Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SMART RADIO MC1199 - jak przejść z poziomu SAFE do poziomu wpisywania kodu

orfi1 04 Jul 2013 15:23 18036 9
 • #1
  orfi1
  Level 9  
  witam
  Posiadam samochód SMART z radiem Grundig Smart Radio MC1199
  cały czas wyświetla się napis SAFE
  odczekanie 24h na włączonym radiu nic nie daje, wyciągnąłem radio z samochodu na 2 dni i też nic nie dało, może ktoś zna kombinację przycisków aby przejść do poziomu "kresek" aby móc wpisać kod ? Może jakaś instrukcja do tego radia?
  SMART RADIO MC1199 - jak przejść z poziomu SAFE do poziomu wpisywania kodu

  Dodano po 1 [minuty]:

  p.s. Kod do radia mam, oryginalny, ale auto było u mechanika i był odłączony aku, ponaciskali coś chłopaki zamiast zapytać o kod i zaczął wyświetlać się napis SAFE
 • #2
  Robert 1960

  Level 32  
  Witam !
  Znalazłem coś takiego:
  If the headunit doesn’t work and the display reads safe, memory has been lost (usually after a battery disconnect) and the theft protection is activated.

  the display should show safe , then revert to four dashes after 3 or 4 secs at power on (if you haven't put a code in recently.. see below)

  Enter your code at this point (when the 4 dashes show), then press the smart a symbol button to confirm the code. The radio should fire up fully then.

  If you get it wrong, the unit will go into a wait state showing SAFE again (not allowing any more input) for an increasing time (starts at 20 seconds or so ) , you can do this up to 7 times by which time the wait state is 24 hours before you can put another sequence in.using the 4 station presets, you need to press the No1 button to do the first number in your code and press the button that number of times to get the correct number on screen.

  eg if your code is 1340 you would get the 4 dashes to show (as above) and then press the "1" button once, the "2" button 3 times, the "3" button 4 times and the "4" button 10 times.
  The press the smart symbol button once after all digits are correct.
  z tłumaczeniem:
  Jeśli radioodtwarzacz nie działa, a na wyświetlaczu pojawi się bezpieczna, pamięci zostały utracone (zwykle po odłączenie baterii) i ochrona przed kradzieżą jest aktywna. Wyświetlacz powinien pokazać bezpieczne, a następnie powrócić do czterech kresek po 3 lub 4 sekundy po włączeniu zasilania (jeśli nie umieścić kod w niedawno .. patrz poniżej)  Wpisz swój kod w tym momencie (gdy 4 kreski pokazują), a następnie naciśnij przycisk inteligentnych symbol, aby potwierdzić kod.Radio powinno odpalić w pełni czasu.  Jeśli zrobisz to źle, urządzenie przejdzie w stan oczekiwania pokazano SAFE ponownie (nie pozwalając każdy większy wkład) na czas wzrostu (zaczyna się na 20 sekund lub tak), można to zrobić do 7 razy przez co czas oczekiwania Państwo jest na 24 godziny przed można umieścić inną sekwencję in.using z 4 zaprogramowanych stacji, trzeba nacisnąć przycisk No1 zrobić pierwszy numer w kodzie i nacisnąć przycisk, który kilka razy, aby uzyskać prawidłowy numer na ekranie.  np. jeśli kod jest 1340, co można uzyskać na 4 kreski, aby pokazać (jak wyżej), a następnie naciśnij przycisk "1" raz, "2", przycisk 3 razy, "3", przycisk 4 razy i "4", przycisk 10 razy. Naciśnij przycisk inteligentny symbol raz po wszystkie cyfry są prawidłowe.

  Poniżej instrukcja do radiaSMART, nie takiego akurat, ale może się przyda oraz instrukcja do samochodu - na 59 stronie jest opis radia !
 • #3
  orfi1
  Level 9  
  Bardzo dziękuję za otrzymaną instrukcję i pomoc udzieloną, jednak mimo wielu prób i kombinacji na wyświetlaczu nadal pokazuje się SAFE :(
  Radio działało normalnie, zawsze można było wpisać kod po odłączeniu radia od akumulatora, a teraz non-stop SAFE na ekranie i zero możliwości wpisania kodu :(
  Radia nie można zostawić na 24 h włączone bo samo się wyłącza po kilku minutach jak nie ma kluczyka w stacyjce, a nie wiem czy mogę zostawić włączoną stacyjkę na 24 h bo wydaje mi się , że popalę cewki czy coś tam albo akumulator kompletnie padnie :( Nie wiem co mam zrobić :(
 • #4
  Robert 1960

  Level 32  
  Witam !
  Spróbuj wyjąć radio i podłączyć go na zewnątrz z akumulatora lub zasilacza, prawdopodobnie było więcej niż 7 prób włączania i jest zablokowane, więc tylko opcja podłączenia na dłużej zasilania pozostaje !
 • #5
  SZYMON BYDGOSZCZ
  Level 38  
  Na wyczekiwaniu radio musi mieć oba plusy.

  Podłącz radio na stole albo do serwisu radio code.
 • #6
  orfi1
  Level 9  
  Okay
  radio wymontowane, podłączone dwa plusy
  do złącza 4 -> +12v (memo)
  do złącza 7 -> +12v (stałe)
  do złącza 8 -> GND (masa)

  wg schematu:
  http://djlj24.fm.interia.pl/kable/isooem.htm
  dla radia Smart Radio Grundig

  Dodano po 3 [minuty]:

  czekam na reakcję ze strony radia :) radio włączone, napis SAFE na ekranie
 • #7
  orfi1
  Level 9  
  ...po 16 godzinach nic, żadnej reakcji, ciągle SAFE, czekam dalej...
 • #8
  tolo
  Level 34  
  Dalej nie ma sensu czekać, lepiej oddaj radio do serwisu radio-code.
 • #9
  Robert 1960

  Level 32  
  Witam !
  Jak czekałeś tyle, to już poczekaj na te 24 godz., skoro piszą, że po 7 nieudanych próbach tak się blokuje !
 • #10
  orfi1
  Level 9  
  woow... problem rozwiązany.... po 48h pokazały się kreski do wpisania kodu... ufff
  Kod wpisany, radio działa... ależ kazał sobie czekać :(

  Temat zamknięty, dziękuję wszystkim za pomoc !!!