Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TP Link TL-WR941ND + CISCO EPC3208

04 Lip 2013 00:23 2274 6
  • Poziom 7  
    Dobry wieczór,
    Ponad pół roku temu odwiedziłem forum elektroda.pl z problemem ustawienia sieci WiFi. Tym razem sprawa jest nieco bardziej poważna, i poszukując pomocy u znajomych niestety nie zdołałem tego jeszcze naprawić. Dlatego po raz kolejny zwracam się do Państwa o pomoc, w nadziei na fachowe wsparcie.

Mój sprzęt sieciowy to:
    modem - Cisco EPC3208
    router - TP-Link TL-WR941ND

Opis problemu - co się dzieje?

Komputer jest połączony bezpośrednio z routerem po WANie kablem sieciowym ethernet, nowo zakupiony. Router zaś połączony jest bezpośrednio z modemem do gniazda sygnałowego także nowym kablem sieciowym.

Komputer w tej konfiguracji widzi router, z informacją iż kabel sieciowy jest odłączony (a nie jest!). Gdy komputer jest połączony jedynie bezpośrednio kablem z modemem, internet śmiga bez problemów, jeżeli łączę całość z routerem, nie ma sygnału sieci.

W domu mam około 3 komputerów i 3 telefonów z obsługą WiFi.

Gdy tylko ustawiam sieć dla innych urządzeń, wszystkie mogą ją wyszukać i połączyć się, ale jedynie jeden telefon może wówczas korzystać z internetu - i żaden więcej, tym bardziej laptopy. Z tegoż oto telefonu mogę się połączyć ze stroną obsługi routera (192.168.1.1) - z innych urządzeń jest to niemożliwe.

Co należy zrobić by naprawić obecną sytuację?
    Bardzo proszę o pomoc, jest to naprawdę ważne. Oczywiście na wszystkie pytania dotyczące problemu odpowiem najdokładniej jak będę mógł.

Z wyrazami szacunku,
    xoxo912
  • Switche POE
  • Poziom 17  
    Czy konfigurowałeś w jakikolwiek sposób router? Czy tylko podłączyłeś?
  • Switche POE
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    xoxo912 napisał:

Komputer jest połączony bezpośrednio z routerem po WANie kablem sieciowym ethernet, nowo zakupiony. Router zaś połączony jest bezpośrednio z modemem do gniazda sygnałowego także nowym kablem sieciowym.

Do portu WAN ma być podłączony modem, komputery do portów LAN i WiFi.
  • Poziom 7  
    Badyl91 napisał:
    Czy konfigurowałeś w jakikolwiek sposób router? Czy tylko podłączyłeś?

Router skonfigurowałem do obsługi sieci, zakładając jej szyfrowanie WPA2-PSK

Problem występuje jedynie z routerem.

Dodano po 8 [minuty]:

mbo napisał:
    xoxo912 napisał:

Do portu WAN ma być podłączony modem, komputery do portów LAN i WiFi.

Zmieniłem trochę połączenie i wszystko działa aż miło.
    Dziękuję za tę wskazówkę :D

Sprawdzę jak będzie działać sieć w najbliższych dniach, bo ostatnio się trochę rozłączała*** gdy używałem jej bezprzewodowo - i to w nieoczekiwanych zwykle momentach. W dzisiejszej dobie pracy z internetem i rozrywki takie nieoczekiwane utraty połączenia nie powinny mieć miejsca.

*** - rozłączenia polegają na tym, że Wifi nagle traci zasięg i aby ponownie się połączyć, muszę najpierw rozłączyć się z siecią Wifi i znów się połączyć.

Problem występuje także teraz, bardzo proszę o ewentualną pomoc.
  • Poziom 7  
    Dalej proszę o pomoc w sprawie rozłączania się internetu!
  • Poziom 43  
    Objawy rozłączania? Kabel sieciowy odłączony czy po prostu nie działa?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Moja propozycja konfiguracji twojego routera - Link.