Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MIG 170 półautomat inwerterowy MAG migomat MAGNUM

04 Lip 2013 17:24 46677 81
  • Poziom 14  
    Witam.
    Wiem, że już było sporo tematów na ten temat lecz miałbym pytanie do kolegów z forum. Jestem początkujący i chciałbym kupić migomat do drobnych prac przy moim samochodzie i jak będzie trzeba to jeszcze coś innego. Ogólnie to chcę używać spawarki hobbystycznie. Chciałbym zapytać kolegów co sądzicie o spawarce takiej jak w temacie? Znalazłem ją na aukcji w znanym serwisie aukcyjnym. ( nr. aukcji 3349289575 )
    PARAMETRY TECHNICZNE

napięcie zasilania: 1~230 V 50/60 Hz
    wymagane zabezpieczenie prądowe: 16 A
    prąd spawania: 50 - 170 A
    moc maksymalna 5,5 kVA
    napięcie spawania: 16,5 - 22,5 V
    cykl spawania MIG/MAG 170A/40% , 120A/100%
    średnica drutu spawalniczego: 0,6-0,8 mm
    waga: 15 kg

Charakterystyka urządzenia:

• 2-rolkowy mechanizm podajnika drutu
    • płynna regulacja natężenia prądu spawania
    • płynna regulacja prędkości podawania drutu
    • tryb pracy 2-takt

Pisze, że jest inwerterowa, ciekaw jestem czy można sie nią zainteresować, czy lepiej w tej cenie kupić migomat transformatorowy.
    Może ktoś z kolegów ma taką spawarkę i może się wypowiedzieć na jej temat.
    Czy może kupić inny migomat w cenie do 800zł.
    Proszę o porady.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 14  
    Nikt nie może się wypowiedzieć na temat tego migomatu, bądź jakiegoś innego w podobnej cenie? Z tego co się dowiedziałem importerem tego właśnie migomatu jest firma z Krakowa. Oprucz tej firmy nigdzie w internecie nie znalazłem informacji na jej temat. Na oficjalnej stronie tej firmy mają jeszcze dwa podobne migomaty, mig150 i mig180. Firma pisze, że oferują serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Nie mogę się doszukać czy tego typu migomaty inwerterowe się sprawdzają, czy lepiej w podobnej cenie szukać migomatu transformatorowego. Nie jestem znawcą tematu więc proszę kolegów o poradę.
  • Specjalista - spawarki
    Widocznie kolego rawka11 nikt nie spawał tym urządzeniem, więc najprościej weź znajdź sobie sklep w którym mają takie urządzenie i spróbuj sam pospawać ;)
    Ale wg mnie jeżeli to kosztuje 800 zł, to nie może być cudo techniki ;)
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 14  
    A co sądzicie koledzy że w tej cenie jest migomat inwerterowy? Czy to by oznaczało, że kompletnie nie ma nic z nim wspólnego? Czy faktycznie lepiej szukać transformtorówki? Kolego " SMD " uważasz, że do amatorki się taki migomat nie nadaje i nie ma racji bytu? Z twojego opisu wynika, że jesteś obyty ze spawarkami. Czy masz może jakiś model do polecenia w takiej cenie? Co do sklepu to nie widziałem tego w sklepie tylko na aukcji więc z przetestowaniem będzie problem. Ja patrzę jeszcze pod kątem zabezpieczenia sieciowego takiego urządzenia a w specyfikacji pisze, że wymagane jest 16A, a to mi akurat pasuje.
  • Specjalista - spawarki
    Nie powiedziałem, że do amatorki się nie nadaje, to jest jakieś nowe urządzenie, którego nikt pewnie nie testował, więc jak sam nie spróbujesz , to się nie dowiesz ;)
  • Poziom 14  
    A co myślisz o inwerterowym migomacie w takiej cenie? Chodzi mi o to czy jednak nie lepiej szukać transformatorówki. Domyślam się, że jako serwisant masz swoją opinię na temat nie jednej spawarki lecz tak jak wcześniej pisałem jestem tylko amatorem i nie mam takiej wiedzy jak ty na temat spawarek. Na obecną chwilę tak jak piszesz to właśnie zastanawiam się nad zakupem tego migomatu lecz myślałem o jakimś info od fachowców. Rozmawiałem telefonicznie z tym dystrybutorem i powiedzial, że ten model mają od roku czasu więc faktycznie zbyt dużo ludzi nie miało z tym sprzętem do czynienia.
  • Poziom 14  
    Dalej się zastanawiam i teraz rozmyślam nad takimi modelami migomatów:
    - MIG 170 półautomat inwerterowy MAG migomat MAGNUM 40%-170A, 100%/120A - 745zł.
    - POWERMAT S-MAT 8150X 150A 230V SPAWARKA MIG MAG 10%-150A, 15%-105A, 100%-30A - 699zł.
    - MATRIX MIG-MAG 140 10%-120A, 20%-90A, 30%-76A, 100%-40A - 600zł.
    - SHERMAN DUAL MIG 160 półautomat MIG MAG 15% 150A - 790zł.
    - MIG 175 MIG-MAT 160A 15%-160A, 35%-85A, 100%-60A ( nr. aukcji all. 3316776770 ) 699zł.
    Może teraz będzie ktoś mógł coś doradzić.
  • Poziom 19  
    Żaden, lepiej wpłać to co masz a resztę rozłóż na raty. Jeżeli chcesz kupić migomat to conajmniej ESAB i to najlepiej minimum Origo mig c170, a jeśli ma być na 230V to Caddymig C200i. Zaraz powiesz że cie nie stać, ale to bzdura bo to g.... co proponujesz napewno nie będzie spawało, jeżeli wogóle będzie działać. Zapomnij też, że do tej taniochy znajdziesz jakiś serwis co to naprawi i sprzeda ci części których po prostu nie ma.
  • Specjalista - spawarki
    Kolego zdenek_zdenek ja bym polecił Minarcmig200 Kemppi, ale to chyba nie o to chodzi, żeby komuś do domu wciskać na siłę urządzenie profesjonalne za 4000zł.
    Proponuję wybrać coś, co ma serwis (tzn. serwis który coś naprawia- większość tylko wymienia na nowe...)
    Najprościej zadzwonić do firmy która sprzedaje urządzenia i powiedzieć,że kupiło się ich produkt i coś nie działa, np. mechanizm podajnika, ale nie ma się papierów -prezent (tzn. na potwierdzenie gwarancji) i wtedy wychodzi na jaw, kto ma , a kto nie ma serwisu...
  • Specjalista - spawarki
    zdenek_zdenek napisał:
    Żaden, lepiej wpłać to co masz a resztę rozłóż na raty. Jeżeli chcesz kupić migomat to conajmniej ESAB i to najlepiej minimum Origo mig c170, a jeśli ma być na 230V to Caddymig C200i. Zaraz powiesz że cie nie stać, ale to bzdura bo to g.... co proponujesz napewno nie będzie spawało, jeżeli wogóle będzie działać. Zapomnij też, że do tej taniochy znajdziesz jakiś serwis co to naprawi i sprzeda ci części których po prostu nie ma.

