyczki w czerwonym okręgu?
  • Moderator Samochody
    To nie jest czasem czujnik wody w filtrze paliwa ?
  • Poziom 9  
    A wiesz może gdzie on dalej jest podłączony? Bo może gdzieś wisi kabel od tego.
  • Poziom 9  
    Nie, nie..ten czujnik co jest na zdjęciu to jest czujnik temperatury paliwa i wiem gdzie on idzie. W nim interesuje mnie jaki on ma symbol czy coś, może ktoś wie.

Najważniejsze to jest do czego służy to złącze na jak kolega wcześniej napisał filtrze paliwa:
    Citroen Berlingo III 1.6 hdi - wtyczka na pompie wtryskowej do czego podłączyć? Citroen Berlingo III 1.6 hdi - wtyczka na pompie wtryskowej do czego podłączyć?

Ta wtyczka jest wolna i nie mam pojęcia co powinno być do niej podłączone. Nie znalazłem też żadnego schematu, który by to wyjaśniał dlatego się pytam czy może ktoś będzie wiedział co powinno być tam podłączone i gdzie to idzie w drugą stronę.
  • Poziom 39  
    Skoro nie ma wtyczki do tego czujnika (wody w paliwie) to widać w twoim aucie nie ma tam być nic podłączone. Nie naprawiaj tego co nie jest zepsute.
  • Poziom 9  
    Temat wyjaśniony, dokładnie tak jak powiedziałeś w moim jest to nie potrzebne.
  • Poziom 1  
    Czy zna ktoś symbol tego filtra paliwa, bo mam taki sam i nie mogę znaleźć wkładu.