Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron N7110 - nie uruchamia się, 7 beep'ów

04 Lip 2013 02:16 1776 3
  • Poziom 2  
    Dobry wieczór,

rozkręciłem dziś swojego Dell'a, by po dwóch latach użytkowania przeczyścić go z kurzu, po skręceniu z powrotem nie chce się uruchomić.
    Rozmontowałem do momentu odsłonięcia płyty głównej i wydobycia kurzu z wentylatora; nie ruszałem połączenia płyty głównej z interfejsami i/o oraz nie odsłaniałem procesora z jego "kanałem cieplnym".
    Przy próbach włączenia rozkręcały się wentylatory oraz świeciły się diody: zasilania oraz karty wi-fi, ekran pozostawał czarny.
    Po ponownym skręceniu i rozkręceniu przestała palić się dioda zasilania (mimo podpiętego zasilacza) oraz doszły powtarzające się serie siedmiu "beep'ow". Ekran pozostaje bez zmian, wiatraczki wyją.
    Jeżeli ktoś miał (niestety) podobne doświadczenia, czy wiedzę co zrobić- będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Dell Inspiron N7110 q17r, i7-2670QM
  • IGE-XAO
  • Poziom 10  
    Witam .
    W pewnych sytuacjach wystarczy wyjąć i po kilku lub kilkunastu sekundach ponownie włożyć baterię podtrzymującą ustawienia - konfigurację podstawowego systemu wejścia - wyjścia .
    Jeśli to nie pomoże ( domyślam się , że tak będzie ) , to MOŻE oznaczać brak zasilania , ewentualnie nieprawidłowe zasilanie , niepoprawne połączenia elektryczne w obwodach procesora ( C.P.U. ) lub na przykład jego uszkodzenie .
    Podkreślam , że to tylko moje sugestie - podpowiedzi , a nie diagnoza .
  • IGE-XAO
  • Poziom 18  
    [quote="TORNADO"]Witam .
    W pewnych sytuacjach wystarczy wyjąć i po kilku lub kilkunastu sekundach ponownie włożyć baterię zasilającą B.I.O.S.
    Jeśli to nie pomoże , to MOŻE oznaczać brak zasilania ( ewentualnie nieprawidłowe zasilanie ) procesora ( C.P.U. ) lub na przykład jego uszkodzenie .
    Podkreślam , że to tylko moje sugestie - podpowiedzi , a nie diagnoza .[/quote]

Jeśli już podtrzymuje, to nie BIOS, ale CMOS.
    Beep 7 oznacza "CPU Cache test failure" - powód "Processor failure". Tyle z dokumentacji. Być może przy odkurzaniu jakiś paproch wylądował w niepożądanym miejscu. Najlepiej byłoby aby ktoś kompetentny rozebrał dokładniej, odkurzył, złożył w konfiguracji MTP (minimalna konfiguracja uruchomieniowa). Na pewno trzeba ruszyć procesor (reseat- nie reset :D). Świeża pasta termo. Procesorów wymieniałem minimalną ilość, a napraw było od czasów cpt cptx-ów naprawdę sporo.
  • Poziom 2  
    @TORNADO, @wamal -dziękuję za szybkie odpowiedzi

jutro wieczorem rozkręcę lapka i spróbuję zastosować się do obu Waszych rad, dziękuję za pomoc!