Akurat części do tych chińczyków są ogólnie dostępne i tanie jak barszcz, czego nie można powiedzieć o esabie czy kemppi. Poza tym prosta konstrukcja, każdy średnio zaawansowany elektronik jest w stanie to naprawić. Co do jakości to już inna sprawa... ale nie porównujmy urządzeń za kilkaset złotych z tymi za kilka tysięcy.
  • Poziom 17  
    Popieram Kolegę rafal8916. Części sam nie raz kupowałem do Magnuma. I sądzę, że do amatorskiej roboty powinien wystarczyć. A dana firma z Krakowa (piszę tak na wszelki wypadek) oferuje serwis zarówno gwarancyjny jak i pogwarancyjny (mam na myśli firmę z Grzegórzeckiej).
  • Poziom 14  
    Witam.
    Na temat migomatów czytałem na różnych forach. Na tym forum przeczytałem kilka postów kolegi "rafal8916" i postanowiłem, że kupię inwerterowy MIG 170 Magnum. Firma oferuje serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Na chwile obecną uczę się spawać więc za dużo nie mogę powiedzieć na temat tego migomatu. To co mi sie podoba to to, że jest lekki i ma płynną regulację prądu. Jak nie będzie się psuł to będę z niego zadowolony. Tak jak wcześniej napisałem potrzebuję go do prac amatorskich.
  • Poziom 9  
    Kolego jak tam spisuje się sprzęt? bo sam się zastanawiam
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ja jestem na etapie nauki więc mogę tylko wyrazić swoja opinię amatora. Ja codziennie coś spawam. Cienkie i grubsze blaszki. Ostatnio próbowałem pospawać pręt 15 z kawałkiem dużego pilnika. Pręt i pilnik ładnie przetopiło. Teraz spawam ramkę z kątownika i jak na mój gust to ta spawarka dobrze spawa. Gabaryty tego migomatu nie są współmierne z wagą , no ale w końcu jest inwerterowy. Dzisiaj umówiłem się z kolegą, który od kilkunastu lat pracuje zawodowo jako blacharz samochodowy, więc po tym spotkaniu będę miał więcej informacji od osoby, która zna się na rzeczy i coś więcej może się wypowiedzieć na temat jakości spawania tego migomatu. Jak wrócę to napiszę jaką opinię wyraził kolega.
  • Poziom 14  
    Byłem dzisiaj u kolegi blacharza samochodowego. Był mile zaskoczony jakością spawania. Testował na samochodzie którego akurat robi w garażu i spawał grubą brechę dla testu. Stwierdził, że jak nie będzie się psuł, to jest bardzo fajny sprzęcik. Co do jakości spawania to można go polecić, jak będzie z awaryjnością to czas pokaże. Myślę, że dla amatora w tym przedziale cenowym jest to dobry sprzęt.
  • Poziom 11  
    Witam Kolegów
    Jak jest z podłączeniem gazu w tym migomacie? widzę że przewód zasilający jest na stałe, a nie jak w większości odpinany? jak tam wpiąć się z butlą? Czy możesz walnąć kilka fotek ze zbliżeniem? Też mam zamiar zacząć trochę spawać więc myślę że ten MAGNUM będzie dobry. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Jutro zrobię jakieś foto tylnej części migomatu, tam w lewym górnym rogu jest króciec z gazu. W zestawie jest plastikowy wężyk, ja go przeciąłem i wstawiłem złączkę festowską fi 8. Przy reduktorze i przy wejściu do migomatu jest króciec na opaskę zaciskową.
  • Poziom 2  
    Mam trochę inne zdanie na temat tych spawarek wczoraj doszła do mnie spawarka mig 150 inverter dziś wraca do serwisu ponieważ nawet kiedy urządzenie nie spawa po krótkim czasie wyłącza się zapala się lampka sygnalizująca przegrzanie. Serwisant starał się zwalić winę na spadki napięcia w sieci więc pojechałem z nią do warsztatu który zajmuje się naprawą spawarek sprawdzono napięcie w czasie pracy wyniosło 232.5V a spawarka się wyłącza. Ciekawi mnie czy spawarka wróci naprawiona czy wstanie w jakim ją oddałem. MIG 170 półautomat inwerterowy MAG migomat MAGNUM
  • Poziom 14  
    Witam.
    Dzisiaj nie miałem czasu zrobić zdjęcie tyłu spawarki bo za późno wróciłem, ale postaram się jutro. Na razie wklejam zdjęcie z aukcji. Króciec gazowy jest akurat nie widoczny gdyż jest za uchwytem na butle z lewej strony.

