Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes sprinter cdi 313 kodowane sterownika silnika/skrzynia biegów

ireneusz1981 04 Jul 2013 23:43 3768 2
SterControl
    ireneusz1981
    Level 17  
    Witam, mam do zmiany skrzynie biegow z pułautomata 6 biegón na manuala/ i dodatkowo zmiana mostu na szybki.
    Proszę o podpowiedzi jak najszybciej to zrobić.
    1--wiem,że jak zmienie most to pędkość bedzie oszukiwał-jak to poprawić/jest tacho na dwie karty siemens vdo - chcę go usunąć/
    2--jak usune sterownik od skrzyni biegów to mi autko nie zapali-coś mjuszę tam zmostkowac i zmodyfikować instalacje.
    3--czy sterownik silnika muszę jeszcze przekodować i jak to zobić-mam star diagnosis tylko czy ten program mi pomoże zmienić kodowanie/może robi si eto jakoś z automatu/

proszę o opinie i podpowiedzi za ktore bedę bardzo wdzięczny.
  • SterControl
    trans-serwis
    Level 39  
    ireneusz1981 wrote:
    proszę o opinie
    Najpierw przyjmujesz coś do naprawy a potem szukasz wiedzy? Chyba powinno być odwrotnie.
    ireneusz1981
    Level 17  
    Właśnie szukam wiedzy i czy to wogule jest wykonalne? autko puki co jeździ narazie na zmienionym moście (na szybszy). Pojawił się problem z oszukiwniem prędkości i teraz akrzynka nie przeżuca biegów bo ma nieprawidłowy sygnał prędkości, natomiast w trybie manualnym jak obroty dochodza w przedział 1900-2000 obr/min to mogę zmienić bieg. Szukam podpowiedzi z forum i życzliwych wypowiedzi wnoszących informacje do tematu. Myslę,że ktoś już coś takiego robil i podpowie mi choćby troszkę.
    Pozdrawiam i miej pracy w chodzie przy piwku/bo upal straszny.