Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Allwinner A10 - uwaliłem tableta, jak reanimować?

Bejziczek 26 Lip 2013 12:52 12696 52
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Ok, w weekend ojczulek mi podrzuci swego lapka to pokombinujemy :)
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Całkowicie się poddaje, nie mam już sił.
    Timusik X9, FlashTab C4 UltraThin to tablety identyczne jak mój.
    PhoenicCard wchodzi jedynie sun4i_crane_v1.5_T05A_mc32x0_20121012-tm2.img ; flashuje do końca bez błędów, ale tablet i tak nie wstaje oraz F918-WCDMA-20130423.1.1.11-a106-dou0308.img; tanlet na nim się uruchamia ale kolory są jak na palecie 8bitowej.
    Pamiętam, że gdy flashowałem jeszcze jak usb działało tym imagem sun4i_crane_v1.5_T05A_mc32x0_20121012-tm2.img to tablet normalnie się uruchomił, kolory ok ale dotyk nie działał.
    A proszę mi powiedzieć; czy by cwm działał tablet musi być zrootowany ?
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Root przychodzi z każdym oprogramowaniem. Sflashuj tym obrazem, na którym działał bez dotyku, podłącz myszkę, ściągnij ze sklepu better terminal emulator i wpisz dmesg i wrzuć na forum, może jakiś moduł będzie wystarczyło podgrać.
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Obraz ten na którym było wszystko ok flashowałem jeszcze live suiter, to było bodajże 2go dnia po "uwaleniu"; obecnie ten obraz wgrywam phoenixcardem, przechodzi OK, ale tablet się nie włącza.
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Czyli faktycznie wychodzi na to co pisałem wcześniej, że PhoenixCard nie aktualizuje bootloadera... zapytaj na slatedroidzie czy ktoś nie mógłby Ci zrobić backupu czystego systemu pod CWM i odtworzył byś go sobie w Twoim.
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Nie znam tak dobrze angielskiego.
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Albo inaczej. Zrób u siebie w tablecie w recovery full backup. Wgraj potem inny rom i porównaj obszar boot. Będzie na samym początku albo w osobnym pliku.
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Recovery -> backup and restore -> backup
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Teraz mam wgrany F918-WCDMA-20130423.1.1.11-a106-dou0308.img; w nim można wejść w recovery ale klawisze nie działają.
    Oszaleć można.
    A da się jakoś naprawić bootloader ?
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Wgraj ten obrazek sun4i_crane_v1.5_T05A_mc32x0_20121012-tm2.img, później wejdź w ustawienia -> o tablecie i podaj mi wersję jądra. Zrobisz to myszką.
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Tablet dzisiaj zabrał kurier z powodu niedziałającego usb
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Napisz jak wróci z naprawy, może soft Ci też postawią ;)

Pozdrawiam
    Bejziczek
    Poziom 13  
    starepc.pl napisał:

Pozdrawiam

Ok, sprawa na dzień dzisiejszy wygląda tak, że mam całkiem nowy laptop, ten sam model ale wg mnie działa znacznie lepiej jak poprzedni. Tamten podobno był nie do odratowania, porty podobno całkiem powyrywane itp, a to rzekomo z racji używania nieoryginalnego kabla; ponoć micro usb nie zawsze ma takie same wymiary. Dla mnie to bzdura, ale jestem bardzo zadowolony z podejścia firmy. Jedyną bolączką jest to, iż na tego nie dano mi gwarancji.
    P.S. Jest możliwość backupu stockowego romu ?
    Freddy
    Poziom 43  
    Bejziczek napisał:
    starepc.pl napisał:

Pozdrawiam

Ok, sprawa na dzień dzisiejszy wygląda tak, że mam całkiem nowy laptop, ten sam model ale wg mnie działa znacznie lepiej jak poprzedni. Tamten podobno był nie do odratowania, porty podobno całkiem powyrywane itp, a to rzekomo z racji używania nieoryginalnego kabla; ponoć micro usb nie zawsze ma takie same wymiary. Dla mnie to bzdura, ale jestem bardzo zadowolony z podejścia firmy. Jedyną bolączką jest to, iż na tego nie dano mi gwarancji.

Hmmm, bzdurka, według prawa, to gwarancja biegnie na nowo. Dostałeś papier po naprawie - to masz nową gwarancję :)
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Freddy napisał:
    Bejziczek napisał:
    starepc.pl napisał:

Pozdrawiam

Hmmm, bzdurka, według prawa, to gwarancja biegnie na nowo. Dostałeś papier po naprawie - to masz nową gwarancję :)

Wiem, że ściema, ale się nie wykłóce, a jak by nie było ingerowałem w oprogramowanie, frimware, więc mieli (chyba) prawo odmówić wymiany.
    Freddy
    Poziom 43  
    Bejziczek napisał:
    ....
    Wiem, że ściema, ale się nie wykłóce, a jak by nie było ingerowałem w oprogramowanie, frimware, więc mieli (chyba) prawo odmówić wymiany.

Dostałeś jakiś papier po "naprawie", tak, aby nikt Ci nie powiedział, że "kradzione" ?
    Bejziczek
    Poziom 13  
    No, takie rzeczy to tylko ja potrafię.
    Tablet wrócił do mnie nowy w ub piątek gdy już pakowałem się na wyjazd i w pośpiechu swoje ebooki zamiast na pendriva skopiowałem na microsd, której zapomniałem sformatować, a była używana przez PhoenixCard; karta wsadzona do tableta, włączyłem go i automatycznie zaczął aktualizować złym imagem. Jestem wściekły ponad wszystko.
    Napisałem do sprzedawcy, ten mi cierpliwie odpisał, że i takie rzeczy się zdarzają i że postara się zdobyć oryginalny frimware od producenta. Swoją drogą to głupie, że aktualizuje automatycznie nie pytając.
    starepc.pl
    Poziom 24  
    Z jednej strony głupie a z drugiej sensowne, bo pozwala na naprawę w przypadku poważnych uszkodzeń. Z tego co pamiętam stare EKENy też się automatycznie instalowały z karty.
    Bejziczek
    Poziom 13  
    starepc.pl napisał:
    Wgraj ten obrazek sun4i_crane_v1.5_T05A_mc32x0_20121012-tm2.img, później wejdź w ustawienia -> o tablecie i podaj mi wersję jądra. Zrobisz to myszką.

Wgrałem ten soft normalnie Live Suitem, na nim wsio ok, prócz dotyku, bo ten działa odwrotnie, znaczy jak przesuwam palcem w poziomie to przesuwa się w pionie i na odwrót.
    Android 4.0.4 wersja jądra 3.0.8+
    Da się coś z tym zrobić?
    Dołączam jeszcze plik wynikowy polecenia dmseg.
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Czy gdybym posiadał dwa identyczne tablety to istnieje metoda przenieś system z jednego na drugi ?
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Znalazłem działające CWM, robię wszystko jak opisane, próbuje z różnymi wersjami CM i kicha. Uruchamia się co najwyżej raz, dotyk nie działa, jak robię reboot to uruchamia się bez końca.
    Załamka.
    Bejziczek
    Poziom 13  
    Pomoże ktoś, jakieś sugestie ?