Kolego "tomek12121996" masz gwarancję, nie wiem jak w twoim przypadku lecz ja mam "Door-to-Door". Mój serwis jest w Krakowie, a jeżeli chodzi o spawarkę to na razie nie mogę narzekać choć różnie może być, lecz jak by co, to jest gwarancja i myślę, że nie ma się co martwić.
    Poniżej zdjęcie króćca gazowego
  • Specjalista - spawarki
    No akurat ja wypowiem się o serwisie tej firmy z Krakowa (Mowa tu o importerze tych spawarek, firmie SPAW S.C), ale doprosić się w ich serwisie czegokolwiek graniczy z cudem. Dzwonię w sprawie transformatora do zwykłego półautomatu spawalniczego mig-mag (spalone pierwotne i wtórne - przezwojenie nieopłacalne. Na dodatek rdzeń spawany, ale ja nie o tym), rozmawiam z człowiekiem, mówi, że mają. Dzwonię po raz kolejny potwierdzić zamówienie, rozmawiam z kim innym, mówi, że nie mają i nie mieli, pytam z kim rozmawiałem wcześniej - brak winnych, nikt ze mną nie rozmawiał. Normalnie wariactwo. Sprawę co prawda udało się pozytywnie załatwić, ale trwało to dobre kilka dni, nie wspomnę już ile wydałem na telefony.
  • Poziom 9  
    Z serwisami bywa niestety różnie...
    Postanowiłem zakupić ww sprzęt
    it czeka już w domu, zaskoczony jestem jego wagą...
    podajnik drutu nie wygląda na trwały, ale dostępny i tani na szczęście, to może być najsłabszy punkt tego urządzenia imo
    czekam na butle z co2 i będą pierwsze próby, nie wiem jeszcze co prawda jaki drut poszukać do zastosowań "uniwersalnych" pójdą głównie profile 2X4 czasami tłumiki i blacha, nie mam warsztatu, więc myślę że za te pieniądze do okazjonalnego spawania styknie
    do tej pory trzymałem w ręku jedynie elektrodę i wszystko powyżej 1mm to dla mnie nie wyzwanie..., więc to moje pierwsze spotkanie z MIGiem
  • Poziom 2  
    W związku z serwisem s właściwie serwisantami to pomyślunkiem to oni nie grzeszą ponieważ postanowili zwalić całą winę na przewody zasilające mój dom mówili ze mam za cienkie przewody zasilające dom a nawet zadano mi pytanie o odległość słupa od domu jeśli miało by to jakie kolwiek znaczenie chociaż przewód zasilający spawarkę to 3x1.5mm^2 to wymagano przewodu 3 x 10mm^2 co jest głupotą więc nie wiem jak tacy ludzie chcą naprawiać spawarki.
  • Poziom 14  
    Ja akurat nie rozmawiałem z serwisem tylko z działem sprzedaży, a przypadek miałem taki:
    Po dwóch dniach zauważyłem, że kółko napędowe do drutu ma oznaczenie z jednej strony 1, a z drugiej 0,8 a nie jak pisze w instrukcji 0,6 i 0,8. Zadzwoniłem i poinformowałem o tym fakcie pana Grzegorza, który w odpowiedzi telefonicznej powiedział, że jak będę miał drut 0,6 to mam sobie mocniej skręcić docisk, lecz taka odpowiedź mnie nie satysfakcjonowała. Po krótkiej rozmowie pan Grzegorz doszedł do wniosku, że nie spławi mnie taką odpowiedzią i dał do telefonu kolegę, który zajmuje się aukcjami na allegro. Ten pan od razu stwierdził, że wyśle kurierem właściwe kółko i tak było. Wychodzi na to, że zależy na kogo się trafi.
  • Poziom 9  
    kolego rawka, jakim drutem spawasz ?
  • Poziom 14  
    Ja spawam drutem 0,8 szczerze mówiąc to nie wiem w którym momencie trzeba by było zmienić na 0,6. Poza tym drut 0,8 jest tańszy od 0,6. Ja niedawno kupowałem za 43zł. krążek 5 kilowy. Mój znajomy blacharz używa też drutu 0,8.
  • Poziom 9  
    A dysponujesz fotką tego kółeczka napędowego ?
    Sprzęcik stoi 100 km ode mnie teraz a chciałbym to sprawdzic
  • Poziom 14  
    Zdjęcie zapożyczone lecz właśnie jest to to kółeczko ( rolka podajnika drutu ).
    Z jednej strony powinno być 0,8 a z drugiej 0,6 na rolce sa dwa rowki dla dwuch średnic drutu. MIG 170 półautomat inwerterowy MAG migomat MAGNUM
    Ta rolka jest wewnątrz podajnika drutu.
  • Poziom 11  
    Kolego rawka11
    Bardziej mi chodziło o fotki w środku przy zdjętej pokrywie, mógł byś zapodać jeszcze kilka fotek jak przerobiłeś gniazdo i czy kupiłeś jakieś złączki model np.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Waz z CO2 wpinasz z tyłu, dołączony wężyk PU trzyma nawet bez opasek, nic więcej wyjaśniać nie trzeba

