Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik od zamka centralnego pod 12V

03 Lip 2013 23:37 1575 6
 • Poziom 10  
  Witam !

  Mam taki oto problem, na tym filmie widać https://www.youtube.com/watch?v=kyaR9bADImk jak siłownik od zamka centralnego trzaska pod napięciem.Da radę jakoś to naprawić ? W wersji gotowej siłownik będzie pod około 4V, ale sprawdzałem i takie trzaskanie również występuje, ale z mniejszą częstotliwością i hałasem.
 • Poziom 38  
  A co Ty chcesz naprawiać ?? Siłownik zachowuje się prawidłowo podajesz napięcie jednej polaryzacji wiec wysuwa się jak zmienisz polaryzacje to zadziała odwrotnie i wciągnie się.
 • Poziom 10  
  Nie da zrobić się tak, żeby po zmianie położenia zatrzymał się ?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Trzaskasz mu jakieś szpile na zasilaniu i się dziwisz, że podskakuje? Siłownik jest tak skonstruowany, żeby dało się operować zamkiem także z zewnątrz. Więc chodzi dość luźno. Częściowy ruch powrotny zapewnia już elastyczność mieszka gumowego.
  Można mu zapewnić pozostawanie w pozycjach krańcowych za pomocą sprężynki. Montujesz w połowie ruchu siłownika prostopadle do niego tak, by w położeniu środkowym była ściśnięta, a rozprężała się w pozycjach końcowych. Dobrze się tutaj sprawdzi sprężynka agrafkowa.
 • Poziom 10  
  Mam przełącznik 6pin 3poz do dwóch środkowych pinów z pozycją 0 jest podłączony siłownik, do reszty dochodzi napięcie.Chcę zrobić diody sygnalizujące położenie siłownika, z racji tego że on strasznie hałasuje będzie aby przełączany i będzie wracać do pozycji 0, jestem w stanie wykonać to tak, żeby po przełączeniu na pozycje on i wróceniu na 0 dioda sygnalizująca dane położenie się świeciła ? Będą dwie diody sygnalizujące położenie, bo są dwie pozycje on.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Siłownik master ma switch, który możesz wykorzystać do sygnalizacji.
  Już pisałem - mała sprężynka agrafkowa załatwi sprawę pozostawania siłownika w pozycjach krańcowych.
  Do sterowania siłownikiem możesz wykorzystać podstawową centralkę centralnego zamka, a wtedy to bez różnicy, czy wysterujesz ją impulsem, czy stanem.
 • Poziom 10  
  Siłownik mam z dwoma kablami nazywał się chyba slave, centralki nie chcę używać.Nad tymi sprężynkami pomyślę, a może zastosować kondensator do tych diód ?