Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacja Bosch KF 428 wg DC4MF

mkpl 04 Lip 2013 14:40 1518 7
  • #1 04 Lip 2013 14:40
    mkpl
    Poziom 37  

Witam
    Kilka lat temu grzebałem w tym temacie ale niestety brak wiedzy nie pozwolił mi na przerobienie radia (filtry ceramiczne).
    Natomiast dziś gdy chcę wziąć się za ten projekt padła strona DC4MF

Może któryś z kolegów ma gdzieś na swoim dysku lub zna link do tych materiałów? Przydało by mi się takie radio na 70cm płytkę wg DC4MF też mam wytrawioną no ale brak wsadu i schematu...

Pozdrawiam

• #3 05 Lip 2013 12:45
    mkpl
    Poziom 37  

Ok to jest to czego tyle czasu szukałem! ;) Przetłumaczę opis i wrzucę tutaj dla potomnych. Z elektrody tak szybko nie zginie.

• Pomocny post
    #4 06 Lip 2013 08:30
    pan_deejay
    Poziom 20  

Gdzieś był jeszcze program testowy napisany w QUICK BASIC-u, podmieniało się płytkę z logiką , podłączało przez LPT do kompa i można było sterować wszystkimi funkcjami radiotelefonu przy pomocy pseudo graficznego menu. Pamiętam że musiałem "przeklepać" ten program ręcznie bo po drodze były w nim błędy w składni jakiegoś polecenia i sobie nie chciał działać taki skopiowany ze strony.

• #5 06 Lip 2013 15:43
    mkpl
    Poziom 37  

OO dobrze wiedzieć.

Ja na chwilę obecną odpaliłem już ten sterownik wg DC4MF ale nie jestem przekonany czy działa. Fakt menu zmiana częstotliwości itp ale czasem wyrzuci błąd związany z PLL.

Muszę doczytać w jaki sposób synteza informuje o uzyskaniu synchronizacji albo gdzieś zmierzyć częstotliwość VCO (to będzie kłopotliwe).

Chwilowo utknąłem na problemie filtrów ceramicznych. Muszę je podmienić na coś co zatrybi z pasmem 70cm. Jak to poprawnie zadziała napiszę i zrobię swój własny sterownik.

Ten wg DC4MF zawiera kilka błędów i nieścisłości np zwarcie stabilizatora 7805. Oczywiście w chwili wolnego czasu zrobię krótkie opracowanie co gdzie i jak aby inni też mogli sobie tą płytę odpalić.

Dodano po 4 [godziny]:

Jest sukces odebrałem co prawda z bardzo słabym sygnałem rozmowę na 70cm. Więc sterownik jest poprawny i popranie steruje syntezą. Niestety nie udało mi się zmusić go do nadawania. Pozostaje zrobić filtry.

• #6 17 Lip 2013 18:55
    mkpl
    Poziom 37  

Udało się zestroić odbiornik z filtrami helikalnymi dzięki koledze Sabotaz.

Generalnie udało mi się odebrać sygnał z przemiennika SR8JR na S5.
    Jako, że to odległość Katowice - Rrzeszów uznaję za całkiem niezły wynik. Antena to HB9CV którą zrobiłem specjalnie na potrzeby testu

• #7 18 Lip 2013 08:02
    pietach
    Poziom 22  

Witam.
    Jeśli moderator uzna, można moją wypowiedź wrzucić w kosz, punkty skasować.
    Przepraszam autora za zaśmiecanie wątku nie na temat.

Cytat:
    Generalnie udało mi się odebrać sygnał z przemiennika SR8JR na S5.
    Jako, że to odległość Katowice - Rrzeszów uznaję za całkiem niezły wynik. Antena to HB9CV którą zrobiłem specjalnie na potrzeby testu

To około ponad 200 km.
    Nie znam charakterystyki pasma 70cm - nie miałem możliwości posiadania sprzętu.
    Ale w niedługim czasie chciałbym sobie coś sprawić i pytanie czy w mojej lokalizacji (JO81DS) jest sens pakować się w to pasmo, jak dużo jest tam potencjalnych korespondentów, jakie są realne zasięgi typu "pogaduszki w koło komina" ??
    Moje możliwości to maszt 13m + 3m garażu, teren około 100 mnpm w okolicy płasko a antena coś podobnego do X-200 oraz możliwość 12-14 elem YAGI

• #8 18 Lip 2013 11:52
    mkpl
    Poziom 37  

Z mapki wynika, że kilka tych przemienników w okolicy jest.
    http://przemienniki.net/mapa

Więc skoro są przemienniki to i ktoś do pogadania się znajdzie ;)

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson