Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoover Nextra 6105 - Hoover 6105 - Pralka do wyrzucenia?

04 Lip 2013 10:15 3687 8
  • Poziom 8  
    Proszę o pomoc w sprawie pralki Hoover Nextra 6105. Od jakiegoś czasu moja pralka świruje. Nie daje się uruchomić z programów standardowych, startuje tylko na specjalnych. Po nastawieniu np. na 60 stopni wyszukuje ustawień, następnie zapala się czerwona dioda stop. I koniec. Drugi objaw to zacinanie się w trakcie prania i np. powtarzanie w nieskończoność wirowanie lub innego cyklu prania. Zaczyna wirować, w pewnym momencie gasną diody, zapalają się ponownie i pralka powtarza operację. Dodam, że był fachowiec i mówił, że problem jest z elektroniką, bo wszystko inne jest sprawne. Moje pytanie, czy da się to jakoś naprawić czy sobie darować i kupić nową pralkę? Z góry dziękuję!
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Co to był za fachowiec że nic nie powiedział. Pewnie EEPROM się wysypał i świruje. Naprawić to się da jak najbardziej.
  • Poziom 28  
    Trzeba sprawdzić długość szczotek w silniku, mogą być zużyte.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    opamp napisał:
    Pewnie EEPROM się wysypał i świruje. Naprawić to się da jak najbardziej.

Oj już tam eeprom.Moduł do prostej naprawy.
    maximus.cosma napisał:
    był fachowiec i mówił, że problem jest z elektroniką

Zmień fachowca. Usterki mogą być nawet dwie - ale proste w naprawie...

Pralka jak najbardziej do uratowania. :!:
  • Użytkownik obserwowany
    Co sugerujesz? :)
  • Poziom 8  
    Prosiłbym o konkrety, żebym mógł wiedział, o czym rozmawiać? Dzwoniłem wczoraj do serwisu Hoovera i facet powiedział, że może wystarczyć przeprogramowanie modułu. Silnik podobno pracuje wyśmienicie.
  • Poziom 37  
    maximus.cosma napisał:
    Dodam, że był fachowiec i mówił, że problem jest z elektroniką, bo wszystko inne jest sprawne
    Trzeba poszukać fachowca od elektroniki który naprawia agd, nie każdy fachowiec od agd ma pojęcie o elektronice przynajmniej tak jest w mojej okolicy.
  • Poziom 8  
    Właśnie był kolejny fachowiec z serwisu Hoovera. Stwierdził uszkodzenie modułu, który "nie trzyma napięcia". Niestety nie para się naprawianiem elektroniki. Co więcej twierdzi, że właściwie te moduły są nierozbieralne. Więc ciągle nic nie wiem, ani co konkretnie jest w module uszkodzone, ani ile kosztowałaby naprawa i kto mógłby ją przeprowadzić? Czy może ktoś zna elektronika w Lublinie naprawiającego takie rzeczy? Dziękuję za pomoc!
  • Poziom 8  
    Znalazłem speca od elektroniki AGD, który moduł naprawił, więc temat do zamknięcia. Dziekuję wszystkim za udział w dyskusji.