dziś testowałem ten sprzęt, i to solidnie! napięcie ustawione na max i przetapia nawet grube elementy, profil 3X2X1 przepala na wylot bez problemów, jestem bardzo zaskoczony gdyż spodziewałem się jakiegoś plujka, parskacza do blach. Nie miałem do czynienia ze spawarkami MIG do tej pory jak juz pisałem ale gdy spawarka na światło trzyma równy "harmonijny" łuk bez rozprysków, nie grzeje się po 10 min pracy i podaje drut równo to w tych pieniądzach lepszego nic się nie kupi. pomijam sprzęty używane.
    Z powodzeniem zastąpi moją małą trafo eihnela grzejącą się co 20 cm spawu

żałuję że tak późno kupiłem MIGa
    Miła niespodzianka przy składaniu. Kółka są na łożyskach ! czego się nie spodziewałem w tak tanim sprzęcie
    jedyny minus to krótkawe kable, kółko oryginalnie 1,0 i 0,8 czyli podobna sytuacja jak u kolegi rawka111,zobaczymy co na to dział sprzedaży, używam 0,8 więc może uda się wynegocjować rolkę do 0,6 jak jest w aukcji. nakładka podpierająca rolkę prowadzącą wymagała delikatnego przesmarowania IMO oczywiście na tyle delikatnie by nie upaskudzić rolki
  • Poziom 14  
    Kolego " Blackphantom " zadzwoń do firmy na tel. podany na aukcji lub na nr. podany na stronie tej firmy i poproś pana, który zajmuje się sprzedażą na allegro. Jemu powiedz, że na aukcji i w instrukcji pisze o drucie 0,8 i 0,6, myślę, że zrobi tak jak w moim przypadku i wyśle ci prawidłowe kółko. Kolego " Piotrek84r " przepraszam, że nie pisałem lecz mam troche problemy z netem. Ja nic takiego nie przerabiałem jeszcze w migomacie gdyż jest gwarancja. to co zrobiłem to z przodu wstawiłem kółka obrotowe zamiast podpórki. Jak chcesz jeszcze jakieś zdjęcia to napisz postaram się je wrzucić.