Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 2 - Zegarek nie pamięta ustawień/zły odczyt temperatury

03 Lip 2013 22:15 4824 5
  • Poziom 2  
    Witam, szukałem na forum i nie znalazłem tego tematu więc piszę nowy temat, proszę o pomoc ponieważ mam dwa problemy z moją laguną 2 jest to model Initiale Paris z nawigacją jeden problem to zegarek a mianowicie tak wsiadam rano ustawiam godzinę 6:00 jadę około 50minut do pracy jest godzina 6:50 wysiadam zamykam lale i wychodząc z pracy po 8godzinach na zegarku jest ponownie 6:00 i tak za każdym razem nie zależnie jaką godzinę ustawię po ponownym uruchomieniu auta wraca godzina jaką ustawiłem poprzednio :(
    Drugi problem dotyczy temperatury myślę że wyświetlana na nawigacji temperatura to zewnętrzna i tak że pokazuje raz dobrze zgodnie z tym jaką temperaturę podają w np. radiu lub na termometrze moim domowym ale często pokazuje temperaturę dużo niższą a nawet przy temperaturze jak ostatnio +30stopni miałem wskazanie -27 co mnie bardzo zaskoczyło, wiem że czujnik jest w lusterku ale tam sprawdzałem i jakoś kable nie wskazują na uszkodzenia, proszę o jakieś informację gdzie szukać jak naprawić te usterki może macie jakieś doświadczenie w tych problemach więc proszę o pomoc , czy tylko diagnostyka komputerowa zostaje?

p.s. dodam że bezpiecznik pod popielniczką jest ok bo radio pamięta wszystko a z resztą bezpiecznik jest dobry wyciągałem wkładałem i nic to nie pomogło :(

Dziękuję za wszystkie wskazówki:)
  • Poziom 2  
    nikt nie pomoże? :(
  • Poziom 7  
    Witam. Czy rozwiązałeś ten problem? ;) bo mam podobny i nie mam pojęcia co to może być
  • Poziom 2  
    tomekkk828 napisał:
    Witam. Czy rozwiązałeś ten problem? ;) bo mam podobny i nie mam pojęcia co to może być

niestety nie :cry: i na razie odpuściłem sobie bo nie mam czasu na to.
    ale dowiedziałem się że jest to uwalona nawigacja która nie aktualizuje się, taką usterkę można tylko naprawić w serwisie ponieważ szkoda pieniędzy na jeżdżenie i szukanie w warsztatach gdyż oni nie mają odpowiedniego oprogramowania do nawigacji i tylko naciągają że sprawdzą i błędy usuną i takie tam sraty taty, więc lepiej od razu odwiedzić serwis Renault, oczywiście najpierw zapytać czy są w stanie przejrzeć nawi i usunąć taką usterkę :wink:
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie padła antena GPS lub może być rozłączona , musisz sprawdzić w bagażniku po prawej stronie lub jeszcze możesz sprawdzić w konsoli czy się nie wysunęła , jeżeli jest padnięta antena to można kupić za niewielkie pieniądze na Alledrogo antenę uniwersalną ,która zastąpi tę fabryczną , Zegarek współpracuje z GPS i dlatego nie działa .
  • Poziom 2  
    Ja mam kombi i chyba na bocznej szybie tylnej po prawej stronie to jest antena?
    wygląda jak ogrzewanie szyby, no chyba jeszcze może coś jest innego?